[ lega99 @ 19.07.2010. 22:00 ] @
Isti skucaj kao i sa Operom, program radio, odjednom vise ne radi. U terminalu izbacije sledece:
Citat:

vlc
VLC media player 1.1.0 The Luggage (revision exported)
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_ADDRESS")
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_BUS_TYPE")
Warning: call to signal(13, 0x1)
[0x9687784] main libvlc: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
Blocked: call to setlocale(6, "")
Blocked: call to sigaction(17, 0xb74bf0c4, 0xb74bf038)
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to srand(1280245855)
Warning: call to rand()
Blocked: call to setlocale(6, "")

(process:4520): Gtk-WARNING **: Locale not supported by C library.
Using the fallback 'C' locale.
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to signal(13, 0x1)
Segmentation fault


Opet sam nasao da neko ima taj problem na ubuntu-rs, probao sam savete sa tog foruma ali nista.
Koliko vidim svasta se tamo dogadja, nekoga zezaju browseri pa mu malo zagrade ispadnu nasa slova i na istoj stranici ispise nasa slova gde treba, duhovi...
[ combuster @ 19.07.2010. 22:21 ] @
Ja vidim gomilu vlc bug-ova na launchpad-u - moracete da sacekate da se to ispravi :(
[ lega99 @ 20.07.2010. 09:28 ] @
Nisam bio na launchpad-u, googla sam, nocas sam probao da iskompajliram program, to je nocna mora.
Nasao sam neko uputsvtvo, malo fale neki libovi mozda pogresno napisano, snasao se i skinuo, to je
radilo do besvesti. Na kraju sudo make install i corak, fali mu neki lib, nisam vise imao snage da to istrazujem.
Sacekacu da sve to skrpe.
[ lega99 @ 20.07.2010. 11:54 ] @
Daj link na te greske na launchpad-u. Nesto sam corav, nabodem nesto ali greska oko optimizacije CPU, neki lib-ovi koji ne postoje, treba tek da se naprave, pokusam da ih nadjem ono ne ide.
circulus vitiosus pise finalna verzija, radilo pa ne radi. E to su najsveziji primeri kecanja u mozak, osvrt na diskusiju GB i linux.
[ combuster @ 20.07.2010. 12:20 ] @
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/vlc/+bugs?start=75

Pred kraj su ti najnoviji.

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=48&t=50729

E sad preporuka bi bila da se vratis na 1.0.6 ili koja je vec verzija u ubuntu repozitorijumima.

Sto se tice kompajliranja iz source-a - ajde sad cu ja da probam pa ti javljam sta sam uradio.

/edit: A mrzi me, ima qt kao dep :) Ako hoces instaliraj smplayer ili gnome-mplayer - rade dobar posao dok ne rese ovo sa vlc-om.

/opet edit: Vidim da si instalirao vlc 1.1.0 sa unofficial ppa repozitorijuma - buduci da je vlc zeznut sto se depova tice i da mu treba sve i svasta - nije ni cudo :) Tako da nema razloga da krivis Ubuntu - njegov paket u njegovim repozitorijumima radi jel tako ? :)
[ lega99 @ 20.07.2010. 12:33 ] @
Citat:
combusterhttps://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/vlc/+bugs?start=75
/opet edit: Vidim da si instalirao vlc 1.1.0 sa unofficial ppa repozitorijuma - buduci da je vlc zeznut sto se depova tice i da mu treba sve i svasta - nije ni cudo :) Tako da nema razloga da krivis Ubuntu - njegov paket u njegovim repozitorijumima radi jel tako ? :)


Covece ali oni na zvanicnoj VLC stranici upucuju na taj ppa:
Za mene je sve to linux, znam za tebe je linux samo kernel ostalo je nadogradnja.
Tu nadogradnju neko pise i uobicajno su to programi za linux a neki su za sve.
Hvala za linkove pogledacu :)
[ combuster @ 20.07.2010. 13:21 ] @
Ne ne, nije stvar u tome, vlc ima krs dep-ova, sto znaci da sve to treba neko da pruzi (vrlo verovatno kroz taj ppa repo) - i naravno da je unofficial i unsupported.

