[ snake @ 05.08.2010. 22:44 ] @
Dakle malo na brzinu pazarih Mio Moov M300. Navedeni uredjaj nema slot za SD kartu no ima 2GB interne memorije umesto 1GB kako pise na specifikaciji. Posto sam svasta procitao i nisam naisao na nekakave pouzdane preporuke za MioPocket a za koji dan mi trebaju mape makedonije i grcke sada sam dosao u situaciju da ne znam sta da radim. Molim sve clanove koji imaju iskustva sa ovakvim stvarima da mi pomognu.
[ snake @ 07.08.2010. 10:36 ] @
Odradio sam visual unlock ali radi mi samo mio map. Kako da dodam IGO8???
[ kik01 @ 10.08.2010. 21:54 ] @
jesi li uspijo da se snadjes za ubacivanje tih mapi na moov 300.pitam te jer sam ja prinudjen da gupim neki uredjaj i vidis bas sam se zainteresovao za taj model(prilicno jeftin sto mi odgovara).
[ snake @ 11.08.2010. 00:48 ] @
Naravno. Sve sto ti bude trebalo tu sam. Ovaj mio nema slot za memorijsku karticu ali ili sam ja to slucajno dobio primerak sa 2GB interne memorije ili sta vec uglavnom 2GB imam sigurno a pise u specifikaciji 1GB. Nemoj se plasiti da se igras sa internom memiroj jer nije nikakav problem. Ako je uzmes prvo prekopiraj sve sa navigacije u komp kao backup i onda mozes da se igras.
[ AlexSu500 @ 24.10.2010. 08:14 ] @
Pozdrav, eto i mene u klubu GPS-a naime kupio sam po veoma povoljnoj ceni MioMoov M300 e sad sve je bilo u pakovanju sem CD-a s programom za racunar. Moje pitanje je da li neko zna link gde bih isti mogao naci i kako se zove taj program (naravno free). Moram da Vam kazem da sam skroz laik u svemu ovome ali....verujem da mogu racunati na vas :)
THX
[ snake @ 24.10.2010. 17:18 ] @
Program se zove MioMore Desktop to sto pitas, no naravno da ti nije potreban. Ubacices iGo8 i mape za njega. Ako se nisi snasao tu smo da pomognemo.
[ AlexSu500 @ 24.10.2010. 18:12 ] @
Snake, hvala na odgovoru, nasao sam program koji sam trazio i to od samog proizvodjaca tj od Mio-a, instalirao ali ni Q ne vredi jer trazi neki key koji ja naravno nisam dobio u pakovanju kao ni CD. (kupovina u Metrou) :( tako mi i treba kad se ne informisem na vreme ;) kazi mi molim te kako da instaliram IGO8 sa mapama i da li su te mape azurirane u skorije vreme jer ovu postojecu sto imam u GPS-u stara. Ukratko sta mi je potrebno da otkljucam GPS i instaliram IGO8? Podsecam da se radi o uredjaju Mio Moov M300. hvala unapred


edit: zaboravio sam da dodam da je verzija programa MioMap v1.0 Build 2.5.1818772
a verzija mape Srbije copyright (c) contrast, release 09.2053

[Ovu poruku je menjao AlexSu500 dana 24.10.2010. u 20:34 GMT+1]
[ snake @ 24.10.2010. 20:33 ] @
Uz taj uredjaj ne ide CD, a to sto ti trazi key ili licencu predpostavljam da si kupio adriatic a ne full europe tako da moras platiti licencu ako hoces bas da koristis iskljucivo mio mape.

Sve sto ti je potrebno to je da skines ovo sto sam ti zakacio i da prekopiras na sam uredjaj. Uz to imas da editujes jedan fajl ali to ti je u uputstvu koje ti je u paketu. Ostaje ti da skines mape koje ces samo prekopirati gde treba.

