[ Paunic91 @ 23.07.2010. 05:16 ] @
Svi smo culi za Pamelu Anderson pa tako i za P.E.T.U. Ja licno nemam nista protiv zivotinja, niti protiv toga da imaju svoja prava. Ali, sta ta prava podrazumevaju? Da ne smem da sutnem besnog psa koji je napao nekog prolaznika, ili Vas, ili ma kog drugog... Sta treba da radim:
"Evo, kuco, postovacu tvoja prava. Izgrizi me do mile volje, preseci mi arteriju, pa cak mi i prenesi bacil besnila u slucaju ako me brzo saniraju da ipak umrem." Blah....

Naravno, to ne znaci da treba da kamdzijamo svakog psa na ulici, vec neko humano resenje.

Isto tako, one koji namerno napadaju na pse (zivotinje generalno) bez ikakvog razloga, kao sto je neki penzioner zaklao psa pred ocima vlasnika, treba kazniti u skladu sa tezinom dela koju je pocinio (nista teze od godinu dana robije, ili velike novcane kazne)..


Drugo, da ne pominjem gluposti oko toga "Ne jedite meso.".. Oces ti da mi zabranis? Najjaci (neopravdan) izgovor je da meso nije zdravo. To sta ce ko da jede je stvar pojedinca, a ne interesne grupe...


Nego, jel zna neko da li ce se organizovati skup P.E.T.A. (ili kako se vec zove), cisto da im pokazem kako se sprema jagjetina ispod saca...

Citat:
People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) has just updated their animal-control statistics for 2005, and the numbers aren't pretty. According to the Virginia state veterinarian, PETA killed 1,946 cats, dogs, and other pets last year, in addition to 141 wild animals. In 2005 PETA managed a startling 90 percent kill rate (up from 86 percent the year before), adopting or transferring out only 215 animals. Added to PETA's earlier numbers, these new figures tell us that since July 1998 the group has killed over 14,400 cats, dogs, and other pets in Virginia.

Of course, Virginia isn't the only place where PETA is killing animals. In neighboring North Carolina, two PETA staffers have been charged with animal cruelty and obtaining property (the animals) by false pretenses. Adria Hinkle and Andrew Cook allegedly killed cats and dogs, stuffed their bodies into trash bags, and threw them into a dumpster.


Izvor: http://forum.hardwarebase.net/...f3bee1b9f2fef07c35e8871#p96487

A samo bacite pogled na njigove "plemenite" ciljeve:
Citat:
PETA has stated repeatedly that their goal is "total animal liberation." This means no pets, no meat, no milk, no zoos, no circuses, no fishing, no leather, and no animal testing for lifesaving medicines.


Vece licemerje nisam video u zivotu..



[Ovu poruku je menjao Paunic91 dana 23.07.2010. u 06:29 GMT+1]
[ milance_kg @ 23.07.2010. 06:09 ] @
Licemerje da ili ne, ja mislim da je ipak biznis. Drugi primer su recimo razne NVO i slicna klapa za zastitu prava homoseksualaca,
tu svih ima, ali najmanje 'gay'-eva.

Tako i ova buka oko zivotinja, neko tu ima debelu korist i naravno da galami, ne radi zastite nesretnih zivotinja,
nego svoje koristi, kakave, ja sad ne znam, to oni znaju :)
[ Bata @ 23.07.2010. 07:50 ] @
Naravno da prava životinja ne podrazumevaju da se žrtvuješ besnom psu, tigru ili zmaju,
već podrazumevaju zaštitu od mrcvarenja bilo koje vrste: nanošenje fizičke patnje , straha,
kao i izlaganje uslovima koji nanose patnju i strah, to jest zapostavljanje: primer za to je
snimak sa Novog Beograda koji sam nedavno dobio preko spam-maila gde je snimljen
pas u kavezu koji se nalazi pored ogromnog ventilatora klimatizacionog sistema koji radi punom snagom
a kao plus na sve to je i činjenica da se ta zgrada nalazi pored autoputa, pa ti vidi tu humanost:
buka od ventilatora+buka i zagađenje od autoputa+izloženost pečenju od sunca i vrućini od pomenute klimatizacije,
to ti je tipičan slučaj pasivnog mučenja životinje.
O uslovima koji vladaju na poljoprivrednim "dobrima" ne treba mnogo govoriti, odeš na youtube i ukucaš
"Starčevo: Uginule krave"... to su samo neki domaći primeri kojih se setim sada u trenutku, a da ne govorim o
onom čuvenom doku.filmu Earthlings, koji nisam bio sposoban da odgledam ni par minuta a pamtim ga i posle par godina.

Jesi li nekada u svom komšiluku video da neko po ciči zimi iznese na terasu ili prozor kavez sa papagajima,
ili na letnju žegu, ili na vetrovit dan, rezultat je isti: slabašno stvorenje koje nema gde da pobegne iz kutije od gvozdenih
žica, izloženo je uslovima koje ga muče i eventualno ubijaju.

Više puta sam ovde pomenuo kao primer idiotluka , slučaj u mom komšiluku da neki genijalci drže mačku na uzici.

O takvim se slučajevima radi kada se pomene zaštita prava životinja, a ne o tome da ti ne smeš da šutneš prljavu
vreću buva koja se iz ko zna kojih razloga nakostrešila na tebe. Smeš da je šutneš, ali ne smeš da je vežeš za branik
automobila i vučeš , ili da je udariš branikom, tek da se ošamuti, a onda se više puta točkom vraćaš preko nje,
da joj se osvetiš za svoj branik... to su sve stvarni slučajevi btw.

