[ enferty @ 19.07.2010. 15:54 ] @
Pozdrav svima,

naime, zanima me da li neko zna i da li je koristio nekog posrednika u obradi php formi (npr. kontakta)?
"Problem" je u tome sto se u host paketu ne nalazi podrska za php i mysql i kazem "problem" jer organizacija koja to placa ne zeli da menja paket samo zbog toga i da placa vise, ali zele da imaju taj kontakt. Vidjala sam davno na netu da postoje posrednici za ovakve stvari, do nedavno je bio i "Paukova mreza", ako se ne varam. Pa me zanima, da li to jos uvek postoji i da li neko koristi pa da preporuci.

Unapred hvala svima na odgovoru.
[ Nikola Poša @ 19.07.2010. 18:33 ] @
Ja iskreno nikad nisam čuo za taj pojam "Paukova mreza"... A i šta tačno podrazumevaš kad kažeš "posrednik"? Ne razumem na šta tačno ciljaš. Jel' u okviru tog host-ing paketa postoji podrška za još neki server-side jezik ako već nema PHP-a? Ti u suštini celu formu, eto npr. kontakt formu, tačnije njen front-end, možeš da napraviš bez PHP-a. Većina posla može da se odradi običnim HTML/JS-om, a tu mislim i na validaciju polja (mada nije preporučljivo oslanjati se samo na client-side validaciju), itd. Sa serverske strane bi ti jedino trebala funkcionalnost slanja email poruka.
[ Nemanja Avramović @ 19.07.2010. 18:35 ] @
Ovako nešto? http://www.emailmeform.com/
[ enferty @ 19.07.2010. 19:11 ] @
Jeste to je to
Hvala mnogo. :*
[ enferty @ 27.04.2011. 19:54 ] @
jel bi mogao neko da mi kaze kako da obradim podatke koje saljem preko URL-a, a da je neki posrednik?
Sve se radi iz obicne forme, ali se podaci salju preko URL-a pa mi treba neki posrednik za to. Cula sam za www.godaddy.com, ali ne znam da se snadjem tu, na moju zalost.
[ Milan Kragujevic @ 27.04.2011. 20:06 ] @
Jel znaš šta je to posrednik?
Posrednik ili proksi : http://sr.wikipedia.org/sr-el/Proksi
Ne znam kako misliš da ti proksi obradi formu?
I to još godaddy.com
Godaddy je FIRMA koja se bavi registraciom domena.
[ enferty @ 27.04.2011. 20:15 ] @
Da, znam sta je posrednik.
Postoji nacin da se u flashu posalju podaci preko URL-a na mail preko posrednika, zato pitam.
Cak i Adobe to radi i oni su i rekli za godaddy