[ a zo zo @ 10.08.2010. 11:50 ] @
Ovako, gledacu da budem jasna:

1) Imam primjer.html i u njemu formu sa, npr. tekstualnim poljem Ime. Za value sam stavila, zapravo to sve je ovakvo:
Code:
<input type="text" name="Ime" value="<?php echo $Ime; ?>">

Na samom kraju primjer.php koda sam stavila include "primjer.html"; da bi mi ukljucio sve kako treba jer tu ispitujem jedno dugme ovako

Code:

elseif (ISSET ($_POST["fillcjmbg"])) {

$sqlfill="SELECT cime,adresa,cdatucl,cdatiscl,csifraso,cnazivso,kompuls,post FROM clanovi WHERE (Ime='".$_POST["Ime"]."')";
$resultfill=mysql_query($sqlfill,$db);
if (!$resultfill)
die("Neuspesan upit . Greska: ". mysql_errno() . " " . mysql_error());
$redfill=mysql_fetch_array($resultfill);

$Ime=$_POST["Ime"];
itd.
}

Sta ja hocu? Ja hocu da kad otvorim html fajl ne vidim u tekst. polju ono <?php echo $Ime; ?> koje se izgubi kad ja ukucam neku vrijednost u Ime (koja pokupi iz baze ostalo pripadajuce nakon pritiska na dugme fillcjmbg) i rasporedi po ostalim poljima! Kako da to ucinim, vise mi se vrti od razmisljanja a posrijedi je garant neka glupost...

2) Kako, npr. kad ja pokupim vrijednost iz baze koja se treba upisati u text area nece da se upise? Upisu se samo oni za text polja, nece ni oni iz listi...

3) Hvala puno svima koji odgovore! :)


[Ovu poruku je menjao flylord dana 10.08.2010. u 14:21 GMT+1]
[ vodich @ 10.08.2010. 12:19 ] @
Ako sam dobro skontao ti imas primjer.php stranicu u kojiu include-ujes primjer.html samo zbog tog formulara sa text fieldovima?
Probaj da stavis taj include pre upita na bazu podataka i kad kliknes submit ako ti je u formu action recimo $SERVER['PHP_SELF'] onda bi trebalo da ti
ispise te rezultate iz baze.Mozda nisam dobro skontao...Mada sad vidim da si napisala
Citat:
Sta ja hocu? Ja hocu da kad otvorim html fajl ne vidim u tekst. polju ono <?php echo $Ime; ?> koje se izgubi kad ja ukucam neku vrijednost u Ime (koja pokupi iz baze ostalo pripadajuce nakon pritiska na dugme fillcjmbg) i rasporedi po ostalim poljima! Kako da to ucinim, vise mi se vrti od razmisljanja a posrijedi je garant neka glupost...

Pa obrisi value ="<?php echo $Ime; ?>"> pa ce ti biti prazno :)
[ Goran Rakić @ 10.08.2010. 12:22 ] @
Da bi se PHP kod izvršavao (na primer ovo echo $ime) na uobičajeno podešenom serveru strana koja se poziva sa servera mora da završava na ".php". Ako u pregledniku otvoriš primjer.html PHP neće biti izvršavan. Ako otvoriš primjer.php koji sa include učitava primjer.html tada ova HTML stranica postaje deo PHP koda i kod će biti izvršavan.
[ a zo zo @ 10.08.2010. 12:26 ] @
Sve mi se cini da me Bog bas i nije obdario smislom za jasnim objasnjavanjem a i da sam ja nevidjena seprtlja :) Hvala vam, probacu i ovo sto ste rekli!
E sad kako da povratim informacije u ta sira polja, i da mi se selektuje stavka u listi koja mi treba? Jedan kolega je objasnio ali ja ne razumijem...
[ batika @ 10.08.2010. 12:27 ] @
Ajd ovako.

Dakle u php fajlu u input polja, texaree, select boxove hoces da ubacis vrednosti koje iscitas iz baze. - Ne mozes u html fajlu da ubacujes php promenljive.

Znaci poenta je prvo iscitas iz baze, i zatim te vrednosti ispisujes u poljima.

