[ times12 @ 10.08.2010. 17:54 ] @


[ Aleksandar Vasic @ 11.08.2010. 01:19 ] @
sta je ovde novo?
[ Shadowed @ 11.08.2010. 01:37 ] @
GUI npr :)
[ Ljubiša Begović @ 11.08.2010. 02:28 ] @
Kod mene to nema :)
Ali nikad se ne pojavljuje kod svih u isto vreme...
Nadam se da su rešili problem oko dodavanje kontakata prilikom slanja email-a, rekoše da tragaju za najboljim rešenjem, pa valjda su ga iznašli za ovih nekoliko godina.
[ aleksandaraleksandar @ 11.08.2010. 08:26 ] @
@times

jel' ovo tvoj inbox ili sa neta?
[ Aleksandar Ružičić @ 11.08.2010. 11:51 ] @
sitne izmene uglavnom, ali nije lose. najvise su sredili Contacts listu koliko vidim... ajd, mozda i pocnem da je koristim :)
[ times12 @ 11.08.2010. 11:58 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: @times

jel' ovo tvoj inbox ili sa neta?


Moj inbox.
Sto neko spomenu, manje izmene su u pitanju. Jedino mi se ne svidjaju ovi krstici/plusici kod chat-a i pozivnice prijatelju. Previse su istaknuti.
[ Ljubiša Begović @ 11.08.2010. 14:16 ] @
Odmah nakon što sam napisao da se kod mene nije pojavio novi interfejs - kad eto ga :-)
Ništa bitno, jedino ono sa kontaktima, kao što sam i očekivao da će dovesti u red. Ali dobro, Gmail je dobar i bio, tako da nema tu mnogo šta da se pametuje i menja. OK je.
Malo mi je bzvz što su premestili ono za selekovanje/deselektovanje poruka, jer sam navikao na raniji raspored, ali ovako je preglednije, čistije, pa ću brzo da se naviknem.
Web Search je totalno nepotrebno, ali ne smeta mi.
[ Aleksandar Vasic @ 11.08.2010. 14:31 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: sitne izmene uglavnom


Zato ja i ne primecujem nista novo :)
[ del-boy @ 11.08.2010. 15:39 ] @
Tja, sređuju GUI kontakata, a isti ne mogu da se pretražuju po nickname-u kad se šalje mail... Bolje to da su uradili...
[ Ljubiša Begović @ 11.08.2010. 15:53 ] @
Sad mogu da se pretražuju kontakti. Klikni na "To", dobićeš prozorče....
[ Angelico @ 11.08.2010. 17:47 ] @
Meni izgleda malo ružnije, ali i mnogo brže mi radi na firefoxu. A pošto neće da ga ženim, sve u svemu neočekivano poboljšanje :))
[ pisac @ 11.08.2010. 21:53 ] @
A jel su najzad uveli opciju da se isključi SPAM filter, pa da najzad počnem da koristim taj gmail?
[ del-boy @ 11.08.2010. 22:01 ] @
Citat:
Ljubiša Begović: Sad mogu da se pretražuju kontakti. Klikni na "To", dobićeš prozorče....


Pa to je bilo i pre. Imam Google apps nalog koji još uvek nema ove promene i isto pretragu imam (koja i dalje, kao i pre, ne radi search po nickname-u), ali ono što ja hoću je da kad krenem da kucam nickname u to polje da mi ponudi korisnike, kao što sad radi sa imenom i prezimenom. Dosta čest zahtev, koliko vidim po netu, ali ništa nisu uradili po tom pitanju.
[ bachi @ 11.08.2010. 22:16 ] @
@pisac, zašto bi to radio? Nije da je google nepogrešiv, ali 99,99% je uspešan što se detekcije spama tiče. Reeeeetko koja ispravna poruka završi u spam filteru, a kada se to desi, odeš na not spam i onda i buduće poruke nisu spam, makar ne za tebe.

Ako i to ne pomaže, imaš i filtere da na osnovu nekih parametara tipa from, to, subject ili sadržli neku reč izabereš i staviš never send to spam.
[ times12 @ 12.08.2010. 00:13 ] @
Citat:
bachi: @pisac, zašto bi to radio? Nije da je google nepogrešiv, ali 99,99% je uspešan što se detekcije spama tiče. Reeeeetko koja ispravna poruka završi u spam filteru, a kada se to desi, odeš na not spam i onda i buduće poruke nisu spam, makar ne za tebe.

Ako i to ne pomaže, imaš i filtere da na osnovu nekih parametara tipa from, to, subject ili sadržli neku reč izabereš i staviš never send to spam.


