[ Lord_Nenad @ 17.07.2010. 14:52 ] @
Pozdrav svima,

Vec par godina sam koristio paypal, i to je bilo uglavnom za pay-to-click sajtove, gluposti uglavnom. Ali nikada nisam primao novac.
I pre par dana sam dobio neki posao, za neku USA firmu i treba da mi placaju preko PayPal-a...
I onda dobijem poruku:

Citat:
Paypal is telling me that I can't send you a Payment because of your Location.

Any other Email I can paypal to?


Pogledam na PayPal listu i vidim da nije moguce primiti novac u Bosni...
A svi dogovori su bili da ce placanje ici preko PayPal-a...

Na kraju sam pokusao da blokiram nalog, otvorim novi, kao da sam iz UK, ali onda ima problem sa karticom i potvrdom profila...
Ne mogu da povezem VISA karticu iz Bosne sa PayPal-om...
A profil ne mogu da potvrdim jer mi treba racun u UK banci za to... A limit je oko 2000 eura za godinu dana, a meni treba vise od toga...

Jel zna neko neki drugi nacin da se ovo uradi?
[ giveinfo @ 17.07.2010. 21:03 ] @
Jedino sto mozes je ako imas nekog od familije sa paypalom (u nekoj Eu zemlji ili USA) da on prima pare na svoj paypal a tebi salje wire transferom ili western union-om.

To ti je najlaksi nacin.
[ view @ 17.07.2010. 21:16 ] @
probaj da stavis Sloveniu kao svoju zemlju a ostale podatke sve tacne i trebalo bi da funkcionise
[ giveinfo @ 17.07.2010. 21:22 ] @
Nece to ici tako lako.
Paypal sve provjerava... ( imam iskustava sa njima puno)

Ako i primi pare na paypal ne moze da prebaci pare na bankovni racun.
Ako uspije da primi pare i da trazi karticu od paypal-a ( da moze da skida pare sa bankomata) nece proci verifikaciju...
[ view @ 17.07.2010. 21:35 ] @
mislim da sve moze da se odradi ako posvetis malo paznje i prekrsis neko pravilo koje nikom ne nanosi stetu

ali postoji uvek i drugo resenje kao naprimer da otvoris nalog na 2checkout.com za 49$ trazis payoneer karticu i preko nje dizes kes na bankomatu bilo gde u svetu a preko 2checkouta mogu da ti uplate i sa kreditnih kartica i sa paypal naloga
ako ces imati uplate vece od pomenutih 2000$ onda je ovo solidno resenje
[ Lord_Nenad @ 17.07.2010. 22:35 ] @
Ili jednostavno www.moneybookers.com
Odustajem od PayPal-a... ;)
[ macano13 @ 11.09.2010. 13:53 ] @
Moneybookers nije toliko popularan jos postao . koristio sam paypal na svom sajtu za placanje a za 1 dan sam zaradjivao oko 200$ posle kada sam poceo da koristim moneybookers nisam imao za 7 dana samo 12 $ zarade , tako da mislim da vecina koristi paypal kao sredstvo za placanje. I vecina sajtova ce ti isplacivati na paypal.
[ macano13 @ 11.09.2010. 14:10 ] @
Citat:
view: mislim da sve moze da se odradi ako posvetis malo paznje i prekrsis neko pravilo koje nikom ne nanosi stetu

ali postoji uvek i drugo resenje kao naprimer da otvoris nalog na 2checkout.com za 49$ trazis payoneer karticu i preko nje dizes kes na bankomatu bilo gde u svetu a preko 2checkouta mogu da ti uplate i sa kreditnih kartica i sa paypal naloga
ako ces imati uplate vece od pomenutih 2000$ onda je ovo solidno resenje
[quote]

Reci mi Zeljko je li to jos uvek moguce uraditi preko 2checkout.com dobiti karticu payoneer ? i koje su procedure , za koliko bi vremenski trebao da dobijem karticu na moju adresu ?
[ virtualVoid @ 19.09.2010. 10:02 ] @
Na koji nacin se novac uplacen na PayPal account moze prebaciti na Moneybookers? Znam da ne moze direktno, ali ima li neka sigurna metoda?