[ Mr.Back @ 09.08.2010. 13:31 ] @
Pozdrav. Zanima me kako da podesim vocoder da imam kontrolu nad, naprimjer, vokalom.. da mogu da sviram akorde na vec postojecem zvuku,naprimjer.... Nesto mi je neko pominjao da se podesi input negdje nesto.. uglavnom nemam pojma.. ? :)
[ Kovacevic Vladimir @ 09.08.2010. 15:24 ] @
Koji Vocoder imaš?

Uglavnom, podešavanja ima dosta i često se tek posle par nedelja-meseci, dođe do pravih rešenja.
Osnovno je, da Vocoderi zahtevaju posebnu tehniku pevanja, dikciju...koja se, ustvari prilagođava po Vocoderu, a ne obrnuto.

Daj još neki podatak, pa da znam kako se podešava balans.

Pozdrav

[ Mr.Back @ 09.08.2010. 16:59 ] @
Evo danas cu poceti da radim sa Nexus ovim Vocoderom. Sad on je posebna ekspanzija.. da li ga imas .. ne znam.. Zanima me kako da spojim vocoder i da preko midi klavijature .. imam kontrolu nad, recimo vokalom na kojeg sam postavio vocoder. Sad , nisam te mnogo razumio u tvom postu.. tako da ima tu mnogo vise sto ja treba da znam o vocoderu nego sto ja mislim... Kakv vokal treba da bude da bi ja na njemu mogao da uradim .. evo primjer... najlakse je kroz primjer.

http://www.youtube.com/watch?v=Ool4gyrJpM0

Poslusaj... cim cujes dvije tri rijeci znaces sta pitam :)
Prvo pocinje zenski vokal.. posle njega ide muski sa vocoderom... i tehnikom koja me zanima...
[ Kovacevic Vladimir @ 09.08.2010. 18:25 ] @
Citat:
Mr.Back: Poslusaj... cim cujes dvije tri rijeci znaces sta pitam
Prvo pocinje zenski vokal.. posle njega ide muski sa vocoderom... i tehnikom koja me zanima...


Znam šta pitaš.

Mislim da je "ženski" vokal isto Vocoder

Ali, pošto nemam taj tip Vocodera, da malo sačekamo da ga upoznaš, pa nam okačiš neku slikicu.


Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 09.08.2010. u 20:19 GMT+1]
[ Mr.Back @ 09.08.2010. 21:10 ] @
Samo da ga instaliram ... Pokusao sam da nadjem neke fotografije na google, ali .. polako, dok instaliram to, da vidim kako to ide.. Ja cu da ga ukljucim, nesto pokusam.. pa da okacim finu fotku pa da idemo..
Vracam se sa tim za 2h najdalje....
[ Mr.Back @ 10.08.2010. 01:19 ] @
Eh.. ja ovo cekao i cekao.. naravno nije bezveze.. ali ovo sto sam ..kupio... nije vocoder nego vocoderovani instrumenti.. :)
Koji mi vocoder predlazes.. Na kome se ti najbolje snalazis.. tako da mi mozes najlakse objasniti... ?
[ Kovacevic Vladimir @ 10.08.2010. 13:11 ] @
Ja sam koristio Analogne Vocodere...Korg, Roland SVC-350, VP-330...
Probao sam TC-Helikon i razne Roland-ove http://cgi.ebay.com/Roland-VP-...1QQcategoryZ1287QQcmdZViewItem

Velika razlika je u Vocoderu-harmonizeru-vocalizeru

Koliko vidim, Tebi treba nešto od sofware-skih rešenja.
Ima ih u ponudi mnooooogo. Progooglaj> pa vidi > poslušaj > odaberi

Nastavićemo se.

Pozdrav
[ Mr.Back @ 10.08.2010. 16:20 ] @
Dobro.. Nasao sam jedan.. mada komplikovan je i dok sve oko njega utvrdimo.. nebitno. Evo uzecemo za primjer Vocoder iz FL Studia. Pogledao sam neke turtorijale.. Ovako stoje stvari :)
Postavim dva zvuka. Jedan je moj glas realtime.. direktno preko mikrofona.. samo postavim input na mixeru u FL. a na drugi ubacim neki LED ili bilo koji zvuk.. zavisi sta hocu da dobijem. Njih dva postavim jedan na jedan a drgudi na drugi kanal... ta oba kanala prebacim da ne idu direktno u master nego da idu u vocoder .. a vocoder na master.. Vocoder registruje i moj glas i zvuk LED-a... Ali negdje nesto propustim i nemam dejstvo vocodera koje mi treba nego zvuk samo preko njega ide a ne mjenja se nista bitno.. Znaci ne mogu da dobijem onaj "autotune" vocoderov.. Neki dio propustim.. Nemam toliko znanje da povezujem ovaj slucaj sa bilo cime da bi to sam zakljucio sta je i sto... evo i taj turtorijal koji gledam.. Znaci ako ovaj lik dobije to sto treba.. mogu i ja.. ali .. nesto ne uradim kako treba...

