[ pepsiredstar @ 17.07.2010. 12:46 ] @
Imam jedan problem koji se tiče veze UPS-a sa računarom na kome je pokrenut CentOS. Naime, na tom računaru na kom je pokrenut CentOS, prikačio sam Mustek PowerMust 848 UPS za neprekidno napajanje, a upravljanje UPS-om je moguće preko USB kabla koji je došao u kompletu a koji sam takođe priključio. Kada sam sa zvaničnog sajta Mustek-a skinuo softver za upravljanje UPS-om, a to je ViewPower 2.04. i kada sam ga instalirao na CentOS-u, prilikom pokretanja programa, on mi otvori web browser, gde je u delu za prikaz sadržaja ekran posivljen. U gornjem desnom uglu kod časovnika stoji mala ikonica (nalik utikaču) i na njoj postoje samo opcije za otvaranje softvera za monitorisanje programa i za izlazak iz njega.

Problem je u tome što nikako nemogu pristupiti programu tako da ga mogu konfigurisati. Da li znate u čemu je problem? Kako mogu ovo da rešim?

Pozdrav
[ pepsiredstar @ 18.07.2010. 09:52 ] @
Niko da pomogne?
[ combuster @ 18.07.2010. 10:25 ] @
Ja koliko se secam Mustek ima java based programcice za monitoring UPS-eva. Moguce da ti nesto sa javom nije u redu, tu prvo treba pogledati. Ili editovati shortcut preko koga pokreces program, videti sta stoji u command sekciji i to prekucati u terminal pa pratiti output.
[ pepsiredstar @ 18.07.2010. 13:55 ] @
Javu sam instalirao, i isprobao i ona radi. To sam proverio tako što sam izvršio običan Java program i uverio se. Ne razumem ovo oko shortcat-a, kao i ovo posle toga što si rekao. U prilogu dostavljam prečicu preko koje pokrećem program.
[ combuster @ 18.07.2010. 14:07 ] @
E vidis samo tu precicu izvrsi preko terminala:

./viewpower.sh iz direktorijuma gde se nalazi. Sve sto ti izbaci u terminalu iskopiraj u fajl i okaci ovde (pogotovo onaj deo kada kliknes na ikonicu u browseru za pokretanje monitoringa).
[ pepsiredstar @ 19.07.2010. 12:44 ] @
Evo da javim da mi je aplikacija proradila. Najverovatnije je greška bila prilikom pokretanja programa, tj. da bi program pravilno radio mora se pokrenuti iz terminala, iako poseduje i način da se grafički pokrene.
[ combuster @ 19.07.2010. 12:47 ] @
Linux... :)