[ cvetak77 @ 04.08.2010. 19:47 ] @
Pomoć!
Pre jedno mesec dana imala sam povremeno probleme sa Gmail-om, sve u svemu kao da stranica nije dostupna. Pise ovako:

The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was loading.

* The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.

Međutim, na poslu otvaram svoj nalog na gmailu bez problema. Onda je krenuo lagano problem sa Google-om, ali u blažoj varijanti, svaki treći put mi je tražio da kucam kod i piše ovako:
We're sorry...

... but your computer or network may be sending automated queries. To protect our users, we can't process your request right now.
To continue searching, please type the characters you see below:

Google.com je bio moja homepage stranica, koristim Firefox, ali ista stvar je i ako pokrenem IE ili Google Chrome. Otkrila sam da Google-u mogu pristupiti preko Google.rs, Google.hr, odnosno bilo koji drugi sem onog Google.com. U suštini mi je svejedno, bitno da mi radi, međutim Gmail i dalje ne radi, jer se on pokreće preko google.com, a sve što tako počinje kod mene ne radi.
Skenirala sam komp, imam NOD32, updajtuje se redovno, nema virusa.

U čemu je problem?
[ Predrag Supurovic @ 04.08.2010. 20:14 ] @
Da ne koristiš možda OpenDNS? Možda tvojprovajder korsiti OpenDNS? Tako se manifestuje problem nekompatibilnosti OpenDNS i Gogole-a.

Probaj da upotrebiš neki drugi DNS pa vidi da li će se problem rešiti.
[ lukeguy @ 04.08.2010. 21:15 ] @
A o kakvom se problemu tačno radi? Ja koristim OpenDNS već jako dugo na celom LAN-u i na laptopu koji se dosta šeta i nisam nikad imao ovakve probleme.
[ cvetak77 @ 04.08.2010. 22:55 ] @
hm, ako dobro shvatam, ako si ti na sbb-u kao i ja, onda bi i ti trebao imati isti problem ako je do DNS-a ???