[ Horvat @ 16.07.2010. 16:08 ] @
Citat:
Kuvar-najpopularnije zanimanje
15. jul 2010. | 22:33 | Izvor: B92 Beograd -- Kuvar. To je najpopularnije zanimanje među srpkim tinejdžerima. Za upis u srednje škole, na jedno mesto kuvara konkurisalo je čak 7 učenika.
...


Nakon završene srednje škole, mladim kuvarima je posao zagarantovan. Po usavršavanju, uglavnom mogu u inostranstvo, ako do toga nije teško doći.

..

Osim za posao budućeg kuvara, srednjoškolci su veoma zainteresovani da budu fizioterapeuti, frizeri, tehničari za bezbednsot saobraćaja.

Dakle, sve zanimanja gde je odmah posle škole moguće naći posao.


izvor


idi begaj, apsolutno svima je ZAGARANTOVAN posao koji zavrse za zanimanje "kuvar"

a i frizer i "tehnicar za bezbednost saobracaja" (ko god da ove druge zaposljava)


kako se vremena menjaju,kad sam ja upisivao srednju u subotici su primali 15 kuvara (i isto toliko mesara,delili su razred) i to ne znam da li su popunili, a danas koliko ima slobodnih mesta*7 osoba zeli da zavrsi za kuvara

sve je to ok

ali reci "zagarantovan im je posao" je lose (najblaze receno)
[ fanfon @ 16.07.2010. 16:11 ] @
U Srbiji je jedino zagarantovan posao posle zavrsene skole/fakulteta Miladinu Kovacevicu. Tog mladog decka koji je "fin i dobar" zaposlice advokat Borivoje Borovic u svojoj kancelariji nakon sto zavrsi pravni fakultet koji je upisao prosle godine po njegovom savetu...
[ Au197/79 @ 16.07.2010. 21:33 ] @
I za medicinske tehničare.

Ali za to mi je jasno, provalili su da je to jedno od retkih srednjoškolskih zanimanja s kojim se može uteći iz ove zemlje u npr. Norvešku.

Nekada je fizioterapeutski tehničar bio krem kremova u oblasti medicine (a i postoji u samo 2 škole u Srbiji), ali Norveška traži radnike za nošenje patke a ne za masažu :)
[ flylord @ 16.07.2010. 21:39 ] @
moj ortak, je u Nishu vanredno zavrsio za kuvara (decko ima preko 25g). Nasao je posao maltene odmah posle zavrsavanja skole, bez mnogo trazenja. I to u privatnom hotelu, bez neke veze i slicno.
[ ArsenLupen @ 16.07.2010. 23:26 ] @
Citat:
flylord: moj ortak, je u Nishu vanredno zavrsio za kuvara (decko ima preko 25g). Nasao je posao maltene odmah posle zavrsavanja skole, bez mnogo trazenja. I to u privatnom hotelu, bez neke veze i slicno.


Prvi put sam cuo da je privatni poslodavac sacekao coveka da zavrsi vojsku i da se ponovo vrati na posao sa sve redovnim mirovanjem radnog staza u slucaju mog poznanika - koji je takodje kuvar.

Citat:
I za medicinske tehničare.

Ali za to mi je jasno, provalili su da je to jedno od retkih srednjoškolskih zanimanja s kojim se može uteći iz ove zemlje u npr. Norvešku.

Nekada je fizioterapeutski tehničar bio krem kremova u oblasti medicine (a i postoji u samo 2 škole u Srbiji), ali Norveška traži radnike za nošenje patke a ne za masažu


Fizioterapeuti su bili krem do momenta kad su Vise skole u Zemunu i Cupriji pocele da stancaju oko 500 FT godisnje, tada se trziste debelo zasitilo.

BTW, svuda fali ljudi koji ce da "nose guske i lopate", ne samo u NO. Cak i u Srbiji postoje ljudi koji lepo zive od toga
[ Horvat @ 17.07.2010. 10:17 ] @
@flylord, danas je nasao, ko garantuje ovima da ce za 3 godine SVI naci posao odmah po primanju diplome? za 3 godine se svaastaaa moze desiti (btw, cisto informativno, je l tvoj drugar u skoli ista kuvao ili je sve to samo na papiru bilo?)

