[ mrkii @ 17.07.2010. 11:30 ] @
Dakle,
kako da zuta i crvena boja postanu sve svetjije ili tamnije, ali pocev od granicne linije izmedju boja.
Lepo bi bilo da moze da se odredi i granica promene boje, tj da promena ne obuhvati celu zutu i crvenu povrsinu.
Neophodno je da promena obuhvati npr po 1 cm sa obe strane linije.
Znam za opciju "Gradijent" ali nikako nisam uspeo da postignem zeljeno.

Hvala :)


[ Shadowed @ 17.07.2010. 12:40 ] @
Ne radim u Illustratoru, ali, mozda bi mogao da napravis dve linije koje su, da tako kazem, "paralelne" toj srednjoj, jednu sa jedne, drugu sa druge strane. Jednu obojis zuto, jednu crveno i uradis neki blend ili kako se u Illustratoru zove, prelaz sa jedne na drugu liniju. tako bi dobio taj "iskrivljeni gradijent".
[ novkolt @ 20.07.2010. 22:31 ] @
mozda ovako nesto?
doduse ovo je u photoshopu uradjeno.
napravis dva layera sa svakom bojom po jednu, zatim se selektuje jedna strana(boja), aktiviras layer sa identicnom bojim i na osnovu selekcije se napravi layer mask(pritisnes ikonicu za mask). zatim ides u opciju mask edge gde povecas feather i shift edge. isto odradis i sa drugom bojom a zatim opaciti na gornjem layeru skines na 45-50%. sve sto je nepotrebno maskiras sa crnom cetkom na svakom layeru.
e ako si ovo shvatio svaka ti cast,
pozdrav
[ Qurajber @ 27.08.2010. 08:41 ] @
Pa čovek je pitao za Illustrator. Eto i mene lično to interesuje za pomenuti program. Ako neko zna neka napiše ali za Illustrator.
[ vedranchi84 @ 30.08.2010. 16:32 ] @
Mozda ja nisam dobro shvatio ali gradient to sasvim dobro radi. Samo sto na prethpdnoj slici postoji i neki blur ili nesto ali ako sam shvatio ovo si htjeo da dobijes. Selektuj ga iz Window menija ili Ctrl+F9.