http://www.youtube.com/watch?v=91igHV0CwJk
[ Mr.Back @ 10.08.2010. 18:16 ] @
Milsim da je to .. posto ovaj synth koji prebacim na vocoder ima. i ok je.. ali moj vokal ne podlijeze zakonu vocodera :) Moguce da je zbog podesavanja na putu miikseta>zvucna ... Mikseta je beringer eurorack UB1832FX Pro.. Podeseno je tako da su mi monitori na CTRL Room out... Iz miksetinog sub outputa ide u zvucnu u input .. na kraju zvuk .. jacinu kontrolisem na MAIN MIX preko jednog od predvidjenih kanala... .

Cuje se meni vokal preko FL.. ali je slabo.. pokusao sam sa svim inputima preko analog ... svega .. zvuk se cuje preko miksete... uopste ne treba racunar.. i onda valjda je kad idem preko FL-a zvuk koji dolazi kroz mikrofon preko FL je dosta slabiji.. jedini efekti koji se cuju kad ih u FL na kanal kojiu sam odabrao ubacim su Delay i Revarb.. oni valjda zato sto najduze dijeluju zato mogu da se cuju...
ne znam za drugo podesavanje.. da je bolje sto se tice osnove mikseta>zvucna>mikrofon .... Ako ima bolje reci.. ili ako treba da kupim neki dodatni hardver?
[ Mr.Back @ 10.08.2010. 18:40 ] @
Uspio sam podesiti... Imam zvuk.. Ne tako jasan.. ali to su vec neki detalji koje tesko da cemo ovde moci da raspravimo.. Ali imam vokal preko vocoder-a.. mislim nije bas sve the best :) ali usao sam u sustinu .. Podesio sam.. Morao sam da smanjim sub miksete a tako da pojacam main.. pa onda cujem ovo sto izlazi iz vocodera. Problem je bio.. oko same jacine zvuka sto master kanal gdje vocoder nisam zakacio za glavni master.. cim sam to uradio imao sam jasniji i cistiji zvuk..

Kako budem napredovao postovacu ovde... Na kraju kad potpuno savladam stvar ostavicu iskustvo na ovom mjestu. mozda nekome pomogne :)

[ Kovacevic Vladimir @ 10.08.2010. 19:21 ] @
Citat:
Mr.Back: Uspio sam podesiti... Imam zvuk.. Ne tako jasan.. ali to su vec neki detalji koje tesko da cemo ovde moci da raspravimo.. Ali imam vokal preko vocoder-a.. mislim nije bas sve the best ali usao sam u sustinu .. Podesio sam..


Suština svih Vocodera je u podešavanju:
- ulaznih signala (instrument, mikrofon/glas)
- upoznavanje sa ponuđenim mogućnostima unutar Vocodera, uključujući i Vocoder direkt funkciju što se vidi
ovde
- kontrolisan izlaz u Sound system

Na onom Youtube prilogu se uočava veza sa odsviranom frazom i glasom (oko 1o.tog minuta), pa posle i glas, koji nema melodiju nego samo izgovoren text, ali pretvoren u Vocoder zvuk...itd.itd.

Zato sam odmah naglasio...treba puno vremena i strpljenja i po određenom sistemu raditi, probati...probati...probati

Javi se.

Pozdrav
[ Mr.Back @ 10.08.2010. 20:57 ] @
Naravno.... Ja tek sad ulazim u svijet produkcije... Radio sam rep 8 godina, i postavio sam ovde neke instrumentale.. imao sam dobar uspjeh u sustini.. Medjutim.. Sad sam presao na Dance.. Razne vrste dance.. onaj primjer sto si slusao .. teski elektronski... pa i do smirenog eurodancea... Hocu da kazem da tek sad treba da radim produkciju.. tek sad mi trebaju prave vjestine.. U repu mi to nije trebalo... Mnogo vise slobode imam.. volim melodije.. tako da sam izgleda dosao na pravo mijesto :)
Uglavnom... radim na vocoder u pa objavljujem napredak.. i okacicu i neki primjer.. :)
Evo mozes da cujes moju prvu dance stvar sto sam uradio.... http://soundcloud.com/mrback
To otprilike , ne sasvim, pokazuje koji tip dance muzike radim..


Pozdrav i hvala ti :)