Ako hoces da posaljes bug report (sto bi bilo lepo od tebe) to mozes da uradis ovde:

https://bugs.launchpad.net/~c-korn
[ lega99 @ 21.07.2010. 15:55 ] @
Kako se salje bug report, registrovao sam se, odem na link koji si ostavio i gledam ko tele u sarena vrata gde bi mogao da kliknem, iskopiram izvestaj o padu i posaljem.
Sigurno je jednostavno ali ja ne vidim na toj stranici nesto tipa send bug report da kliknem i odradim.

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 21.07.2010. u 17:19 GMT+1]
[ combuster @ 21.07.2010. 16:59 ] @
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/vlc/+filebug

uopste nije jednostavno :(
[ lega99 @ 22.07.2010. 09:35 ] @


Ostavio sa bug na launchpadu, i dalje mi nije jasno jer to ne ide na starnicu https://bugs.launchpad.net/~c-korn ali sta se moze. ;)
[ lega99 @ 22.07.2010. 17:34 ] @
@combuster,

Znas kad cu da vise posaljem bug reports, nikad a mozda ni tada. Obratim se autoru tog PPA: na email pre nego sto sam uopste nabo kako da ostavim bug report.
Koja su to pederska posla, posaljem mu podatke koje je trazio i kad je video da je to PPA: koji je njegov zatvorio je post, pa koji klinac kaci nesto sto ne zna kako
radi. Mi ko majmuni treba da izigravamo testere za njihove eksperimente koje nam admini nasih foruma preporucuju.
Na one druge se ne ljutim, nije oficijalni program iz regularnog repozitorijuma i ok ali ovaj pedercina svaba bas me iznervirao.
Sad kad procitam bilo gde da neko preporucuje neki ppa: ima da mu se....majke
[ combuster @ 22.07.2010. 19:35 ] @
Ma ima ih svakakvih. Ja pogotovo ne volim nacin na koji se Ubuntu developeri odnose prema bug reportovima na launchpad-u. Zbog toga sam i batalio ubuntu i rekao da sam sa njim zavrsio.

Nije to slucaj sa svima, ja sam samo sa Eric Anholtom imao neprijatno iskustvo sto se tice neke regresije u mesa-i ali je covek delimicno bio u pravu a delimicno totalno omasio. Sve zavisi i kakvog su raspolozenja - i oni su zivi ljudi :) Inace u 90% slucajeva nisam imao nikakvih problema i apsolutno zdravu komunikaciju na bug trackerima.

Sad u konkretno tvom slucaju ne znam kako je tekao razgovor izmedju vas dvojice...
[ lega99 @ 24.07.2010. 20:06 ] @
Citat:
combuster
-----
Sad u konkretno tvom slucaju ne znam kako je tekao razgovor izmedju vas dvojice...


Konverzacija je bila sasvim normalna... Predlozene akcije su rutina koju nalazis na svakom forumu, odradio, poslao.
Imam utisak da se u programu koriste neke precice koje su nesigurne pa zato puca, mozda je kompajliran za procesore koji
imaji 2 ili vise jezgra. Hebiga valjda postoji neki nacin da se utvrdi zasto program puca, pre je postojalo valjda postoji i sada.
Najverovatnije ne zna ili ga mrzi, vecini radi pa sto da se cima.
[ lega99 @ 03.08.2010. 16:03 ] @
Citat:

vlc
VLC media player 1.1.2 The Luggage (revision exported)
Segmentation fault


Ne mogu da verujem, ista masina dual boot, XP VLC 1.1.2 radi , Ubuntu 10.04 VLC i dalje ne radi.
[ Srđan Pavlović @ 03.08.2010. 16:17 ] @
Hm, nisam imao nikakvih problema sa vlc-om, na jednom
racunaru mi je Arch Linux i verzija vlc-a 1.1.0 i radi odlicno, na
drugom racunaru je Mint 9 32-bit, na trecem Mint 9 64-bit,
tamo su vlc verzije one koje su aktuelne u Ubuntu 10.04 repo-ima,
isto radi sasvim OK...