U input polje stavljas u value (kao sto si i stavila), u textareu stavljas ovako:

Code:

<textarea name=""><?php echo $promenljiva; ?></textarea>


Sve ovo pije vodu ako sam dobro razumeo tvoj problem.
[ a zo zo @ 10.08.2010. 12:36 ] @
Ja ovako stavim u html dijelu za taj text area:

Code:
<textarea cols="15" rows="2" name="cime" value="<?php echo $cime; ?>"></textarea>


U php dijelu je to ovo:

Code:

elseif (ISSET ($_POST["fillcjmbg"])) {

$sqlfill="SELECT cime,adresa,cdatucl,cdatiscl,csifraso,cnazivso,kompuls,post FROM clanovi WHERE (cjmbg='".$_POST["cjmbg"]."')";
$resultfill=mysql_query($sqlfill,$db);
if (!$resultfill)
die("Neuspesan upit . Greska: ". mysql_errno() . " " . mysql_error());
$redfill=mysql_fetch_array($resultfill);

$cjmbg=$_POST["cjmbg"];
$cime=$redfill["cime"];
$adresa=$redfill["adresa"];
$cdatucl=$redfill["cdatucl"];
$cdatiscl=$redfill["cdatiscl"];
$csifraso=$redfill["csifraso"];
$cnazivso=$redfill["cnazivso"];
$kompuls=$redfill["kompuls"];
$post=$redfill["post"];

}


Nesto nece...

[Ovu poruku je menjao flylord dana 10.08.2010. u 14:21 GMT+1]
[ Valerij Zajcev @ 10.08.2010. 12:52 ] @
Probaj ovako:
Code:

<textarea cols="15" rows="2" name="cime">
    <?php echo $cime; ?>
</textarea>

Znaci ne "value=$cime..."
- Dakle sto je phpandjelko rekao ako imas PHP code fajl mora da bude fajl.php.
- Ako koristis promenljivu, prvo moras da je deklarises pa tek onda koristis.
[ a zo zo @ 10.08.2010. 13:00 ] @
Narode, sta da vam kazem... znate i sami... Sitnice koje komplikuju zivot. Srecom dodjosmo im gleve :)

Trebalo je zapravo ovako, iako ne znam zasto nije htjelo na onaj nacin:

Code:
<textarea name="cime"><?php echo $promenljiva; ?></textarea>

Ne ostavljamo name="" vec damo mu ime jer je to meni, za ovaj primjer, potrebno i radi unosa u bazu.

Hvala svima! Provalicu i ovo za liste nekako... Pozdrav!
[ kelja @ 10.08.2010. 13:06 ] @
Zasto nije htelo?
Pa textarea nema value property. Nije problem u tome da li postoji ime ili ne. :)

http://www.echoecho.com/htmlforms08.htm
[ a zo zo @ 11.08.2010. 06:30 ] @
E mogla bih se opkladiti da sam negdje vidjela i to value, mozda je bila greska u toj knjizi a koliki sam baksuz moguce da sam bas tu gledala. Sad prevrcem neke druge skripte i toga nema, naravno :) a isto ni na netu nema :) Sta da vam kazem... No comment! Vjerovatno sam to tu pokupila, ili ili ILI sam se vodila analogijom... kao za obicno text polje... Pozdrav, hvala!
[ batika @ 11.08.2010. 08:00 ] @
A sta ti je problem sa listama?

Liste se rade na sledeci nacin:

Code:


<select name="">
<option value="1" <?php if ($promenljiva == '1'): ?>selected<?php endif; ?> >Opcija 1</option>
<option value="2" <?php if ($promenljiva == '2'): ?>selected<?php endif; ?> >Opcija 2</option>
<option value="3" <?php if ($promenljiva == '3'): ?>selected<?php endif; ?> >Opcija 3</option>
</select>



Moras da naucis html tagove i njihove propertyje.

Imas

textbox - ima value property
textarea - nema value property - vrednost se stavlja izmedju <textarea></textarea> tagova
radio button - ako hoces grupu stavljas im isti name - ima value properti - chekiran radio button ima property checked
checkbox - ima value properti - chekiran checkbox ima property checked
select - iznad sam ti napisao kako se koristi

Mislim da je to sve - da nisam nesto zaboravio.

Pozdrav
[ a zo zo @ 11.08.2010. 08:25 ] @
:) Upravo cackam, probam nesto s tim. Bas ste zlatni, narode, obicno me neki na Elitesecurity napadnu, u stilu : "To ne znas, uci, citaj, i mi smo!" Razumijem ja to sve, ali ja kad nesto znam rado pomognem... samo sto dok radim zeznem uvjek neku stvarcicu. HVALA PUNO SVIMA, PRIJATAN DAN VAM ZELIM! :)
[ a zo zo @ 12.08.2010. 06:56 ] @
P.S.

Ako neko bude naletio na isti problem:
ono sto je predlozio phpandjelko jeste ok ali nije mi radilo tako (uvjek bi nekako selektovalo samo posljednju stavku iz liste) vec sam stavila, npr. ovo (u onaj dio u listi select, u formi):

...
Code:
<option value="Građevina" <?php if ($ccodbori=='Građevina') echo "SELECTED"?> >Građevina</option>

...

Tad nije bilo frke! Ipak, hvala svima PUNO! Pozdrav!