[ magictune @ 29.07.2010. 08:29 ] @
Pozdrav.
Pokusao sam da sa zvanicnog Blackberry sajta skinem razvojno okruzenje (JDE) radi probe. Popunio formular, kliknuo, ali posle toga dobijem poruku da download nije dozvoljen za nasu zemlju ?? Isto se desava i kada se iz padajuce liste odabere i 'Serbia' i 'Yugoslavia'. Probao sam da kontaktiram osoblje preko mejla koji je naveden na sajtu, ali nisam dobio odgovor.

Da li je neko imao slican problem? Neko objasnjenje - mislim da je proslo sasvim dovoljno vremena da nas skinu sa crnih lista ? Sta da se radi?
[ ventura @ 29.07.2010. 09:39 ] @
To valjda ima veze sa operaterom.. Ja sam na VIP-u i isto tako ne mogu da skinem ništa sa njihovog sajta... To mi je logično za aplikacije koje se plaćaju, ali mogli su barem da dozvole skidanje besplatnih aplikacija.
[ magictune @ 29.07.2010. 10:01 ] @
Ovo cak i nije aplikacija za mobilni ... U pitanju je razvojni softver za Desktop racunare, ne bi trebalo da ima veze sa operaterom, osim ako moj Telenor bezicni internet ne pripada nekom opsegu nedozvoljenih adresa, barem sto se tice kompanije Blackberry ...
[ srdjandakic @ 03.09.2010. 12:33 ] @
U pitanju su "sankcije" tipa "fali zemlja u combo boxu".
Pokušao sam svojevremeno da se objašnjavam preko maila oko toga - bez uspeha.

RIM očigledno ima neka svoja interna pravila -- i robote u podršci -- šta reći da App World ne može da se skine u skandinavskim zemljama.

Nedavno je proradio sa njihovog sajta download OS 5.0 updatea za Telenor Bold 9000, što nije moglo pre par meseci iz istog razloga.

Elem, odeš na itshidden.com i uradiš preko holandskog VPN-a
Free pristup moguće da će isteći pre nego dovršiš download, ali bitno ti je da dobiješ URL do fajla - posle samo uradi "resume download" sa srpske IP u punoj brzini.


[ vlado1968 @ 04.02.2012. 18:50 ] @
- Na modelu BB 8700,Pokusavam da posaljem sms i nikako ne uspevam.U podmeniju "Message Services", prazno,nema p-podesavanja.Mesage centar mi je upisan +38163100100,prijem poruka je omogucen.Pokusao sam da posaljem automatsko podesavamje sa telenor mreze ,ali podesavanje za pomenuti model ne postoji.
- Da li postoji fabrički reset?

Hvala unapred za pomoc!

[Ovu poruku je menjao vlado1968 dana 05.02.2012. u 08:24 GMT+1]