[ zzorrann @ 10.08.2010. 07:36 ] @
Imam Motorolu GM340, sa racunarima baratam dobro ali sa radio stanicama dosta lose. Zelim da povezem radio stanicu sa racunarom, kako to da uradim ? Od programa sam skinuo Professional GP300/GM300 Series CPS i RDS Mega Control da li imam prave programe i gde da nadjem kabl za povezivanje ??
Pomagajte, hvala ! :)
[ yu1ny @ 10.08.2010. 08:40 ] @
Iz PC-a moraš da napraviš kabl do Motorola RIB (Radio Interface Box) pa odatle do stanice - mikrofonskog konektora.

Idi na sajt www.batlabs.com, tamo ćeš naći sve što ti je potrebno da napraviš kablove i interfejs.
[ zzorrann @ 12.08.2010. 07:20 ] @
Kako da znam koje modele stanica moram da programiram preko DOS-a sa starom masinom a koje mogu preko Win XP ?
[ yu1ny @ 12.08.2010. 10:25 ] @
Sve do GM/GP300 i GM900 je DOS, sve ove novije se rade sa Win.
Iako možeš i u Win da otvoriš MS DOS prompt i da programiraš odatle.

Jedino one stare, P210, MCMicro...moraju pod DOS-om i na vrlo sporim PC.
[ zzorrann @ 12.08.2010. 12:54 ] @
Puno hvala ! Trenutno sam u fazi prikupljanja informacija i sklapanja rib-a i kablova, pa cu uskoro imati jos nekih pitanja, nadam se da nisam dosadan jer je ovo ipak novo za mene. Hvala !
[ MasterRW @ 12.08.2010. 14:18 ] @
Ko pita taj ne skita :)
Ukoliko ne želiš da često-stalno programiraš stanicu, već da jednom uneseš par kanala, mogu da ti dam kontakte par ljudi koji mogu tako nešto da ti završe.
Ukoliko želiš da češće sam drndaš i programiraš stanicu, a ne želiš da praviš RIB i kablove, opet mogu da ti dam par kontakta preko kojih možeš da kupiš kablove.


YU1TTN
[ zzorrann @ 12.08.2010. 17:15 ] @
Moze druze, hvala. Ja ne znam jos uvek da li cu uspeti da "sklepam" rib i kablove tako da mi slobodno posalji telefone, mozes i svoj ako imas nekog znanja oko ovih stvari, posalji na mail: [email protected]
Hvala !
(zainteresovan sam ovo da savladam na duge staze pa povremeno sam da radim)
[ MasterRW @ 12.08.2010. 17:32 ] @
Poslao sam ti mail pa vidi šta ti odgovara.

YU1TTN