[ solarko @ 03.08.2010. 09:45 ] @
Sta znaci ako se pozivom na broj cuje govorni automat koji kaze da broj trenutno nije u funkciji (063)?
Jel to znaci da imam neispravan broj ili da je nedostupan?

[ agasoft @ 03.08.2010. 10:19 ] @
To znači da je broj možda nekad postojao pa više ne postoji, ili da nikad
nije dodeljen pretplatniku.
[ zvezdasbg @ 03.08.2010. 19:51 ] @
Ili ukoliko je rec o pripejd broju da postoji na nekom kiosku ili prodajnom mestu ali da jos nije prodat i aktiviran :)
[ avala100 @ 04.08.2010. 10:10 ] @
To ipak najcesce znaci da nije placen racun, duuugo, pa je broj iskljucen. (posto prvo iskljuce odlazni saobracaj, pa tek onda i dolazni)
Dok se ne resi naplata, broj ne dodeljuju drugom korisniku, a automat ovo ponavlja do konacne deaktivacije pa plus nekoliko meseci, dok ga konacno ne oslobode za dalju prodaju.
Imam nekoliko takvih slucajeva u okruzenju.
I ovi raniji komentari su takodje cesti, ali ako si ranije zvao broj i bilo je sve ok, a sad odjednom ova info, onda je verovatnije da nije placeno nekoliko racuna.
Mislim na postpejd brojeve.
A ako nisi dopunjavao pripejd neko duze vreme, ista sudbina, iskljucili ga i dok ne dodele nekom drugom korisniku, javljace da nije u funkciji.
[ mrmilos @ 04.08.2010. 22:33 ] @
to znaci da je broj iskljucen - deaktiviran. taj info daje automat kada pozovem moj stari 064 postpaid broj koji sam ugasio - svi racuni placeni...
[ svetozar @ 05.08.2010. 06:45 ] @
Citat:
mrmilos: ... kada pozovem moj stari 064 postpaid broj koji sam ugasio ...

Ovo je forum za Telenor, a ne za Telekom, jer je ta poruka koju dobijaš sa automata Telekoma.
U svakom slučaju, Telekom za sada još uvek ne dodedljuje ponovo brojeve nakon gašenja broja, tako da ukoliko si ugasio broj na Telekomu, još uvek ga niko nije dobio na korišćenje.
Verovatno još dugo tako neće biti, jer je Telekom ostao bez slobodnih brojeva na 064 numeraciji, a i bliži se 01. januar, za kada je najavljena MNP (Prenošenje brojeva), tako da je očekivati da će uskoro Telekom početi sa reaktivacijom do sada pogašenih brojeva.
[ mrmilos @ 05.08.2010. 22:01 ] @
znam u kom se forumu nalazim, samo sam rekao svoje iskustvo, zeleci da pomognem coveku. verovatno je poruka slicna i kod jednog i kod drugog operatora... ne razumem takav negativan odgovor svetozare
[ svetozar @ 06.08.2010. 06:40 ] @
Citat:
mrmilos: ... ne razumem takav negativan odgovor svetozare

Odgovor nije negativan ;-)
Izvinjavam se ako sam odao takav utisak, ali sam samo napomenuo da je ovo forum za Telenor, čisto da ne bude zabune, jer su Telenor i Telekom ipak dve dijametralno različite mreže.
[ whitie2004 @ 01.09.2010. 07:54 ] @
Jedan takav ( nije u funkciji broj ) sam pokusao da spasem. Mislio da pokusam kao kod mts da uz grebarinu od 100 - 200 din probudim broj. Kad tamo ...

Decko je uvidom u stanje komentarisao da je taj postpejd broj ugasen 2000 godine i da je malo mnogo proslo. Ja se zapanjim, koja bre 2000 ... pa jos post pejd? Pa uzeli ste i telefon ... Proverimo podatke o vlasniku, e, oni su sasvim tacni! Na moje pitanje a kako sam to uzeo telefon ako vec 10 godina nisam njihov pretplatnik, dobijem jedini moguci odgovor -> Zao mi je vi vise niste vlasnik ovoga broja, nemogu vam dati te podatke :-)

Toliko o njihovim podacima ...