[ lupco_1959 @ 25.07.2010. 11:59 ] @
Dosta vremena programiram u vb6 .Napravio sam puno desktop aplikacija koji se i danas koriste.
E sad bi hteo da pregem na neko novo razvojno okruzenje zato sto imam dojam da je vb6 vreme pregazilo i da niko vise ne trazi ili mnogo retko vb6 programere,pa bih molio one koji su vec prosli kroz ove muke da mi daju neki savet odnosno dali da pregem na net(vb.net,C#) ili nesto drugo.Da napomenem da bih u buduce hteo da pravim klient-server aplikacije.
Sa c# jos se nisam upoznao ali ucio sa c i c++ a i pomalo delphi ,onako iz radoznalosti.Isto tako ucio sam i ASP(ne net).HTML i Java script.
Citao sam da je i delphi dosta dobar a sad postoji i delphi za net,cak da je bolji i od C#.
sad se stvarno nalazim u nekoj zbrci i ne znam stvarno za sta da se odlucim.
[ Aleksandar Vasic @ 25.07.2010. 13:01 ] @
Moja preporuka je da predjes na VB .NET, mnogo lakse ces se snaci nego da predjes na neki C-like jezik, jer sintaksa je dosta drugacija...
[ t.marko016 @ 25.07.2010. 14:19 ] @
Neko moje misljenje su .NET jezici tu su ti dosta stvari olaksane samo malo dok se snadjes.

A C# sintaksa je slicna VB-ovom tako da nije mnogo komplikovano moze brzo da se nauci.

Tako da sam ja na tvom mestu (a jesam samo sam mladji pa imam jos vremena) ja bih
nastavio da radim VB.NET i poceo C#.NET.

Pozdrav
[ captPicard @ 26.07.2010. 11:17 ] @
Slažem se sa kolegama da bi ti najlakše bilo prijeći na neki od .NET jezika.
Ako odabereš Delphi, također nečeš pogriješiti.
[ vuchko.vuchko @ 26.07.2010. 17:20 ] @
A moze li jedno pitanje da ne pokecem novu temu, a djelimicno moze biti i odgovor na ovu temu....

Pitanje bi bilo sta je to problem sa VB-om tj. koje su to njegove mane u odnosu na druge jezike pa da se prelazi sa njega...
[ steve585 @ 26.07.2010. 18:58 ] @
hm....

osobno i sam obozavam VB 6


pa ipak neke od stvari koje su bar meni bolje u 2008-ici su:
1) brzina
2) odlicno okruzenje za razvoj web aplikacija
3) okruzenje za razvoj mobile aplikacija

[ t.marko016 @ 26.07.2010. 23:02 ] @
1) Mnogo dostupnije okruzenje ne samo za WEB nego za sve oblasti i sve jezike i sve na jednom mestu.
2) Sve ti je zapakovano u jedan fajl ne moras da pravis instalaciju.
3) Ne moras da udaras glavu dal si ubacio Office 2002 ili 2003 i da se mislis dal ce ti radi baza sa VB-om ili ne.
4) Gotovi programcici unutar VS-a kojim mozes da konektujes bazu, izmenis izgled... bez jedne reci koda.

I ima dosta jos toga za pohvaliti al veruj mi ima dosta toga i za izkritikovati bar po meni.

VB6 Zakon :D