[ vkoja @ 23.07.2010. 10:11 ] @
Da li neko ima iskutstva sa bullet access pointima , tacnije interesuje me koje napajanje ide za njega kada se poveze na poe adapter?
[ Slobodan Milivojevic @ 23.07.2010. 12:34 ] @
Od 9 do 24V 0.5A adapter bi trebao da ti zavrsi posao... Ja sam ga pozvezao za napajanje iz kompa
[ vkoja @ 23.07.2010. 17:35 ] @
Posto bi napajanje morao da smestim ispod krova ,da li moze biti napajanje od nekog rutera ili access pointa?
[ Slobodan Milivojevic @ 23.07.2010. 20:02 ] @
99% da ce da radi, samo pazi da bude jednosmerna struja i pravi polaritet.
[ vkoja @ 23.07.2010. 23:10 ] @
Sledece nedelje drugar ce mi nabaviti poe ali za napajanje nije siguran ,ali ja sam nasao jedan stari ali ispravan ap i probacu da stavim od njega napajanje,a reci mi ako nije jednosmerna struja da li moize nesto da se pokvari na buletu,i reci mi jel immas bullet 5 i kako si zadovoljan sa njime?
[ mantas @ 26.07.2010. 15:27 ] @
jednosmerna struja je malih napona,snage i moras da povedes racuna o polaritetu +,- ne mozes koristiti neizmenicu struju u ovom slucaju jer ti onda vec dolazi do adaptera tj ispravljaca za napajanje tog bulleta 220 volti.... sta bi se dogodilo da spojis bullet na 220 volti?????
[ vkoja @ 26.07.2010. 15:32 ] @
uf , pa znaci otisli bih 80 evrica u nepovrat.Pa nista ,onda moram pozvati ove u netiksu i kupiti original poe za bullet 5 , sta vi mislite?
[ tox master @ 26.07.2010. 16:53 ] @
Citat:
mantas: jednosmerna struja je malih napona,snage i moras da povedes racuna o polaritetu +,- ne mozes koristiti neizmenicu struju u ovom slucaju jer ti onda vec dolazi do adaptera tj ispravljaca za napajanje tog bulleta 220 volti.... sta bi se dogodilo da spojis bullet na 220 volti?????

Ako ovo ne zna onda je bolje da ne dira nista i da pozove nekog strucnog ko ce to odraditi za 10 minuta da ne bi bilo vise stete nego koristi.
A ako vec hoces sam mozes uzeti ispravljac od nekog drugog ap-a ali koji daje jednosmernu struju kao sto je vec receno (treba da pise na njemu DC i nazivni napon kao i struja koju moze da obezbedi i uglavnom bude oznaceno sta je + a sta - na konektoru)
[ mantas @ 26.07.2010. 17:05 ] @
ne moras original ali moras povesti racuna o odredjenim stvarima naponu i jacini struje,polaritetu,ako je @Slobodan Milivojevic povezao bulet tj dao mu struju iz napajanja (racunar) tu je 12volti(molex prikljucak u zavisnosti kombinacije boja zica 5volti i 12 volti) naj veci izlazni napon....ali isto tako slaba ili jaka struja malo ili puno ampera u ovom slucaju verovatno miliampera isto moze da skodi ili da prouzrokuje ne stabulan rad uredjaja....ali ako ne znas kao sto kaze tox bolje pozovi nekoga ko se malo konta u sve to....
[ vkoja @ 26.07.2010. 17:07 ] @
Narucio sam od firme nebo.co.rs original adapter i napajanje za bulet 5.Tako da nemam potrebe da rizikujem sa drugim adapterima ma da imam adaptere od ap-ova kao sto si rekao 24dc .A reci mi jos nesto koliko moze najvise da se pojaca snaga na bulletu i jel ima opciju u njemu ili se mora sovtverski nadograditi?
[ vkoja @ 26.07.2010. 17:21 ] @
Pa ne bih trebalo biti problema ako je napajanje originalno.Svasta se budzi ali ovo sto sam narucio je bas za bulet!
[ mantas @ 26.07.2010. 17:25 ] @
podesavanje izlaznog stepena ap-a u tvom slucaju buleta se nalaze u njegovom web interface-u tj njegovim podesavanjima,mada jak izlani stepen ili veliko pojacanje signala zna da u vecini slucajeva pravi problem.. ako izlazni stepen stavis na maximum to neznaci da ce ti i signal biti bolji.... treba da krenes sa naj nizom izlaznom snagom pa povecavas i pratis kako se sve to odrazava na kvalitet linka..npr ja na tp linku idem na polovinu snage i mnogo mi je bolji signal nego na maximum-u ,a sve to se ne odrazava na mogucnost daljine tj koliko ap moze da dobaci......a i kada izlazni stepen ganjas na maximum zna da se greje vise nego sto bi trebalo...

ps:ne znam da li si mislio na snagu struje ili snagu izlaznog stepena....

[Ovu poruku je menjao mantas dana 26.07.2010. u 18:35 GMT+1]
[ vkoja @ 26.07.2010. 17:52 ] @
Imam nekoliko provajdera koji su udaljeni od 15-20km vidljivost je odlicna.Bili su kod mene i vrsili su merenje sa njihovim mikrotikom ali je bio sa minimalnom snagom mislim da je bio oko 60milivata i signal je bio izmedju -70 i -80.Sta mislis sa bulletom 5 da li ce biti dobar signal jer on ima 160 milivata a provajderi na linkovima imaju takodje dosta jake uredjaje koji idu i do 600 mil.?
[ vkoja @ 26.07.2010. 17:53 ] @
A mislio sam na snagu signala!
[ mantas @ 26.07.2010. 18:04 ] @
za 5ghz ta razdaljina ne bi trebala da je problem,ali sve zavisi i od antene na koju ces da montiras taj bulet...
[ vkoja @ 26.07.2010. 18:12 ] @
Imam voltplus parabolu od 32db i hiperlinkov grid 24db,ali je na hiperlinkovoj sada 2.4 giga net da li mora da se menja feed za 5giga ili ne?
[ mantas @ 26.07.2010. 18:32 ] @
moras menjati fid..
[ tarla @ 26.07.2010. 19:24 ] @
Ako imaš neki krš UTP kabal moraćeš ići i adapterom od 15 ili više V. Dobro je što gutaju relativno veliki raspon pa se lako nađe rješenje.