Visual320_240

Srecno!
[ AlexSu500 @ 25.10.2010. 15:17 ] @
Drugar, nesto gadno ne valja :( znaci probao sam 25x da uradim sve kako si i napisao i kako je u "uputstvu" u pakovanju ali ne da se nikako....znaci ispise mi error aplication cannot be started..itd ne mogu nikako da dokucim kako i sta dalje imas neki kec u rukavu?
[ snake @ 25.10.2010. 15:23 ] @
Gde si prekopirao ovo sto sam okacio?
[ AlexSu500 @ 25.10.2010. 17:51 ] @
samo sam prekopirao na isto mesto gde je i sam program files i jos po koje cega.. jesam nesto pobrkao? redosled posle kopiranja ide ovako:
Program files (folder)
Visual320_240 (folder)
device.sig
device.xml
NVM0
NVM1
NVM3
Paths.xml
PL_Log.bin



[Ovu poruku je menjao AlexSu500 dana 25.10.2010. u 19:12 GMT+1]
[ snake @ 25.10.2010. 19:40 ] @
Gresku si napravio jer ne treba da kopiras folder Visual320_240 nego sve iz njega na root-u memorije. Evo kako izgleda kod mene:

Amigo <DIR> 18.10.2010 23:51----
Application Data <DIR> 18.10.2010 23:56----
iGo8 <DIR> 18.10.2010 23:37----
Program Files <DIR> 21.05.2010 11:44----
Visual <DIR> 18.10.2010 23:37----
Visual.auto <DIR> 18.10.2010 23:40----
Visual.ins <DIR> 18.10.2010 23:40----
NVM0 4,0 k 25.10.2010 20:32-a--
NVM1 16,0 k 25.10.2010 20:32-a--
NVM3 93,4 k 25.10.2010 20:32-a--
PL_Log.bin 332 b 01.01.2000 01:01-a--
device.sig 128 b 01.01.2000 03:40-a--
device.xml 811 b 01.01.2000 03:40-a--
paths.xml 222 b 05.03.2008 14:57-a--

I naravno edituj ono u m:\Program Files\MioMap\appstartupsec.ini

u

[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\Visual.auto\\auto.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10


tj proveri samo ove dve linije

RelativePath=False
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\Visual.auto\\auto.exe
[ AlexSu500 @ 25.10.2010. 20:21 ] @
Toooo Kralj si ! Hvala veliko sve radi kako treba i svidja mi se jako :) jedino nemam folder "Application Data " no svejedno radi i bez toga. E sad jedna poslednja molba a to je da mi kazes odakle da skinem mape za evropu jer sam celo poslepodne tragao ali nista nisam pronasao sto bi mi odgovaralo i gde tacno da ubacim mapu tj u koji folder. moze na pp naravno ;)
Veliko ti hvala jos jednom ;)
[ snake @ 25.10.2010. 21:07 ] @
Mape kopiras u m:\iGo8\content\ mape sa ekstenzijom *.fbl u MAP a sa ekstenzijom *.poi u POI folder. Skidas ih sa torenta ili gde nadjes, trazis kao iGO TeleAtlas 2010.03 ili iGO83_2009.09 napravi kompinaciju sa brojevima i to je to.
[ AlexSu500 @ 26.10.2010. 18:32 ] @
Hvala druze sve radi sve je ok.
pozdrav i hvala na pomoci
[ snake @ 29.10.2010. 00:31 ] @
Zna li ko kako mogu dodati POI tacke za LPG jer letos kada sam putovao za grcku po grckoj sam se vozio na benzinu jer ima pumpi u solunu kako kazu po turistickim mestima a kada odem u solun i pitam po raznoraznim pumpama kazu da moram za evzoni. Ima neka fora od tomtom-a da se prebace LPG pumpe probao sam ali mi nije poslo za rukom.
[ somi86 @ 21.01.2011. 13:40 ] @
posto vidm da ste namestili i iGO i u vasem uredjaju onda bi mogli i meni da pomognete. Imam mio moov M300 i hteo bih da obrisem iGo koji vec imam instaliran (instalirao mi je neki lik ali mi se ne svidja posto je pola srpski pola engleski) a i kada upalim gps onda mi se podigne prvo prozor kao sto je explorer pa onda moram odatle rucno da trazim ikonicu da bi pokrenuo program (bilo da hocu mio ili igo). zbog toga bih i zeleo najvise da obrisem sve to i instaliram drugi. Ako vam nije problem recite mi jedno po jedno sta treba da uradim, da li treba da obrisem sve fajlove kad povezem gps sa kompom, da li treba da se formatira uredjaj,... mislim da mi je vec otkljucan gps posto vec imam instaliran iGO pa mozda treba taj korak da preskocim kad budem sve radio ispocetka. Recite mi detaljno sta i kako treba da uradim...
[ snake @ 21.01.2011. 16:25 ] @
Skini ovo sto sam okacio potrazi iznad

