[ dejan s @ 23.07.2010. 17:59 ] @
Pa naslov teme sve govori :)

Želim da pokrenem jedan nešto obimniji web portal, ali ne želim sve odjednom da lansiram, već deo po deo, u etapama. Za početak bih hteo da napravim samo blog i samo on bi postojao prvih par meseci.
Da kasnije ne bih imao dodatne glavobolje, ne želim da instaliram blog na osnovni domen, npr. uzećemo za primer www.domen.com.

E sad, zanima me da li može imati negativne efetke na SEO ukoliko blog instaliram na adresi blog.domen.com ili domen.com/blog i stavim redirekciju sa glavnog domena, www.domen.com na jedan od ova dva?
I da li ima neke bitnije razlike između varijante poddomen/poddirektorijum (meni lično se više sviđa blog.domen.com, nekako mi je lepše :)


EDIT: izvinjavam se za pogrešan podforum, tražio sam neki SEO podforum, ali ga nisam video(?!?) :)




[Ovu poruku je menjao dejan s dana 25.07.2010. u 01:21 GMT+1]
[ ||NeX|| @ 25.07.2010. 11:17 ] @
Lansiraj na domen.com/blog i uradi JS redirekciju, a ne 301 htaccess redirekciju.
Pa kada pokreneš domen, onda je sve ok. Nemoj kao poddomenu stavljati blog, kao poddomen se isplati stavljati samo tematski skroz druge stvari ili sekundarne jezike site-a.
[ dejan s @ 25.07.2010. 21:53 ] @
Ok, tako sam i uradio, napravio sam na domen.com/blog.

E sad, nije mi jasno zašto ovo JS redirekcija a ne 301, kakve su razlike? Moj hosting ima CPANEL tako da sam samo preko njega stavio redirekciju, nisam ručno sam nikakve fajlove kreirao, nadam se da je to to :)
[ ||NeX|| @ 26.07.2010. 11:58 ] @
Pa tako će korisnici odmah doći na blog, a roboti će vidjeti dvije različite stranice, što ti za kasnije treba.
[ dejan s @ 27.07.2010. 17:43 ] @
OK, hvala na pomoći, pokrenuo sam sajt, pa videćemo šta će biti :)