Inace, sto se tice Launchpad-a, ja imam dosta pozitivno iskustvo.
[ lega99 @ 04.08.2010. 20:24 ] @
Znas cega se plasim? Desili mi se to sa jos nekim programom uradicu ponovo cistu instalaciju Ubunt 10.04 i bice da sve radi. Mislim da se Ubuntu upravo ponasa onako kao tvrde da se ponasa windows.
Nije mi jasno da developera sa ppa ne interesuje zasto program ne radi? Sve vise sumljam da i ne zna zasto program ne radi a i da nema nacina da se uradi debug i vidi gde puca.
[ Srđan Pavlović @ 04.08.2010. 21:23 ] @
Ima nacina svakako, samo sto ovde nema nekih zakonskih obaveza
da se nesto uradi ili ne, tako da zavisis od necije dobre volje, znanja,
licnog interesovanja da se angazuje oko necega.. itd.
[ lega99 @ 05.08.2010. 11:30 ] @
To da shvatim po sistemu da developer sa ppa ovako razmislja "Zadjabe je ko mu kriv sto kod njega ne radi, di sad da gubim vreme sa njim" :)))))))
[ Srđan Pavlović @ 05.08.2010. 14:21 ] @
Hehe, kako god shvatio - stvar je developera koliko ce se angazovati ili nece :)

[ lazarevicc @ 07.08.2010. 14:36 ] @
Ja nisam expert za linux,od skora ga koristim,ali samo da kazem da kod mene vlc radi bez problema na ubuntu 10.04.

Pozz
[ lega99 @ 07.08.2010. 21:57 ] @
Citat:
lazarevicc: Ja nisam expert za linux,od skora ga koristim,ali samo da kazem da kod mene vlc radi bez problema na ubuntu 10.04.

Pozz


To je fazon kod tebe radi kod mene je radio i onda prestao i vise nema boga da nove verzije sa PPA rade. Radila mi je Opera 10.06 i odjenom vise ne radi, tacnije flash pugin.
Kad vratim na stare verzije oba programa rade, VLC je sa PPA ali Opera je 10.60 je Final. Usput nisam ni ja expert samo pokusavam da nesto resim.
Za sad to ostaje nerseno dok nebudem prinudjen da ponovo odradim instalaciju 10.04 ili dok ne sacekam sledecu LTS verziju.
[ boxxter @ 07.08.2010. 23:48 ] @
Ta verzija vlc-a zeza i na win-u. Poslednja stabilna je 1.0.5. Od tad se glupira sa nekim fontovima, izguglaj videces i sam.
[ lazarevicc @ 08.08.2010. 10:15 ] @
Citat:
boxxter: Ta verzija vlc-a zeza i na win-u. Poslednja stabilna je 1.0.5. Od tad se glupira sa nekim fontovima, izguglaj videces i sam.




Slazem se sa tobom,ja kada sam skinuo poslednju verziju vlc-a na win,imao sam hiljadu problema,pa sam vratio na 1.0.5 i sve je bilo ok.
[ combuster @ 08.08.2010. 10:18 ] @
Tako da lega, znas sta ti je ciniti. I prestani da pljujes linux zbog toga ;-)
[ lega99 @ 08.08.2010. 10:39 ] @
Citat:
lazarevicc: Ja nisam expert za linux,od skora ga koristim,ali samo da kazem da kod mene vlc radi bez problema na ubuntu 10.04.

Pozz

Citat:
boxxter: Ta verzija vlc-a zeza i na win-u. Poslednja stabilna je 1.0.5. Od tad se glupira sa nekim fontovima, izguglaj videces i sam.


Citat:
combuster: Tako da lega, znas sta ti je ciniti. I prestani da pljujes linux zbog toga ;-)

Cudno zar ne???????????????

Izgleda da imamo razliciti google. Meni VLC radi u svim verzijama u XP, sve sto sam nalazio na google trazeci po tipu greske odnoslio se na VLC za linux
i to se desavalo ljudima vec godinama. Izgleda ko sta trazi to i nadje :)))))))
Verzija 1.0.6 nalazi se u repozitorijumu za 10.04.
Tone zivaca potrosio sam koristeci Ubuntu i uveravajuci sebe da to tako treba.
Sad ce da bude ista prica i za Operu?????

ps. vidim sretni ste zbog copy/paste ali ignorisete (namerno) onu recenicu fizicki pristup masini. Daj meni fizicki pristup ne treba mi nikakav exploit,
od masine ostace ti gomila krsa, dovoljan mi je jedan pajser ;)
[ combuster @ 08.08.2010. 11:01 ] @
Pazi zbog sledecih cinjenica:

