[ BBS @ 04.08.2010. 09:27 ] @
Blog u kome je opisano više od 10 bežičnih USB adaptera kompatibilnih sa Linux OS

http://www.cyberciti.biz/tips/...ompatibility-adapter-list.html
[ tdjokic @ 04.08.2010. 12:03 ] @
A koliko njih se moze kupiti u Srbiji? Ja kupio 11-ti, onaj koji nije na listi, po kriterijumu "najjeftiniji" jer sam ocekivao da nece da radi a radi. To je TP-Link TL-WN321G.

Juce smo imali diskusiju gde covek da kupi adapter SATA na Molex i ja sam prvo pomislio da mu treba onaj koji starija napajanja pretvara u novija, dakle sa Molexa na SATA, ali nije, njemu treba kontra i ovde nema da se kupi. Ovo nema direktne veze sa Linuxom ali je jedna od bitnih osobina naseg trzista. U deset prodavnica svi imaju iste komade, valjda je uvoznik za sve jedan isti, a covek bi ocekivao da u deset prodavnica naidje, ako ne na deset raznih modela, a ono bar na nekoliko.

Jos jedan banalan primer - nemaju SATA kablice sa osiguracem protiv nehoticnog cupanja. Istovremeno, prodaju osnovne ploce uz koje dolaze bas takvi SATA kablici. I jose te ubedjuju da to nece da se iscupa.
[ BBS @ 05.08.2010. 16:55 ] @
Nemoj mi samo reći da te takvo stanje u Srbiji čudi. Za dobar deo uređaja nema štampanog upustva, nema upustva na zvaničnom jeziku i pismu zemlje, na sajtovima često kao opcijanema Srbije, garancija ne važi kolik ovaži u drugim zemljama, cene su nebulozno visoke a krš od sajta urađen u joomla košta kao mercedes