@arsen, pa drugo je kada je neko iskusni kuvar (jos ako se gazdi svidi kako radi), a drugo je kada je tek izasao iz skole bez iskustva i upitnog skolovanja

inace, na site-u upisa u srednje skole se vidi da nisu sva mesta za kuvara popunjena, no, u glavnom su u pitanju neke selendre
http://64.244.62.80/srednja_skola_opsta.php

[ NoneVi @ 17.07.2010. 10:57 ] @
Šta tebi tačno nije jasno?
To što je kuvar traženo zanimanje? Tako je uvek bilo i pre desetak godina, kad sam ja srednju završavao, verovatno je i danas.
[ Horvat @ 17.07.2010. 11:50 ] @
nije "jasno" sto su napisali da ih sigurno ceka posao, samo to
[ sasa_vidic @ 17.07.2010. 23:03 ] @
Kuvar će uvek naći posao, ali za koje novce...
beograd, budva, ulcinj, novi sad ..sve ostalo je njesra za stažistu u toj profesiji
[ vidan kv @ 18.07.2010. 00:39 ] @
.......veruj mi da grešiš....verovao ili ne u KV-u kuvar(kuvarica) ima platu od 500-1200€....ovo znam jer par ortaka rade kao kuvari...pre par godina lik je otvorio restoran/splav na Ibru a licitiranje sa platama je bilo otprilike kao bolji prelazni rok za fudbalere......a da ne pričam o klincima koji su uhlabljenje trenutno našli po Grčkim hotelima.......i meni je isprva bilo neverovatno......pozzzz!
[ ventura @ 18.07.2010. 01:10 ] @
Citat:
Horvat: @flylord, danas je nasao, ko garantuje ovima da ce za 3 godine SVI naci posao odmah po primanju diplome?

Niko.

Niko ne garantuje tako nešto, niti može da garantuje.
[ Horvat @ 18.07.2010. 11:54 ] @
^^pa to i ja tvrdim, ali neko koga je b92 citirao ili sami novinari b92 tvrdi da je posao garantovan
[ flylord @ 18.07.2010. 12:11 ] @
ma pusti bre novinare :D. Poenta je samo da su neka zanimanja deficitarna. Kao i da ima mnogo ljudi koji realno ne znaju nista da rade, i koji realno nece da rade mnogo toga. I naravno, kukaju po ceo dan kako je drzava kriva sto oni nemaju posao :S
[ Horvat @ 18.07.2010. 12:19 ] @
sa svim tim se ja slazem, samo ono me je "iznerviralo"

Citat:
Kao i da ima mnogo ljudi koji realno ne znaju nista da rade

a realno, u skoli tesko da ce ista i nauciti da rade, tj da budu sposobni za zaposljavanje odmah nakon skole, da ne kazem, radno funkcionalni (u ovo ne bih uracunao medicinsko osoblje,a ostali manje vise su sumnjivog stecenog obrazovanja u klupama, mada, nadam se da gresim)
[ flylord @ 18.07.2010. 12:42 ] @
Pa da. U nasim skolama ima jako malo prakse. I kad to ukombinujes sa ljudima koji ne zele da uce bilo sta, i koji samo hoce da se provlace, dobijas katastrofu. I drzavu koja samo prica sta ljudi treba da nauce da rade, ali se ne trudi da modifikuje skolstvo tako da ono prati trziste
[ ArsenLupen @ 18.07.2010. 14:33 ] @
Citat:
u skoli tesko da ce ista i nauciti da rade, tj da budu sposobni za zaposljavanje odmah nakon skole, da ne kazem, radno funkcionalni (u ovo ne bih uracunao medicinsko osoblje,a ostali manje vise su sumnjivog stecenog obrazovanja u klupama, mada, nadam se da gresim)


Uracunaj i njih