[ Miroslav Ćurčić @ 04.08.2010. 18:28 ] @
Drugi put ove godine klijentu je haknut (deface) sajt na Neobee.net hostingu (sada Orion).

Prvi put su to bili arnauti a sad neki saudijci.
Radi se o statičnom sajtu, sa standardno 644 permisions, dakle deface-ovan je ili FTPom ili Root-om.
Klijent nema FTP password, a da je od mene procurio palo bi još sajtova, dakle problem je "kod njih".

Znam da niko ne drži ozbiljaniji sajt kod njih, ovo pišem da upozorim novajlije, one koji se još uvek zaleću na njihove vrlo niske cene.
[ noreniou @ 04.08.2010. 19:34 ] @
pics or it didn't happen-
[ goranvuc @ 04.08.2010. 21:00 ] @
Zbog takve neozbiljnosti sam ih "pozdravio". Meni su to isto uradili kod njih pre nekoliko meseci (kao i mnogima koji takodje imaju hosting kod njih i to u vrlo kratkom periodu) i sasvim slucajno sam primetio, nakon sto mi je sajt danima stojao deface-ovan. Nije toliko problem sto im se to desilo, ali ako vec znaju da im se desilo i nista ne jave ...
[ Davor Vlajkovic @ 04.08.2010. 21:02 ] @
Vrlo niske cene?! :)

Samo totalna neznalica koristi usluge domaćih hosting provajdera, jer em ne nude ništa em deru em predstavljaju veliki sigurnosni rizik, kao što se da videti na primeru pokretača teme.
[ Tyler Durden @ 05.08.2010. 08:32 ] @
Bilo bi dobro da se ipak utvrdi da li je preko FTP doslo do upada ili na neki drugi nacin.
U prvom slucaju, 99% su sanse da je ipak krivica na klijent strani ;-)