[ chale04 @ 27.07.2010. 10:04 ] @
Imam problem oko aplikacije na Fb,


evo o cemu se radi

http://www.facebook.com/pages/...3829613320799?v=app_4949752878

dodjem na ovu stranicu i mora da se pritisne LIKE,kako bi video drugu stranicu,,


zeznuto malo.

Jel zna neko kako se pravi ta aplikacija?

i naravno ne treba mi to da bi pravio one spamove i ostale gluposti.

Vec u korisne svrhe.

[ Ljubiša Begović @ 27.07.2010. 13:21 ] @
http://www.facebook.com/pages/...-Mi-Se-Svidja-/134621146560089

Ako ćeš praviti stranicu i ljude ucenjivati da kliknu na Like da bi videli neki kao intrigantni sadržaj na sajtu - ja sam donekle protivnik toga.
Inače, pojedinci za svaku stranicu na sajtu prave stranicu na Facebook-u. Nema potrebe da naglašavam detalje. Nemam ništa lično protiv toga, taman posla, ali smatram da je to čisto manipulisanje da bi se dobila poseta.
Ali s druge strane ljudi su ovce koje treba šišati. Pogledaj gornju stranicu - većina ljudi koja je lajkovala tu stranicu, lajkovala je i jednu ili više takvih kao što si naveo.
Kad uporediš broj lajkova - jasno je da ih treba šišati.

Ovako nešto je OK.
http://www.facebook.com/pages/...-Dan-Uzivajte-/132431726789186

To se radi preko Static FBML.
Ako nećeš praviti takve gluposti ja ću ti reći kako se radi :-)
Ili klikni na Like i preporuči svim prijateljima prijateljevih prijatelja :-)
[ Stranger2 @ 27.07.2010. 17:03 ] @
Radoznao sam. Jel mozete malo objasniti na koji nacin je to profitabilno kada mnogo ljudi klikne na "like"?
[ Ljubiša Begović @ 27.07.2010. 17:44 ] @
Itekako je profitabilno.
Ako imaš stranicu sa recimo 100.000 lajkova i na njoj objaviš link sa svog sajta, to će se prikazati na svih 100.000 profila, i ti ćeš po osnovu toga verovatno u toku tog dana imati minimum 1000 poseta. Ili ako je samo jedan link na toj stranici, njih bar 30%, ako ne i više, će posetiti link sa te stranice (radoznalost). Jednostavno.
A zamisli da imaš takvih recimo 50 ili 100 stranica. Verovao ili ne, ali ima takvih, a primer su likovi koji prave te stranice za radoznale. Skoro svaka strana na sajtu je strana na fb, sve na taj fazon, top najbolje, najgluplje, nećete verovati, i sl. s**nja. Da ne pominjem da se svaki komentar objavljuje na fb-u, itd.... Poenta je da imaš bar jednu stranicu sa mnooogo lajkova, da možeš reklamirati ostale. A posle ide sve lako, kao po loju. Treba biti uporan, i spamovati po fb-u, i ima efekta. I za mesec dana na novom domenu dobiješ Alexa rank 300 hiljada.
Po meni fb strana=strana na sajtu ima jednokratan efekat, neko to poseti jednom i nema ga više, dok više strana sa mnooogo lajkova gde se povremeno objavljuju linkovi ima daleko bolji i dugoročniji efekat. Samo treba skupiti par stotina hiljada lajkova, i zaboravi na google Mada je poseta sa google-a relevantnija i kvalitetnija, što se tiče profitabilnosti sajta.
...itd...
[ Stranger2 @ 28.07.2010. 16:34 ] @
Shvatam. Hvala na objasnjenju!

Setio sam se da se to "like" ranije zvalo "subscribe" pa zato malo zbunjuje. Verovatno zbog toga i korisnici vise klikcu jer zaboravljaju da je to subscribe.