[ dexkg @ 07.08.2010. 21:41 ] @
Dakle pitanje je sledece. Imam instaliran windows 7 i na njemu vmware 7.1 na kome je virtuelizovan xp spc 3 sa svim update i programima. Dali moze sada sa te virtuelne instalacije da se napravi image fajl acronisom ili ghostom. Zamisao mi je da virtuelizujem jedan takav sistem, isprobam virtuelno kako radi, a onda i napravim image od njega koji bih recimo kasnije prebacio na neki drugi hardver. Image bih pravio ili acronis universal image ili sa sysprep-om.
Pozdrav
[ Ned123 @ 08.08.2010. 11:39 ] @
Ako sam te dobro shvatio hoćeš da napraviš image virtuelne mašine?
Ako sam u pravu, zašto bi to radio? Virtuelna mašina je ionako skup fajlova sa kojima postupaš kao i sa svakim drugim fajlovima (copy, paste), a imaš i VMware Convertor...
[ madcama @ 08.08.2010. 11:41 ] @
Moze.
Kad zavrsis javi nam da li si imao nekih problema.
[ dexkg @ 08.08.2010. 14:12 ] @
Zelja mi je da instaliram sistem pod virtuelnom masinom i isprobam kako sve to radi, a onda napravim image od toga i to posle iskoristim da prebacim na drugu masinu na kojoj bi radilo kao primarni operativni sistem sa svim instaliranim programima. A to bih inace pokusao da napravim sa acronisom. E sad nisam uspeo da provalim kako da poteram pravljenje image acronisom pod vmware.
[ dexkg @ 08.08.2010. 15:19 ] @
@madcama, super, a kako ? " VMware Convertor " dali je to resenje ili imas neki drugi metod. Narano da cu javiti
[ agvozden @ 08.08.2010. 15:49 ] @
Mislim da ti vindouzi nece tako raditi zato sto zahtevaju i hardversku kofiguraciju.
Da ne pominjem da su ti potrebni drajveri, ali vindouz ce prepoznati drugi procesor, disk, maticnu... i trazice ti ponovnu aktivaciju.
Ako i to uspes da prodjes, opet ce ti trebati instalacija drajvera.

Ljudi su uglavnom to radili u kontra smeru - virtualizaciju postojeceg sistema.
[ Ned123 @ 08.08.2010. 15:50 ] @
Tebi znači treba V2P (Virtual to Physical) konverzija?
Na stranu pitanje zašto bi neko virtuelnu mašinu vraćao u fizičku pored svih prednosti držanja nekog sistema u virtuelnom obliku...
VMware Convertor nema V2P konverziju, a ako se dobro sjećam neke (komercijalne i to one najskuplje) alatke od Acronis-a i Paragon-a imaju.
[ dexkg @ 08.08.2010. 15:56 ] @
Upravo sam i hteo da iskoristim prednosti virtualne masine i napravim jedan sistem sa svim programima,a zatim bih napravio universalni image i kao takav preneo na neku drugu masinu bez potrebe za ponovnom instalacijom svih programa. Instalacija drajvera se naravno i podrazumeva. Recimo nisam uspeo da podignem u boot sektoru a pod vmware acronis rescue disk i na taj nacin napravim universal image. Drugi problem po vmware koji imam je da ta masina ne vidi druge u mrezi iako su isti workgroup vec vidi samo maticnu masinu na kojoj je vmware i instaliran..
[ igor.vitorac @ 08.08.2010. 16:01 ] @
Citat:
dexkg: Dakle pitanje je sledece. Imam instaliran windows 7 i na njemu vmware 7.1 na kome je virtuelizovan xp spc 3 sa svim update i programima. Dali moze sada sa te virtuelne instalacije da se napravi image fajl acronisom ili ghostom. Zamisao mi je da virtuelizujem jedan takav sistem, isprobam virtuelno kako radi, a onda i napravim image od njega koji bih recimo kasnije prebacio na neki drugi hardver. Image bih pravio ili acronis universal image ili sa sysprep-om.
Pozdrav


Moze.

Citat:
dexkg:  E sad nisam uspeo da provalim kako da poteram pravljenje image acronisom pod vmware.


Isto kako bi radio na fizickoj mashini. Ako imas boot-abilan CD, moras boot-vati VM sa CD-a.


Citat:
agvozden: Mislim da ti vindouzi nece tako raditi zato sto zahtevaju i hardversku kofiguraciju.
Da ne pominjem da su ti potrebni drajveri, ali vindouz ce prepoznati drugi procesor, disk, maticnu... i trazice ti ponovnu aktivaciju.
Ako i to uspes da prodjes, opet ce ti trebati instalacija drajvera.


Isti princip vazi kao i kada se windows prebacuje sa fizicke na drugu fizicku. Da, trebace mu driver-i.

[ dexkg @ 08.08.2010. 16:14 ] @
@igor.vitorac Isto kako bi radio na fizickoj mashini. Ako imas boot-abilan CD, moras boot-vati VM sa CD-a.

E tu i jeste problem kada podesim u vmware cd setting da ide boot sa fizickom cd jednostavno to predje i nastavi windows, a ne znam koja je kombinacija tastera za select boot drive posto mi to predje veoma brzo. Inace taj butablni acronis ovako radi normalno
[ igor.vitorac @ 08.08.2010. 16:24 ] @
Citat:
dexkg: @igor.vitorac Isto kako bi radio na fizickoj mashini. Ako imas boot-abilan CD, moras boot-vati VM sa CD-a.

E tu i jeste problem kada podesim u vmware cd setting da ide boot sa fizickom cd jednostavno to predje i nastavi windows, a ne znam koja je kombinacija tastera za select boot drive posto mi to predje veoma brzo. Inace taj butablni acronis ovako radi normalno



http://www.google.com/search?q=vmware+boot+menu
[ dexkg @ 08.08.2010. 17:02 ] @
Mislim da je to resenje. Probacu sutra na poslu posto mi je tamo podignuta virtuelna masina pa cu javiti rezultat
[ lega99 @ 08.08.2010. 21:08 ] @
Taster ESC ali moras ludacki brzo da ubodes trenutak da ga prihvati.
[ lega99 @ 08.08.2010. 21:35 ] @
In v7.x however, just go to “VM” on the menu…then choose “Power”…then choose “Power on to BIOS”.

ili edituj .vmx file i ubaci

bios.bootdelay = 20000
[ dexkg @ 09.08.2010. 10:17 ] @
Promenio sam na 10000 i super je. Sada pokusavam da odradim acronisom image. Zanima me samo zasto u vmware vidi u mrezi samo masinu na kojoj je vmware instaliran dok druge u mrezi ne vidi uopste. Dakle na slici je system 3 fizicka masina a virtual je vmware

[ lega99 @ 09.08.2010. 10:51 ] @
Setuj konekciju u VMware u Bridge mod i onda startuj wizard u virtuelnom XP i zakaci se za mrezu.
Kad to radis obavezno nabaci i neki firewall i AV u taj virtuelni XP

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 09.08.2010. u 16:38 GMT+1]
[ lega99 @ 09.08.2010. 15:37 ] @
Moze sa Acronisom to da se uradi, nisam probao pise, ali pise takodjer da spremis i drajvere. Mislim da se zove Acronis univerzalni restore.
Ja bi to pre radio sa nLite, napravio instalacio DVD sa XP koji mi odgovara i pride programi.