[ shirbazo @ 27.07.2010. 14:29 ] @
Pozdrav gospodo,vmware esxi4 besplatna verzija sjajna i experimentalno je zadovoljila moje opcije e sada bih hteo da sve podignem na veci nivo i imam potrebu za raid-om, mene zanima da li neko ima iskustva ili moze da preporuci sata raid kontroler koji radi na vmware esxi4 , moda i neka maticna ploca na kojoj radi raid recimo raid 1.

[ Ned123 @ 27.07.2010. 14:57 ] @
Tačnu listu podržanih kontrolera možeš naći na:
http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php
Inače zaboravi na matične ploče, pogotovo ako pod ovim podrazumijevaš desktop matične ploče (mada ni serverske nisu puno drugačije).
Sve i jedan kontroler koji se u posljednje vrijeme sreće na dekstop matičnim pločama je softverski, a oni bez izuzetka ne rade!
U obzir dolaze samo kartice sa hardverskom SAS (SATA) RAID implementacijom, neki stariji SCSI RAID ili eventualno neka high-end workstation (skoro server) ploča sa zalemljenim Adaptec-om ili LSI-jem.
[ shirbazo @ 28.07.2010. 13:26 ] @
HVALA.

Skraticemi Vasa poruka vreme koje sam vec trosio vrteci razne desktop ploce.

Da li imate neku preporuku ploce koja ima adpatec cip na sebi ili plocu koja podrzava raid 1 i esxi 4?

Raspitivao sam se ali nesto mi neide da nadjem gde moze da se kupi adaptec u Srbiji, da li neko zna gde moze da se kupi ?

naravno sto jeftinije :)


pozdrav
[ shirbazo @ 28.07.2010. 15:41 ] @
Kao najeftini koliko sam uspeo da nadjem je LSI 9260-4i 160e pa nadalje, da li je neko imao iskustva sa ovim kontrolerom ?