[ hjasko @ 23.07.2010. 11:46 ] @
Pozdrav !

Drugar mi ima Nikon D50 koji,iz neobjasnjivog razloga,je poceo praviti probleme prilikom snimanja... Naime donja trecina slike je tamna dok ostale dvije trecine su normalne...Ponekada,pogotovo u sobi,slika ispadne OK,bez tog tamnog dijela ...Uploadovao bih jednu slicicu da vidite kako to izgleda ali nemam dugmeta upload prilikom postavljanja posta pa eto ...
Izmjenom objektiva se ne postize nista... Probao sam taj objektiv koji je kod njega na svom Nikonu D60 i radi OK ...
Ima li neko iskustva sa ovim problemom ?


HJasko

PS Uspio sam naknadno ubaciti slicicu

[ 3way @ 23.07.2010. 11:49 ] @
Doslo vreme da se menja zavesica...
[ hjasko @ 23.07.2010. 11:54 ] @
Hvala na brzom odgovoru !

Njemu je receno da je najvjerovatnije rijec o sinhronizaciji integrisanog blica ... Zbog toga sam i htjeo misljenje strucnih ljudi
sa ovog foruma,posto vjerovatno ovdje se radi o gresci koja je vec nekoga kostala zivaca :-)
Ipak.rijec je o tek nekih 44k snimaka ... Zar je moguce da prije ode ? Hmmm ... :-(


HJasko
[ beske @ 23.07.2010. 12:09 ] @
Citat:
hjasko: Ipak rijec je o tek nekih 44k snimaka ... Zar je moguce da prije ode ? Hmmm ... :-(

ovde je svima dobro poznat slucaj Nikona D3 (i vlasnik istog) kome je zavesica zveknula na 30k... sve je moguce, AKO je to u pitanju.
[ BiiigMuzzy @ 23.07.2010. 12:28 ] @
Citat:
hjasko: Njemu je receno da je najvjerovatnije rijec o sinhronizaciji integrisanog blica ...


Moze biti do sinhronizacije sa blicem, mada ovde to nije slucaj jer je expozicija na ovoj fotki 1/60. Vidim da je na D50 sinhronizacija do 1/500, a tek brze od toga bi napravilo takav izgled fotke. Znaci, najverovatnije je to sto rece 3way.

Pozdrav!

[ Backy @ 23.07.2010. 13:39 ] @
kolko ja znam, d50 ima elektronsku zavesicu (kao i d40 i d70(s)) a mehanička mu služi samo za duže ekspozicije... verovatno je došlo vreme da je mehanika postala sporija od elektronike...
[ hjasko @ 25.07.2010. 07:27 ] @
Nista onda ... valja mu predloziti da kupi novo tijelo aparata ... jeftinije je od opravke,barem ovdje kod mene ... Hvala svima na odgovorima !!!


HJasko