[ diktivan @ 20.07.2010. 00:42 ] @
Hvala na svemu uspeo sam,ali me sad interesuje druga stvar.Naime znam kako da dve pravolinijske linije na istom pravci spojim komandom"join",ali kada imam pravolinijsku liniju i polukruznu,to je nemoguce spojiti.Da li ima nekakav nacin?Hvala.
[ Yoba @ 20.07.2010. 18:18 ] @
Ne razumes stvari sustinski zato nisi uspeo da uradis to sto si naumio. Ja cu ti dati instant resenje a tebi za domaci ostaje da prostudiras stvar.


Odes u command i kucas, pedit, Enter, selektujes pravu liniju, Enter, Yes, Join, selektujes arc, enter, enter <-pisao sam iz glave, mislim da sam dobro iskucao.
[ diktivan @ 20.07.2010. 19:36 ] @
Yoba,hvala ti mnogo.Uspeo sam da ih spojim na taj nacin.Smem li jos nesto da pitam,a da ne otvaram temu...Naime imam kruznicu veliku po kojoj treba da rasporedim male kvadrate,svuda po njenom obimu tj luku.Znam da ide nesto preko Array,ali ne znam kako?
[ Yoba @ 20.07.2010. 19:52 ] @
n/p


predlazem novu temu, ali kada si vec pitao =)


da, ides na array, tamo mozes da biras pattern da li hoces rectang (matrica x*y) ili pollar (n*r,teta).

kada izaberes pollar, biras centar rotacije, rastojanje, teta i broj ponavljanja.


nije tesko, ako zapnes javi.
[ diktivan @ 20.07.2010. 20:11 ] @
Opet mi je pomogao ovaj tvoj savet.Jos jednom hvala.Da ne zamaram vise iako me interesuje jos nesto...pa cu pitati sutra.Hvala .
[ Yoba @ 20.07.2010. 20:13 ] @
n/p2


ne zamas, samo otvori novu temu, da bude pregledno

zz
[ Yoba @ 21.07.2010. 16:50 ] @
inace, postoji jos jedna sema za ovo sto tebi treba sto sam danas sluchajno izvalio



samo za one koji imaju full autocad +express tools!

Code:

mpedit [enter]
select what you want to join [enter]
Y [enter]
J [enter]
select what you want to join [enter]
[enter]



mpedit sluzi za nesto drugo ali izmedjuostaloga mozda da odrati i convert vise linija i arcova u polyline.