Visual320_240

Racunam da ti nije stavio pocketpc tako da prekopiraj ovo sto sam okacio i procitaj sta sam pisao ranije.
[ somi86 @ 21.01.2011. 21:12 ] @
ok je sve ispalo. al imam jos jedan problem. od kako sam ubacio Visual 320 240 komp. mi vise ne prepoznaje gps kada ga povezem. u cemu moze da bude problem?
[ snake @ 22.01.2011. 00:10 ] @
Resetujes na dugme za paljenje navigaciju i odmah je nakacis na usb pre nego krene MIO boot loader.
[ somi86 @ 22.01.2011. 12:45 ] @
ok. hvala. ako bi mogla samo jos jedna usluga.. :) ne mogu nigde da nadjem teme za ovu verziju iGo koju sam skinuo. mozes da postavis link sa kog mogu da se skinu neke dobre teme?
[ somi86 @ 22.01.2011. 21:32 ] @
jos jedno pitanje. kako mogu da ubacim tastaturu u kojoj ce biti slova poput Đ Š Č Ć Ž, jer kad kucam npr. Djure Djakovica ne prepoznaje tu ulicu posto treba da ukucam prvo slovo Đ a ne Dj???
[ gagysa2405 @ 16.03.2011. 20:17 ] @
izvini hteo sam da te pitam moze li ovo da proradi i na vivax navigation via gps 350
[ sladjai @ 07.10.2011. 20:59 ] @
pozdrav
Greskom sam izbrisao Ceo program files iz mio moov m300
ako moze neko da mi posalje preko rapid sharea
zahvaljujem
[ elektrotuby @ 23.01.2012. 21:16 ] @
Izvinjavam se sto kasnim za vama. Interesuje me dali bi to odgovaralo i za Mio MooV 200?
[ gogitop @ 17.03.2012. 13:03 ] @
Pozdrav Snake,
citao sam tvoje ranije postove ovde, ne znam da li si jos uvek aktivan, dugo te nije bilo, ali ajde da probam. Ja sam ovde prvi put.
Imam mio moov 330, ne znam da li ima jos neka oznaka uz taj broj.
U njemu su stare mape koje hocu da zamenim boljim. Te bolje je nasao moj drug, one su fbl, a on mi je objasnio da treba prvo da se uradi unlock da bi mogao da ih ugradi i kod mene. On to ne zna da uradi, a ja pogotovu, a ne bih da radim nesto od svega onoga sto se nudi po netu da nesto ne poremetim pa da pokvarim i ovo sto imam. Zato mozda i postavljam glupa pitanja, ali ako mozes posavetuj me sta da uradim, npr:
- kako se radi unlock za 330 (ili je isto ka za m300 kao sto si objasnio AlexSu500?)
- kako da vratim sve u prvobitno stanje ako nesto pogresim?
- da li je moguce (posto ima slot i karticu) igo sa tim mapama instalirati na karticu pa da radi sa nje a da zaobidje miov software
- . . . . i tome slicno, da ne gusim dalje
[ snake @ 17.03.2012. 15:30 ] @
Prvo nadji fajl appstartupsec.ini
on se nalazi u ..\Program Files\MioMap\
a ovo treba da pise u tom fajlu tj trebas da ga editujes. Ono sto je bitno to je da referenciras gde se nalazi IGO8.exe. to ti je ova linija ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\Igo8\\IGO8.exe.


[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\Igo8\\IGO8.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10


Ovakva konfiguracija je ako kopiras IGO8 folder na root navigacije. Naravno mozes i na SD kartu ali onda moras da das putanju prvo ka kartici pa onda ka folderu. Kada to odradis moze da se javi problem referenciranja mapa mada mislim da to nece da se desi ako se i to desi da ti radi IGO a da nemas mape poslacu ti kako da konfigurises sys.txt. Jos jedna stvar ako navigacija ne vidi GPS prijemnik ti ces preskenirati i ona ce naci port i brzinu koja je za tvoj uredjaj zapamti te podatke i prepravi u sys.txt

Ako bilo sta skripi javi se tu smo da pomognemo.
[ gogitop @ 18.03.2012. 09:30 ] @
Izvini malo kasnim, aj sad da probam.

Moraću na kartu pošto na njemu nema mesta, mada pojma nemam čemu sluzi sve ono što mu je natrpano u memoriju.

