[ iizuzetan @ 08.08.2010. 08:24 ] @
Analiziram backlink strategiju web stranice jednog sajta koja se za jednu vrlo vrlo jaku kljucnu rec nalazi na prvom mestu na google. [B]Saznam da on ima 231 589 backlink-ova!!!!![/B] To mi je bilo gotovo neverovatno. Pretpostavljam da taj sajt poseduje samo jedan tip a ne citava vojska radnika tipa google, facebook itd, pa mi je bilo sumnjivo kako to jedan covek moze da napravi toliko backlink-ova. Jer da bi to ostvario RUCNO po meni treba mu jedno 6 godina ali samo da jede, spava i da ubada linkove. Znaci bilo mi je totalno sumnjivo da je to ostvario rucno pa sam posumnjao da je to odradio pomocu nekog programa ili ti pomocu nekih trikova. I tako ja izlistam sve njegove te backlink-ove i evo rezultata:



Dakle pod 1 vidite o kom sajtu se radi, pod 2 vidite koliko je pronadjeno backlink-ova i pod 3 vidite na kojim spoljnim web stranicama se nalaze njegovi backlink-ovi. Listam ti ja tako listam i primecujem da samo na jednom sajtu postoji 99% tih backlink-ova a to je sajt [url]http://feedjit.com/news[/url] .

E sad odem ti ja na tom sajtu feedjit.com da vidim sta se tamo desava i nikako da provalim o cemu je rec. Valjda je to sajt koji povezuje neke blogove sa [url]www.blogger.com[/url] !!! E sad taj tip je nekako ubacio svoj sajt na taj blogger a ne kontam kako. Evo dokaza:



E sad ovde mi nije jasno kako je to on odradio jer vidite pod 1 na gornjoj slici logo tog blogger-a a pod 2 na istoj slici vidite punu adresu stranice sajta tog tipa a ne stranicu bloga sa tog blogger sajta. Kako je to on odradio, i da li to ima veze sa ovom mojom pricom, to jest da li je bitno za trik sa backlink-ovima??????

E sad tu nije kraj, tip se na tom sajtu feedjit.com povezao sa preko 200 000 blogova koji bloguju na blogger.com a feedjkit.com je napravio stranice svih tih veza i na taj nacin ostvario brojku tom sajtu od preko 200 000 backlink-ova. Evo dokaz za to povezivanje:



Na ovoj slici gore pod 1 valjda feedjit.com izlistava neke veze bloga prijecaniblogs sa nekim sajtovima medju kojih je i doticni sajt koji je moja meta analize. I taj sajt meta moje analize se tako valjda povezao sa jos preko 200 000 blogova na tom blogger.com-u

Medjutim sve je to ok medjutim moje pitanje je kako se to povezao, da li se uopste on sam povezao rucno(posto je malo neverovatno da se rucno poveze sa preko 200 000 blogova) sa tim blogovima ili to sam sajt feedjit.com to automatski programski odradi i vestacki stvori toliko backlink-ova???????

I glavno pitanje je kako da i ja tako nesto odradim ako sve to ne iziskuje nikakav napor vec petnaestak minuta rada a za uzvrat dobijete preko 200 000 backlink-ova???????? Ja znam da ti linkovi pojedinacno nisu nesto mnogo jaki za SEO medjutim brutalna njihova kolicina cini da zbir daje ipak mnogo veliki SEO uticaj.
[ ||NeX|| @ 10.08.2010. 10:17 ] @
Nisi baš dobro sagledao situaciju:
http://www.opensiteexplorer.org/www.igrice-games.com/a!links

I evo ti raspodjela anchor texta:
http://www.opensiteexplorer.or...igrice%252Dgames.com/a!anchors

Biti za "besplatne igrice" na broju jedan nije uopšte teško, a i ne donosi neki traffic, a tebi sretno.
[ m2webs @ 14.08.2010. 02:11 ] @
Zavisi sa koje tacke posmatras :)


Nekome je 100 poseta dnevno nista a neko od toga moze cudo da napravi, sve zavisi od toga kako ih konvertuje u $$ :)


A ako se izbori za prvo mesto za tu frazu, samo za istu moze da ocekuje bar 30k poseta mesecno...

Ti mozda radis za klijente sa cije tacke gledista je 30k poseta mesecno slaba poseta... Sa tacke gledista mojih klijenata to je prilicno lepa poseta... Sa necije tacke gledista to je nezamislivo :)


[ old @ 14.08.2010. 04:31 ] @
Ima li vlasnika sajtova kojima je išta nezamislivo?

Većina kad naručuje izradu kod mene, ima u mislima poveću keywords listu i pita kada će biti prvoplasirani za svaku pojedinu...



[Ovu poruku je menjao old dana 14.08.2010. u 05:56 GMT+1]
[ agvozden @ 14.08.2010. 23:20 ] @
Meni je prioritet kako ce se ljudima vratiti investicija u veb sajt, a ne na kojoj ce poziciji biti (mada, ima i posledicnih veza)

beklinkovi su bitni, ali ukoliko takva poseta ne doprinosi osnovnoj ideji sajta, onda je sve uzalud.

da ilustrujem:
Lepo je sto imam jedan forum sa finom posetom, ali sta to vredi kada niko nece da napise ni jedan post...