- VLC ne koristis iz zvanicnog repo-a za Ubuntu vec iz PPA repoa
- Dobri ljudi sa ES-a potvrdjuju da postoji problem sa tom verzijom i na windows-u
- 1.1.0 jos uvek nema prvi minor update i sklon je bug-ovima
- VLC ti segfault-uje i apsolutno nema drugog nacina da ga namestis da radi osim da rollback-ujes na verziju sa Ubuntu repoa

zamolio bi da dalje ne idemo u off. Kada budes imao nekih novosti vezano za VLC (proradio je itd) postuj ali u medjuvremenu da ne pravimo kupus od teme :)
[ lega99 @ 08.08.2010. 11:15 ] @
@combuster,

Citam komentare na ES, sve prsti od strucnih termina, citajuci to imam utisak da znate svaku liniji koda svakog OS.
Sad ti meni iskreno odgovori, primer VLC i drugih programa na Ubuntu forumu, jedna grupa ljudi forsira npr.VLC i nikad niko nije napisao
1.0.5 je poslednja stabilna sve ovo je novo i nije sigurno. Ljudi citaju izasla nova verzija, skinu tu verziju. Zasto sad ti kao neka osoba od
znanja a posecujes taj forum ne napises nesto u stilu "alo ljudi to nista ne valja, to je nestabilno, nemoj da se zaludjujete" ti mudro cutis.
Sad ja ispadoh mrzitelj linuxa, ovde se zaludjujem danima, trazim resenje, sto odmah nisi napisao "alo lega ne zaludjuj se dzaba to je sve nestabilno"
nego sad posle toliko dana odjednom se pojavljue ovo a samo malo ranije covek pise meni sve radi.
Dobro se secam jednog teksta, zaludjivao se covek javljalo mu neke greske ali je program nekako radio,
covek pitao i pitao da bi na kraju svi koji su hvalili program priznali da i njima javlja greske ali eto nije to bitno, covek ih je ladno upitao a zasto su
dosad cutali i lagali da je sve ok.
Nista licno :)
[ combuster @ 08.08.2010. 11:24 ] @
Pazi, svako forsira program koji koristi :) Evo ja nikada VLC nisam koristio u zivotu - NIKADA - cak ni Windows dok sam imao instaliran. Pod windows-om sam koristio GOM player nekada davno a sada koristim gnome-mplayer (a pod KDE-om smplayer) i nikada nikakvih problema nisam imao. Ja ti nijednom nisam rekao probaj neki drugi program - tu smo da resimo uvek problem koji trenutno imas ako je moguce.

E sad, ja ne mogu da instaliram Ubuntu 10.04 i da povucem VLC iz tog ppa repoa pa da proverim kod sebe (mislim mogu ali previse cimanja). Ono sto bih ja uradio da sam na tvom mestu je deinstalacija vlc-a, ubijanje tog ppa repoa iz sources.list i skinuo source i kompajlirao rucno:

http://www.videolan.org/vlc/download-sources.html

1.1.2 je zadnja verzija i mozda ce da radi :) Evo sad cu da ga skinem i da ga iskompajliram na arch-u pa ti javljam jel bilo neke frke.

/edit: Evo na arch-u vec u repoima imam vlc 1.1.2 ali hocu da vidim jel prolazi compile :) Ako vec hoces bleeding edge software - onda koristi distro koji je za tako nesto namenjen. :) Ako ne, najbolje je da koristis ono sto je u repoima i to je kraj price. Mozda neko voli da budzi ubuntu - ali rezultati su uvek nepredvidivi - pogotovo sto je Ubuntu tesko patch-ovan i te vanilla verzije (kompajliranje iz source-a i 3rd party repo-a) nisu uvek najbolje resenje.

/edit opet: U stvari ne znaci nista da ja kompajliram, drugacije su nam verzije dependancy-ja naspram kojih kompajliramo - ono sto prodje kod mene mozda nece proci kod tebe i obrnuto.
[ lega99 @ 08.08.2010. 11:39 ] @
Ok, radio sam kompajliranje cini mi se da sam to napisao. Ja u win koristim KMplayer onaj Korejanac ili Media player classic.
Da vise ne idemo u off ostaje kad zveknem Ubuntu i uradim cistu instalaciju i onda vidim da li ce raditi ili ne,
do tada nema vise potrebe da se vise pise.
Pozdravljam :)
[ boxxter @ 09.08.2010. 00:36 ] @
http://www.google.com/search?h...&aql=&oq=&gs_rfai=
[ boxxter @ 09.08.2010. 20:18 ] @
stupid font cache error!

