[ Machiavelli... @ 27.07.2010. 16:17 ] @
Zanima me da li je ovo izvodljivo(pretpostavljam da jeste)? Recimo ovde na forumu citam neku temu koja ima 10-ak stranica, pocnem da je citam dodjem recimo do pred kraj cetvrte stranice i kliknem da se vratim na home foruma. Da li je moguce da se zapamti tacno polozaj stranice (recimo da sam pri kraju) i da postoji dugme pored 1 2 3 4... R da R ili sta vec bude link na stranicu i polozaj na stranici kada sam kliknuo home sa teme?

Ukoliko tema ima recimo 10 stranica, i ja citam do odredjene stranice i nalazim se na recimo 5 odgovoru. Sa home stranice ili podirektorijuma te teme ja mogu da pristupim temi i odredjenim stranicama, e sad da li moze da se napravi i jos jedan dodatni link koji me vraca tacno onde gde sam napustio temu prosli put (odredjena stranica i odredjena pozicija na istoj)?

P.S. Ne znam gde da stavim ovu temu, ocekujem moderatore da je premeste na pravo mesto.
[ Gojko Vujovic @ 29.08.2010. 20:53 ] @
Ovo za povratak na stranicu koju si citao je izvodljivo, verovatno. Mada da li to zelis da se pamti za sve teme, ili samo za jednu temu (poslednju koju si otvorio)? Za sve je to suvise podataka, ali za jednu bi moglo.

Pozicija na stranici verovatno ne moze, posto da bi kliknuo na povratak na home page moras da odskrolujes gore, a i browser ne salje podatak serveru na kom mestu na stranici se nalazis trenutno. Mozda ako moze client-side da se odradi u javascriptu, ako neko zna kako, ...