[ mmix @ 09.08.2010. 21:14 ] @
Od 1. 9. zabranjena upotreba PVC kesa u Vranju, od pijace do prodavnica. Krajnje je vreme bilo, udavi se Srbija u plasticnim kesama. Nadam se da ce se ovakve odluke prosiriti i na ostale gradove.
[ a1200 @ 09.08.2010. 21:21 ] @
Video sam da maxi ima neke kese koje se same razgradjuju posle max 4 godine. Mozda je to dobro reshenje, jer se papirne kese, koje su uglavnom zamena za PVC, dobijaju secom drveca...
[ the_tosic @ 09.08.2010. 21:33 ] @
Pa sad ne bih bas zabranio upotrebu, ali bi trebalo da se naplacuju tipa 5,10 dinara komad.
[ mmix @ 09.08.2010. 22:25 ] @
Sve je to stvar (lose) navike koju smo stekli u relativno skorom periodu. Kad sam ja bio klinac nije bilo PVC kesa i kad me keva posalje u prodavnicu posalje me se trajnom "visekratnom" torbom i nista nam nije falilo i nismo se davili u kesama. Kad sam prosli put bio u Londonu naleteo sam na one PP torbe (reciklirani polipropilen ispleten kao tkanina) po ceni od bukvalno 20 dinara, materijal se reciklira a torba moze da potraje 2 do 3 godine, kupio sam jedno 10 komada podelio po rodbini i zadrzao dve koji i danas koristimo. Ne vidim ni jedan razlog zasto maxi recimo ne bi ponudio te kese? Sad vec nude one vece PVC kese za vise para.
[ Miroslav Cvejić @ 09.08.2010. 22:30 ] @
Ako su brendirane (s reklamom) bez blama ih mogu poklanjati na obostrano zadovoljstvo :).
[ zmau @ 10.08.2010. 06:54 ] @
He, he, Mmix, ne čudi me da si baš ti potegao ovu temu :). Najluđe najlonske pejzaže sam viđao baš kod tebe oko buvljaka :).
Čestitka za Vranje.

Citat:
Video sam da maxi ima neke kese koje se same razgradjuju posle max 4 godine

Zna li neko je l stvarno trule ili samo tako piše ? I od čega su ? Da li ste bar po Evropi viđali kese sa sličnim natpisom ?

Citat:
Ne vidim ni jedan razlog zasto maxi recimo ne bi ponudio te kese?

Eh, zašto. Pa nemaju motivaciju. Čude me i ove četvorogodišnje kese.
Inicijativa na ovakve teme bi trebala da krene od države.
[ mmix @ 10.08.2010. 07:46 ] @
Pejzaz oko buvljaka je monstruozan ali najgore je kad krene da duva severac i krene da nosi te kese u grad. :( Razumem ja da je taj buvljak mnogima lebac u ruci i mnogima sa niskom plateznom moci omogucava kupovinu robe ali ruglo je neverovatno i zagadjenje djubretom odatle je uzasno.

[ jnk @ 10.08.2010. 08:40 ] @
A najveći distributer papirnih kesa u vranje je mile gedora, kum precednika općine.
[ NoneVi @ 10.08.2010. 10:26 ] @
Citat:
jnk: A najveći distributer papirnih kesa u vranje je mile gedora, kum precednika općine.



[ Suns @ 11.08.2010. 13:50 ] @
Ovo bi super bilo da nije photoshop radio, licno sam gledao original na kome ne piše ono ZET