Ok I am using Windows 7 Ultimate (64-bit) and have been using VLC for like 10 years and never had ANY problems until now!

Ever since I upgraded to version 1.1.0 every single time I try to play a video file (haven't tested on audio files) it says like: Please wait while I build font cache and it takes approx. 2 minutes to finish. This is seriously annoying! In the past whenever I played a video it would play IMMEDIATELY! I have currently reverted back to 1.0.5!

http://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=14&t=79748


Bonjour,

I installed vlc 1.1.0 and when starting the program the update of the font cache is hangig. When I cancel it, vlc doesn't work any more. It does not come to the end of "font caching".
I tried the portable version of portableapps.com, it's exactly the same problem.

I used the old portable version before, and had no problem with font cache. When starting the old vlcportable again, there is no problem. Only in the installed vlc 1.1.0 and the portable vlc 1.1.0...

http://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=14&t=78230


[ boxxter @ 09.08.2010. 20:19 ] @
Hello, I keep getting this before a video a starts playing in VLC 1.1.0 (Final) Building font cache Any idea why it does this and how I can disable it? This never happened with VLC 1.0.5 Thanks to anyone who can help me resolve the issue


http://boardreader.com/thread/Building_font_cache_1d3yX1od8.html
[ lega99 @ 11.08.2010. 21:44 ] @
Resio, kolje se sa NOD32 za linux
[ combuster @ 11.08.2010. 22:05 ] @
L0L :D
[ janko.84 @ 11.08.2010. 22:11 ] @
Gde ga nadje aman!!!
[ lega99 @ 11.08.2010. 22:40 ] @
Imas da ga skines i licenca od 3 meseca, jedini AV program u liux-u sa real time zastitom.
Neverovatno je kako se slagao sa svim programima osim sa VLC i sa Operom.
Bitno je da sam ga provalio :)
[ combuster @ 11.08.2010. 22:41 ] @
Polako drugari, da ovo ne ide u advocacy :D
[ boxxter @ 13.08.2010. 01:13 ] @
Citat:
combuster: L0L :D


LOL, me 2.
[ lega99 @ 14.08.2010. 13:54 ] @
Utece developer c-korn (pise na ubintu-rs), ne radi vise taj ppa. Izgleda sam ubio covek u pojam kad sam sam resio problem i poslao mu resenje. ;)
[ boxxter @ 14.08.2010. 16:04 ] @
Citat:
lega99: Resio, kolje se sa NOD32 za linux



Ubio si i mene u pojam sa NOD32 za linux =).
[ Srđan Pavlović @ 14.08.2010. 16:49 ] @
Pa nije to bas tako smesno, instalacija anti-virusnih resenja na Linux
ima smisla, recimo da se radi o nekom FTP serveru koji je povezan
sa windows masinama, zasto bi rasejavao viruse preko mreze, ako ne mora.
Naravno sam Linux sistem nece biti afektiran tim malverom pisanim za windows,
ali mozes kroz mrezu da ga rasejes dalje. To ima smisla za neke servere, znaci
da se fajlovi pregledaju na windows-djubrad pre nego se posalju dalje kroz mrezu
ili snime negde lokalno.

Ali ono, na Linux za Desktop upotrebu da stavljam neki AV.... no thanks :)
[ lega99 @ 14.08.2010. 19:26 ] @
Otisli ste u off al da odgovorim
Dual boot XP i Ubuntu, download fajlova. Zasto da ne iskontrolisem fajl ako sam ga skidao u linuxu a fajl je za windows?
Da se fajlovi kontrolisu na fajl serverima pa onda nebi ni bilo zaraze i virusa, nismo mala deca pa da verujemo u to. ;)
[ Srđan Pavlović @ 14.08.2010. 19:36 ] @
Tacno tako, otislo se u off-topic, a problem zbog koga postoji
tema je resen, ili je tako bar konstatovao pokretac teme, tako
da - zakljuvacam ovo.