[ Srđan Pavlović @ 05.08.2010. 10:47 ] @
Firefox, verzija 3.6.6 bugfix:

Citat:
Over if bug 560932 we discussed increasing the "hung plugin" timeout, but
ultimately decided to leave it set at 10 seconds, as the value of OOPP is
decreased if it takes painfully long to kill a hung plugin.

However, now that 3.6.4 has shipped, we are seeing an increasing number of
reports that some users are unable to play Farmville, because Farmville hangs
the browser long enough for out timeout to trigger and kill it.


As an interm solution, we can increase the timeout and then look for a better
solution. The SUMO article suggests that 30 seconds is a good value, so let's
hit this with a big hammer and make it 45s.


Kud ide ovaj svet :(
[ mmix @ 05.08.2010. 11:01 ] @
Haha, carski.

Brawndo's got what plants crave, electrolytes!
[ Srđan Pavlović @ 05.08.2010. 11:30 ] @
Jedan od komentara:
Citat:
I can't believe Farmville is solely responsible for a Firefox update *facepalm*

:)

Citat:
A lot of people play Farmville.
To ignore those people for any length of time could have a significant effect
on Firefox's share of browser users.


Evo, nasao sam dobar patch koji sve resava:

[ Horvat @ 05.08.2010. 12:11 ] @
umesto da rese problem da kada napravis neku sexality kombinaciju sa misom/tastaturom i nestane ti tab i pojavi se u novom prozoru,oni se jbavaju oko glupog farmiville-a, dzibus
[ bachi @ 05.08.2010. 12:17 ] @
troll mode ON - www.opera.com

troll mode OFF
[ Srđan Pavlović @ 05.08.2010. 12:19 ] @
Nije ni Opera losa :) Imam utisak da je Chrome kao malo brzi. Mozda je subjektivno, alli...
[ Ivan Dimkovic @ 05.08.2010. 12:25 ] @
Ja koristim tandem - Opera+Chromium i ne pada mi vise na pamet da se vracam na FireFart :)
[ Shadowed @ 05.08.2010. 12:36 ] @
Opera ima neke sitne nezgodacije a i tripove. Bar kod mene.
Chromium sam probao. U trenutku kada sam kliknuo srednjim tasterom na link i nije se otvorio u novom tabu, pogledao sam (po drugi put) opcije da nema nesto oko toga i kako nije bilo - zatvorio sam ga. Nisam ga pokretao od tada. Jeste brz ali nije ni cudno jer ima mnogo manje stvari od drugih browser-a. I ok, kome tako nesto treba, super. Meni ne odgovara.
Sto se mene tice, nema dobrog browser-a. Samo najmanje loseg (Firefox).
[ Srđan Pavlović @ 05.08.2010. 12:39 ] @
Evo sad u ovom Chrome-u se otvara novi link u novom tabu na middle-click. Na to sam i ja navikao.
Plus volim sto se sam program otvara jako brzo, startup time je odlican. A to volim jer cesto otvaram
/ zatvaram browser, vise neka navika vec potreba.
[ combuster @ 05.08.2010. 12:42 ] @
Ja za to prvi put cujem. Joj kako mrzim te stvari koje mi kao olaksavaju posao - pa jos kad ih slucajno trigger-ujem pa se pitam sta li sam uradio. Odmah gasim sve zivo, kako li se zvalo ono cudo, mouse gestures valjda tako nesto.

Evo sam na epiphany-ju bez flash-a i zadovoljan. Inace Opera mi se cinila da renderuje malo brze od Chromium-a ali je zato intuitivna ono do mojega.
[ Ivan Dimkovic @ 05.08.2010. 12:47 ] @
I Chromium otvara linkove u novom tabu sa srednjim klikom... Mozda toga nije bilo ranije - ja sam poceo Chromium da rabim od pre 10-tak dana, tako da nemam pojma sta je bilo pre.
[ srdjee @ 05.08.2010. 13:21 ] @
Chromium od pocetka otvara link u novom tabu na srednji klik. /win verzija, za linux ne znam
[ Horvat @ 05.08.2010. 13:37 ] @
minus opere (najveci) je sto nema dodatke
[ Shadowed @ 05.08.2010. 13:51 ] @
E pa ne znam. Ja sam to probao prekjuce. Sad, da l' ima neki noviji - nemam pojma.
[ srdjee @ 05.08.2010. 14:12 ] @
Ja koristim dev verzije, trenutno 6.0.487.0 (55055) .