Ovaj red je OK: RelativePath=False
ali ne znam šta tačno da upišem kao putanju do iGO8.exe na karti, pa mi molim te napiši da kopiram.
Taj red kod mene sad glasi:
ProcessFile=Program Files/MioMap/MioMap.exe


[ snake @ 18.03.2012. 10:07 ] @
Pogledaj ovde http://projects.lanik.org/GPSProject_00.htm procedura je ista samo sto smatram da ti ovaj unlock nije potreban pa umesto da referenciras VISUAL ti ces referencirati IGO8
[ snake @ 18.03.2012. 10:13 ] @
Ako se ne snadjes sa ovim instaliraj IGO na internoj memoriji ali bez mapa tj bez foldera content napravices mesta za toliko, zatim fajl koji ti se nalazi u foledru IGO tj sys.txt dodaj liniju koda koja ti referencira mape koje ces staviti na kartici a to je

[folders]
content="SDMMC\content\"


a to znaci da samo folder content kopiras na karticu
[ gogitop @ 18.03.2012. 12:03 ] @
Malo sam se zadržao sa onim prvim ali ništa nisam uradio, ne snalazim se tamo.

Ovo drugo mi izgleda jednostavnije, pa sam tako uradio (igo bez content na uređaj a content na kartu) ali odmah po startovanju nailazi prvi problem:
Initialization error: no language files were found
[ snake @ 18.03.2012. 18:56 ] @
Skini ovo pa probaj.

https://rapidshare.com/files/3137877517/IGO8.rar
[ gogitop @ 19.03.2012. 09:26 ] @
Preuzeo sam paket, iGo8 folder snimio na root, a ostale fajlove prebacio jedan po jedan preko postojecih. Ako sam dobro shvatio, to je trebalo uraditi.

E sad mrdne malo dalje od početka, ali ne mnogo.

Prođe jezike, POI i još par prvih inicijalizacija koje se listaju u donjem desnom uglu i stane na:
INITIALIZING WARNING DATA

Jesam nesto pogrešio ili treba još nešto da uradim?
[ gogitop @ 19.03.2012. 09:38 ] @
A da, mislio sam da mu nije ostalo malo slobodne memorije posto je sad skoro pun, pa sam pobrisao miove cpf mape i oslobodio više od pola njegove memorije ali opet stane na istom mestu
[ snake @ 19.03.2012. 11:32 ] @
INITIALIZING WARNING DATA inace ucitava malo duze tipa 5-10min zavisno koliki su. INITIALIZING WARNING DATA su u stvari tacke na kojima se nalaze radari za kontrolu brzine. Izgleda da ili ti je malo ram memorije na navigaciji ili ti nisi cekao dovoljno dugo. Uzmi izbrisi iz Igo8\content\speedcam\ fajlove SpeedCam.txt i SpeedCam1.txt. Fajl SpeedcamUpdates.spud ponovo prekopiraj ovaj koji sam okacio tj ceo folder IGO8 izbrisi i ponovo kopiraj ali bez ova dva speedcam koje sam naveo prethodno.
[ gogitop @ 20.03.2012. 08:35 ] @
Da, to je to, kad ostavim malo duže, dobijem poruku:
ERROR
Out of memory
Requested: 4072
Cache: 11626

E sad sve šljaka super, samo ima još jedna stvar (valjda poslednja).

Kad se sve podigne, otvara se samo mapa Srbije iz contenta na uređaju, a ne vide se mape iz contenta na kartici.

U Igo8/sys.txt sam na kraj nalepio ona dva reda koja si mi poslao i sad taj ceo fajl izgleda ovako (valjda nisam tu nešto pogrešio):

[interface]
show_exit=1

[warning]
speedcam_warning=1

[gps]
port=2
baud=57600

[speedcam]
enable_at_startup=1

[debug]
skip_eula=1
show_signpost=1
enable_roadshadow=1
enable_roadsign=1

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_methods = 39

[warning]
overspeed_sound= "!alert3"

<sub>[folders]
content="SDMMC\content\"</sub>
[ gogitop @ 20.03.2012. 08:45 ] @
Uf baš sam se upetljao.

