[ t.marko016 @ 30.07.2010. 15:14 ] @
Sastavio sam neki primitivan IR prijemnik sa Photo diodom na BreadBoard pojacao tranzistorom i sve to stavio na LED diodu da vidim
kako izgleda i to je OK, radi.

Na koji nacin sad ja mogu da iscitam IR signal PIC-om?

Hocu da taj signal koji iscitam stavim u neku promenljivu i kasnije kad dobijem isti kod da ga uporedim i ako je isti recimo da upalim diodu na nekom pinu.

A da jel moram da imam neki eksterni EEPROM ili slicno gde cu da sacuvam taj kod koji sam uhvatio ili je moguce i negde u PIC-u, naravno
da to ostane sacuvano i kad je sema bez napona?

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao t.marko016 dana 31.07.2010. u 19:52 GMT+1]
[ bogdan.kecman @ 30.07.2010. 15:26 ] @
pogledaj ovo: http://dangerousprototypes.com/docs/USB_Infrared_Toy

tj ovo: http://dangerousprototypes.com...e-control-receivertransmitter/

i plocica i source su dostupni (open source) + imas software za analizu signala (open source) .. za pocetak mozes da procitas firmware da vidis sta i kako radi a mozes i da napravis sam spravu kod kuce, imas sve sto ti je potrebno (verovatno) ... pic18F2550 ide direkt na usb, uzivancija :) radi ko sat ...

ako te mrzi da pravis, narucis ga za 20$ (mislim da je shipment za dz, stigne ti za 2-3 nedelje i nema carine), jedini je problem sto ti treba paypal posto jedino tako primaju uplate

[ t.marko016 @ 30.07.2010. 17:47 ] @
Pa ne mogu da vidim kod zato sto je vec iskompajliran (.hex je) :)

Pozdrav i hvala
[ bogdan.kecman @ 30.07.2010. 17:52 ] @
pogledaj bolje, ceo sors je dostupan preko svn-a
[ t.marko016 @ 30.07.2010. 23:11 ] @
Naso sam bratac hvala jos jednom link je strava.

Pozdrav
[ bogdan.kecman @ 31.07.2010. 16:10 ] @
ima na dp-u bas dobrih projekata .. taj ir toy je jedan od vrlo zanimljivih .. posebno ko se zeza sa ir-om .. cene su im ok (na zalost samo paypal) ali ako te ne mrzi, sve moz sklopis sam, za irtoy na primer sve delove mozes da kupis kod nas u dip kucistu tako da iznabadas u neki bboard i vozi :)
[ t.marko016 @ 31.07.2010. 18:44 ] @
Ima mocne stvarcice i ja sam bas bacio pogled, meni mi je bio vazniji kod koji jos pokusavam da ukapiram ;).

Pozdrav
[ bogdan.kecman @ 01.08.2010. 03:31 ] @
pogledaj i forum ima dosta price sta i kako radi i sta je menjano u kojoj verziji firmware-a .. ja nisam gledao kod za taj proizvod ali ako je slican ovom ostalom kodu onda je prilicno lepo pisan i lako citljiv... Ian to lepo radi.. inace ces sklopiti sam taj ir toy za 10min na bboardu .. jos ako imas pickit2 mozes direkt da pratis sta se desava, ako negde zaglavis slobodno pitaj