Udruženja koja si pomenuo, i slična, logično je da okupljaju pojedince koji su entuzijastičniji , ili fanatičniji (zavisi
kako ko gleda) , i svi oni funkcionišu po principu: "da bi dobio realno , zahtevaj previše" , jer je trenutno stanje
na svetu takvo da se realni pomaci u ovoj oblasti teško ostvaruju, a što je cilj beznadežniji to su metode radikalnije.
Pa tako funkcioniše ljudsko delovanje na svim poljima, od politike i religije, do ekonomije i inžinjerije.

Neka utopistička projekcija kaže da će jednog dana nauka omogućiti da se proteini , tj. meso , uzgaja kao biljka.
Kao što se danas već koža uzgaja na "farmama kože" , tj. u laboratorijama , da bi se lečile žrtve opekotina.
Tada , kaže dalje bajka , neće više biti potrebno da se meso dobija gajenjem životinja u konc-logorskim usovima.

Do tada , po starom.
[ NoneVi @ 23.07.2010. 12:26 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=0exLa6saV9o
[ Ivan Dimkovic @ 23.07.2010. 12:36 ] @
@NoneVi +1 :) Bas sam mislio na Penn&Teller-a kada sam video ovu temu :)

Steta je sto je jedna takva grupacija uzurpirala jednu sasvim humanu ideju. Ali to je valjda neminovno kada je bilo kakva organizacija u pitanju pre ili kasnije.

Sprecavati nasilje nad kucnim ljubimcima, kaznjavanje onih koji organizuju borbe zivotinja, sprecavanje lova na ugrozene vrste itd... je ideja za svaku pohvalu i kojoj treba dati podrsku.

Medjutim, vandalizam zbog nekakve ideje da zivotinje ne treba koristiti u medicinskim testovima, upadanje na tudju imovinu zato sto neko misli da lov na NE ugrozene vrste treba biti zabranjen itd... to je vec... pa Penn&Teller su rekli lepo - BS :-)
[ boccio @ 23.07.2010. 13:00 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
kaznjavanje onih koji organizuju borbe zivotinja,

Reci to ekipi iz pamplone...
[ Paunic91 @ 23.07.2010. 16:35 ] @
Dok sam gledao ovaj klip o Penn&Teller-u, setio sam se manekenki. Pitate se, kakve veze imaju manekenke sa P.E.T.A.
Stvar je prosta: u njihovoj naivnosti. Zar vam nije cudno kako sve manekenke zele mir u svetu i da se nuklearna energija zabrani. I nemojte da me shvatite pogresno, i ja bih mirnije spavao kad bih sa sigrunoscu znao da neko negde ne zvecka oruzjem, ali to se ne moze postici zato sto je neka plasticarka na TV-u to pozelela.
Radi se o glasovima i naklonosti ljudi, a gde su naklonosti, tu su i pare.

Kao sto u filmovima kazu: "It's always because of money."

Bar je to neka moja teorija.


Nego, jel se seca iko onog "incidenta" sa Barakom Obamom, kad je zgnjecio muvu dok je drzao govor pred TV kamerama. Oni fanatici su mu posalli specijalan kavez da hvata muve umesto da ih ubija (sic?). Jos su ga kao osudili javno.


[ boccio @ 23.07.2010. 17:49 ] @
Citat:
Paunic91
Nego, jel se seca iko onog "incidenta" sa Barakom Obamom, kad je zgnjecio muvu dok je drzao govor pred TV kamerama. Oni fanatici su mu posalli specijalan kavez da hvata muve umesto da ih ubija (sic?). Jos su ga kao osudili javno.

Naravno. To se zove "besplatni marketing" :)
[ Paunic91 @ 23.07.2010. 17:50 ] @
Bio bi im "besplatni marketing" da je Obama kojim slucajem bio kao Dzordz Bus. Reklamirali bi se oni i to u Gvantanamu...
[ maliradojca @ 24.07.2010. 14:07 ] @
Sta bi PETA rekla ovu ambalazu? Nikad ne bih kupio ovo pivo, niti bih mogao da ga pijem iz ove ambalaze.



http://www.vesti-online.com/Ve...jjace-pivo-pakuju-u-vevericama
[ Ivan Dimkovic @ 24.07.2010. 15:12 ] @
Citat:
boccio: Reci to ekipi iz pamplone...


Pa kod njih je to ocigledno legalno... Tradicija(TM) bato.

Zato je meni kul svaki put kada bikonja nabode neku budalu. Ako bikonji uspe da budalu ubije, ili joj permanentno unisti organe za razmnozvanje - zadovoljstvo je duplo, jer budala vise nece moci da siri svoj degenericni DNK :)
[ Onaj @ 24.07.2010. 15:19 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ako bikonji uspe da budalu ubije, ili joj permanentno unisti organe za razmnozvanje - zadovoljstvo je duplo, jer budala vise nece moci da siri svoj degenericni DNK :)


E, ali ta budala obično ima veliku familiju sa sličnim genima pa se DNK širi bez problema.
[ Ivan Dimkovic @ 24.07.2010. 15:27 ] @
E pa tu pomoci nema, na zalost... :) Ali dobro, bar nekad bikonja ubode - ako nista drugo, bar da se neko raduje :-)