[ Milos D @ 23.01.2004. 09:06 ] @
Imam dva problema sa modalnim formama.

1: Ako prikažem neki prozor modalno (ili prikažem neku poruku sa showmessage, svejedno), pa onda minimizujem sve aplikacije (pomoću "Show desktop" quick launch dugmeta), pa onda kliknem na taskbar dugme neke druge aplikacije koja je minimizovana, osim što će ta aplikacija da se vrati u prethodno stanje (kao što treba), i moja Delphi aplikacija će se pojaviti kao da sam i na njen taskbar dugmić kliknuo, doduše pojaviće se u pozadini. Ako zatvorim modalni prozor i ponovim postupak, ovog efekta više nema.

Prošao sam kroz vcl source od showmodal funkcije, ali nisam primetio ništa sumnjivo. Takođe sam postavio breakpoint-e na Tform.show i TApplication.Restore i TApplication.BringToFront, ali se ni jedan nije aktivirao prilikom ovoga.


2: Ponekad, još uvek nisam siguran u sve okolnosti, se dešava da program, dok je u pozadini, prikaže modalnu formu, onda ga ja aktiviram pritiskom na njegovo task bar dugme, ali umesto da modalna forma bude prikazana ispred svih ostalih on mi prikaže glavni prozor na koji naravno ne mogu da kliknem jer fokus ima modalni prozor koji se ne vidi. Tada mogu sa ALT+TAB da se prebacim na moj program i u tom trenutku se pojavi modalna forma. Nisam siguran, ali mislim da se ovo dešava i sa showmessage.


Unapred hvala na pomoći.
[ neuromancer @ 24.01.2004. 08:37 ] @
Ja misim da nema to veze sa VCL-om, to se meni desava i sa programima poput Corel-a ili PS-a, tako da je to neko standardno ponasanje uopste windows-a. To sam primetio u milion slucajeva do sada tako da sam se naviko. Verujem da se i to moze premostiti, i to verovatno negde u windows-u, ali kako stvarno nemam ni najmanje ideje.
pozdrav
DarkZero