Inace, neke linkove zaista nece da otvori u novom tabu na srednji klik, vec mora desni klik, pa "open link in new tab" , a moze se desiti da otvori link i u trenutnom tabu i u novom.
[ Nemke_BG @ 05.08.2010. 20:58 ] @
@ horvat

taj sexality je zamisli feature ja sam ga se na svu srecu resio preko ovog

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/12276/

@ tema

strasno....mada opet kad cujem koliko njih igra to...malo ih i razumem
[ VladimirCDT @ 05.08.2010. 21:00 ] @
Sve cesce razmisljam da zabatalim firefox...
Ovaj dogadjaj mi nece sigurno biti okidac, ali vec sam na jednoj masini instalirao Operu, cisto da steknem utisak, posto je ranije nisam koristio.

Steta za browser koji je u jednom trenutku uspeo da dobro napadne IE i da se etablira kao nenadmasan...
Paradoksalno, u zelji da se uslihtaju sto siroj korisnickoj bazi, popularnost browsera ce da padne.
[ Horvat @ 05.08.2010. 21:52 ] @
e nemke hvala ti puno :]]
imao sam taj addon dosta dugo i onda ga prilikom jednog update-a ff-a disable-ujem (mislio sam da je uklonjen taj bug) i nije se pojavljivalo dosta dugo, tako da sam i obrisao taj dodatak, e, a kad se pojavio, nisam se mogao setiti naziva, ni odakle sam ga nabavio :D

btw, zna li neko kako izbrisati dodatke (koji su,inace, bez moje dozvole instalirali 3rd party programi) koji nisu kompatibilni sa najnovijom verzijom ff-a?
stavicu sliku u prilog
[ Cartman @ 05.08.2010. 22:32 ] @
Moras rucno po regeditu da iskopas gde se nalazi unos i da ga izbrises :/

Konkretno za ovo sto Nokia uvaljuje,
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\extensions
treba potraziti unos koji sadzri "ovi suite" (ili pc suite)
[ djordje1979 @ 06.08.2010. 00:55 ] @
I ja oduvek koristim "bug489729" dodatak ali sam ja kontao da je to sto mozes da misem od taba napravis novi prozor zapravo feature a ne bug :p
[ Horvat @ 06.08.2010. 10:53 ] @
e hvala cartman, napokon sam izbrisao tu gamad od pcsuite i .net u ff-u -_-

@djordje, mozda bi mi i bio feature kad bih znao kako se to koristi,a ne da mi on sam sjbe racunicu kad uradim neki sexality (uglavnom kad mi se zaglupi na odredjeno vreme ff), i sto je najgore, ne mogu vratiti taj "novi prozor u stari tab"

inace,kakav je ie8? valja to sta?
[ Srđan Pavlović @ 10.08.2010. 04:28 ] @
Pa verovatno nije toliko los, ja ga pokrenem samo kad placam racune iz Win7 za sajt banke i to je to :)
[ Nemke_BG @ 10.08.2010. 08:59 ] @
@ Horvat

jeste feature, a pokreces sexality tako sto:

Kliknes na jezicak taba i povuces misem nadole bese

IE 8 je drasticno bolji od prethodnih IE-a, ali i dalje je daleko od FF, Chrome-a, Opere i
Safarija... Ono sto me najvise nervira je sto mu trebaaaaaaaaaaaaaaaaa vremena da
otvori novi tab iako je setovan na about:blank
[ Horvat @ 10.08.2010. 12:25 ] @
Citat:
Nemke_BG:
Kliknes na jezicak taba i povuces misem nadole bese :)

jok,to mi osvezi stranicu