[ mrkii @ 20.07.2010. 14:55 ] @
Potrebno je da spojim dve slike trapezoidnog oblika, tako da se poklope tacke 1 i 1 i tacke 2 i 2 (vidi sliku).

Prvi problem mi je da kada isecem pravougaone slike u photoshopu (pen tool, make selection, copy, paste), da bih dobio trapeze, uvek ostaje onaj beli odsecak. Moze li to nekako da se regulise?
Kada u photoshopu rotiram malo slike i spojim nekako tacke, uvek me zeza taj beli deo koji pokriva deo slike. Ima li resenja?

Mislim da sam nekada video program kojim se obeleze tacke na dve razlicite slike a koje se zele spojiti (kod mene tacke 1 i 1 odnosno dva i dva). Zna li neko koji je taj program?
[ novkolt @ 20.07.2010. 21:12 ] @
ako je cilj da slike ostanu trapezoidnog oblika i posle spajanja onda posle rotiranja slike (koji su na posebnim layerim) sa free transform(ctrl+T) i spajanja ivica, beli(nepotrebni) deo na gornjem layeru se selektuje sa rectangular marquee tool (M), namesti se sa Transform Selection i zatim pritisnes shift+del
uh, lakse je uraditi nego objasniti
na brzaka sam se ovaj metod setio ali ima sigurno i drugih, a pored Photoshopa ti ne treba nikakav drugi program
ako nije to sto si mislio javi, pozdrav



[Ovu poruku je menjao novkolt dana 22.07.2010. u 21:22 GMT+1]
[ milekinez @ 25.07.2010. 13:53 ] @
spajanje slika po izbranim tackama radi program panorama factory, u rucnom modu, sluzi za spajanje slika u panoramu, probaj sa ps file/automate/photomerge namena je ista ali nema odredjivanja tacaka pa ces da vidis sta ce da iskoci