[ aikidomaster @ 27.07.2010. 13:25 ] @
Zanima me da li svaki AP moze da se kaci pomocu POE(Power over Ethernet)?
Bez nekog budzenja!
Ako ne - Da li postoji neka oznaka za ove koji mogu tj. nemogu

Zanimaju me modeli:
1. TP - Link TL-WA501G Ver 2.1 9V ~50-60Hz 0.8A
2. Planet WAP - 4035 (V2) 12VDC 1A
[ tox master @ 28.07.2010. 13:34 ] @
U principu svaki uredjaj moze da se napaja preko poe stim sto uredjaji koji rade na vecem naponu a sa manjom strujom bolje rade to jest manji je pad napona u kablu i moze se staviti duzi kabal dok uredjajima koji "vuku" puno struje smeta veca duzina kabla (veci pad napona u kablu).
Resenje za to je aktivni poe.
Pod budzenjem ne znam sta podrazimevas,poe adapteri ima da se kupe gotovi za neke simbolicne pare a mozes i sam da napravis.
Outdoor uredjaji uglavnom imaju fabricki poe jer im je namena da se montiraju po krovovima gde obicno nema napajanja.
[ aikidomaster @ 29.07.2010. 07:19 ] @
Outdoor uredjaji verovatno DA ali ja sam naveo gore dva uredjaja koji su indoor. Posto :
Imam ADSL modem koji nema Wireless pa sam njega nakacio na AP (Planet WAP - 4035 (V2) 12VDC 1A), i sve to mi se nalazi u jednoj kuci ali ja sam u drugoj e sada ja bih (zbog loseg signala) da taj AP izbacim malo napolje ispod krova na jedno leeepo mesto ali nemam Power a mreznog imam (a i nije neka razdaljina 4-5m) tako za gubitak napona ne moram da brinem.
Imam POE i probao sam sa ali AP nece da se upali!!!

[ mantas @ 29.07.2010. 09:04 ] @
ap ostavi u tavanu. predpostavljam da do tavana mozes da dovuces 220v ili vec imas neku razvodnu kutiju ili uticnicu odakle mozes da ivuces produzni,i izvuces lowlos kabel 4-5 metara iznad krova(od ap do antene umesto tog poe) i antenu posto je jako blizu moze kantena,biquad rucne izrade to ti je to resio si problem nema poe ali si dobio ono sto hoces jos izbegavas outdoor kutiju za taj ap koju bi morao da imas ako ces da uredjaj stoji napolju....
[ Jorgovan88 @ 27.08.2010. 16:40 ] @
Sada se TP link-ovi 501, 601 i 5110 dobijaju sa PoE Injector-om tako da je stvar resena...