Sad vidim da sam kopirao
<sub>[folders]
content="SDMMC\content\"</sub>
kako je izašlo u e-mailu a ne original, pa sam skinuo ona dva sub-a,
ali sada mi se opet zakuca odmah posle starta i opet dobijam onu poruku s početka:

Initialization error: no language files were found

[ gogitop @ 04.04.2012. 16:55 ] @
Pozdrav, treba mi još jedna mala pomoć od Snake ili bilo koga ko čita. Mio 330 sa iGo 8 funkcioniše od prošlih saveta odlično, sve sam doterao osim osvetljenja ekrana, ili kako se to već kaže. Po sunčanom danu ekran potpuno pobledi i ne vidim sliku, samo čujem glasovne poruke.
Išao sam u postavke - ekran karte - profil boja i tu zapinjem. Za bilo koji profil koji izaberem, osim podrazumevanog dnevnog i noćnog prikaza, dobijam poruku da taj *.bmp fajl ne postoji.
U meniju ima 9 ekrana sa listama profila, ali ni jedan nema svoj bmp koji da podigne.
Našo sam u igo8/content/schemei arhivirane fajlove sa sličnim nazivima ali kad ih raspakujem i ostavim raspakovane, ništa se ne desi.
I još nešto mi nije jasno - arhive imaju nazive iste kao neki od profila u menijima, ali kad se raspakuju, bmp-ovi imaj udrugacije nazive.
Da li treba njih da prebacim negde ili da ubacim nešto drugo ili . . . . šta već treba raditi u ovom slučaju?
[ snake @ 04.04.2012. 17:04 ] @
Probaj da ponovo prekopiras sve jer ako si imao koji crash zna da pravi problem. Menjao sam template vise puta i radilo je bez problema.
[ gogitop @ 04.04.2012. 17:26 ] @
Molim te malo bliže, šta i gde da prekopiram ponovo?
[ gogitop @ 05.04.2012. 16:55 ] @
Probao sam da ceo iGo skinem pa vratim ponovo i probao sam da vratim na Mio pa da u njemu pojačam svetlo ekrana za dnevnu šemu do kraja i ponovo vratio na iGo ali ništa se ne menja. Jel ima još nešto da može da se uradi. I dalje ne znem gde bi trebao da mu stavim bmp-ove za ponuđene šeme da bi ih video kad se izaberu u meniju
[ AlexSu500 @ 16.04.2012. 21:37 ] @
Pozdrav,
@gogitop-nadam se da si do sada uspeo da sredis osvetljenje na ekranu. Cisto saveta radi da sam ja postavio svetlu pozadinu (kao nebo npr) pa mi je sardzaj ekrana malo bolje vidljiv pri dnevnom svetlu i to je to. Misljenja sam da je problem u kvalitetu ekrana uredjaja a ne u podesavanjima. Pretpostavljam da svi Mio-vi imaju tu manu da se slabo vide pri suncevoj svetlosti, za ostale ne znam pa necu ni da komentarisem.

@snake drugar, samo da ti kazem da si me naucio dosta toga i kad god mi nesto nije jasno procitam sve prethodne postove i prisetim se svega nego...opet mi treba mala pomoc, posle dva dana besomucne potrage za mapom Tunisa nema teoretske sanse da nadjem...da li si mozda naleteo negde?

unapred hvala
[ snake @ 17.04.2012. 00:24 ] @
@AlexSu500

Drago mi je da sam pomogao. Sto se tice Tunisa mislim da jos uvek nema mape, a ako neko nadje nesto mogao bih da pomogne.
[ gogitop @ 17.04.2012. 14:59 ] @
AlexSu500

Nisam ništa dalje uradio od prošli put sa osvetljenjem ekrana po sunčanom danu. I dalje ne znam šta da uradim da bih dobio bilo koju drugu šemu ekrana osim podrazumevane. Ima ih valjda 30-tak ili više u meniju, za razne uslove, ali bilo koju da izaberem, dobijam poruku da ne postoji njen bmp. Samo podrazumevana funkcioniše.
[ pa2vo @ 09.05.2012. 10:06 ] @
Pomoć!!!!!!!
Imam MIO MOOV 300 i htio bih promjeniti mape ali mi ga kompjuter uopće ne prepoznaje. pokušao sam ga resetirati po preporuci sa prethodnih postova ,ali bez uspjeha. Što napraviti???
[ vladanman @ 05.07.2012. 21:13 ] @
Snake druze, molim te daj mail...sve sam pokvario