[ KrkaCiC @ 25.07.2010. 23:18 ] @
Imam problem,od skoro od kad mi Adobe ponudio novu verziju Adobe Flash pleyera 10.1 (valjda),i manifestuje se tako da mi seckaju klipovi kad odem na full screen. Ranije mi se to desavalo kad pustim poneki full HD clip sa Youtuba (sempron OC na 1.8Ghz,Epox nforce2,512 DDR,GPU 5600 128mb-inace filmove u 1080p mogu bez problema da pustim,samo poneki seckaju ali vecina ide,dok 720p radi perfektno). Sada bukvalno svaki klip koji pustim,cak i neka to bude 360p,secka na full screen. Dok ne uvecam na ceo ekran,klip ide bez problema u prozorcicu,ali dovoljno je desni klik misa na klip i vec pocinje seckanje i usporavanje. Jel imao neko slicnih problema? Ima li neko neku ideju kako da ispravim ovo/ Pokusao sam da skinem prethodnu verziju Adobe flasha ali nisam je uspeo naci. Hvala unapred
[ Stranger2 @ 26.07.2010. 23:09 ] @
Ovde http://www.filehippo.com/download_flashplayer_firefox/
imas sve verzije Flash Playera koje su izasle u zadnjih 7 meseci.

Inace dosta ljudi se zalilo na probleme sa novijim flashom i najnovijim browserima. Ocigledno ima nekih bugova. Treba ostati na starijim verzijama jos koji mesec dok se to ne resi.

Takodje probaj u podesavanjima od tvoje graficke kartice da pogledas opcije u vezi videa. Treba da prormas levo-desno slidere Brightnes, contrast i sl. Tako se prikaz videa u nekim situacijama popravi. Reinstalacija il iinstalacijia najnovijih drajvera za graficku takodje resetuje opcija za video pa se ponekad stavr popravi.
[ KrkaCiC @ 28.07.2010. 02:20 ] @
Na ovom sajtu ima samo 8 verzija ispod zadnje,a sve su 10.1.53.xx i sa svakom je otprilike isto,jedino pretposlednja zeza toliko da dok pomeram misa hoce da secka. Dizem ruke,to mi je sto mi je.Kad mi se neki clip gleda skinucu ga i pustiti na ceo ekran. Jos uvek ne kapiram bas zasto klip koji mi secka preko youtuba,kad ga skinem radi bez problema.Jel tolika razlika u kodecima za preko neta (Live na youtubu) i kad idu sa HDD-a?
[ Stranger2 @ 31.07.2010. 21:28 ] @
Pa razlika je sigurno u prioritetima procesa. Plejer je specijalizovan samo za video i to je njegov jedini proces. A video iz web stranica je samo jedan od brojnih elemenata koji se istovremeno izvrsavaju pa nije cudno da ima manji prioritet.

Druga razlika je i u tome sto video iz obicnih plejera na kompjuteru koristi overlay ili neki drugi metod pri kojem video prikazuje graficka kartica dok video na web stranici koristi standardni windowsov softverski nacin prikazivanja koji uvk izgleda manje glatko.

Uradi i ono sto sam rekao za podesavanja od graficke.
A pomaze i instalacija novih drajvera jer graficka kartica verovatno ucestvuje u resajzovanju videa (posto si rekao da problem pocinje pri uvecavanju ekrana...)