Da, imaš varijantu sa filterom kojim bukvalno isključuješ spam opciju.

http://www.webtlk.com/2009/01/...lter-in-gmail-and-google-mail/

* Sign-in your Gmail and create a filter. On the right of the Search Box you should see a little, really little link saying “Create a filter”. Click it.
* Now you should see a succession of empty text boxes. Spot the one labeled Has the Word and enter the following text: is:spam or in:spam or label:spam
* Click Next Step
* Now you should face a window warning you against the procedure you just started. Click OK without any doubt.
* Now tick the checkbox for Never send it to Spam
* Click Create a Filter.
* Done. The Spam filter should now be disabled and turned off!
[ mr. ako @ 12.08.2010. 00:33 ] @
Citat:
pisac: A jel su najzad uveli opciju da se isključi SPAM filter, pa da najzad počnem da koristim taj gmail?

Prvi put cujem da se neko zali na Gmail SPAM filter... cak nisam nikada cuo da se neko zalio da je pogresio!

[ biske86 @ 12.08.2010. 00:59 ] @
Meni se sviđa što su konačno ubacili opciju da može odjednom da se štikliraju sve poruke na jednoj stranici. Ranije sam morao da štikliram svaku poruku posebno i onda da pritisnem recimo dugme izbriši. Zamislite da nepotrebno treba da uradim to 20-ak puta, to je bilo stvarno nepotrebno.
[ Ljubiša Begović @ 12.08.2010. 02:31 ] @
Štikliranje svih poruka je moglo i ranije: All, none, read, unread, starred... samo što su sad drugačije organizovali te opcije.
Čak si mogao da pomoću ctrl i shift (+ click) da štikliraš poruke.
[ Ljubiša Begović @ 12.08.2010. 02:43 ] @
Citat:
ali ono što ja hoću je da kad krenem da kucam nickname u to polje da mi ponudi korisnike, kao što sad radi sa imenom i prezimenom

Ne znam na koji nickname misliš, ali kod mene pretražuje sve, ne mora username da se poklapa sa imenom, a kad ukucam npr. prva dva slova od username-a izbacuje pripadajuću osobu.
Ili ja nisam razumeo šta pitaš ili to kod tebe još nije omogućeno.
[ del-boy @ 12.08.2010. 06:00 ] @
Ah, vidim sad šta sam trebao precizirati :) ...

Ne mislim na prvi deo mail-a (deo pre @), nego u kontaktima odavno postoji nickname da se doda (i u starim i novim kontaktima Edit -> Add -> Nickname) i to je fino, međutim taj unešeni nickname nigde ne učestvuje u pretrazi, a to je ono što ja hoću.

Volim da mi kontakti budu upisani imenom i prezimenom (ili punim imenom firme, ako je firma u putanju), ali ako šaljem mail nekome s se redovno neobavezno čujem i za koga imam dobro utvrđen nadimak hteo bih taj nadimak da koristim, kad već postoji polje gde mogu da ga unsem :) ...

Jedini program na koji sam naišao, a koji delimično pretražuje i nickname je DialerOne za android, ali to nije tema ovde :) .
[ lazarevicc @ 12.08.2010. 08:08 ] @
Meni je iskocio pop-up prozor prilikom otvaranja mail-a,gde pise da su smanjili broj pixel-a,sto se da primetit....brze otvara sanduce :)
[ mmwlada @ 12.08.2010. 09:43 ] @
Da nije iskočio taj mali prozorčić, jedva da bih primetio promenu u interfejsu. Ionako se već neko vreme razmišljam da li da batalim gMail ili ne.
[ Ljubiša Begović @ 12.08.2010. 15:19 ] @
Citat:
Ionako se već neko vreme razmišljam da li da batalim gMail ili ne.

Ima neki bolji?
[ Shadowed @ 12.08.2010. 17:15 ] @
Nije :)
Ja imam par account-a na koje mi ne stize nikakav spam :)
[ pisac @ 14.08.2010. 19:55 ] @
Citat:
mr. ako: A mislim da je Gmail trenutno najbolji webmail servis i odgovara mi za trenutne potrebe, a moje iskustvo i iskustvo drugih mi daje za pravo da kazem da je i SPAM filter verovatno najbolji trenutno koji postoji - savrsen nije, ni blizu, ali je najbolji.

Bio bi najbolji, da nije jedne ozbiljne mane: ne može da se isključi SPAM filter
[ mr. ako @ 17.08.2010. 13:19 ] @
Kao sto rekoh, ne znam sto bi ga iskljucivao...?! A evo ti predlog kako da ti ne ide posta u SPAM od konkretnog posiljaoca... (ako ti neke poruke idu u SPAM, oznaci je kao \"not spam\" i povrati iz SPAM folera, a kasnije poruke od tog posiljaoca se vise nece tretirati kao SPAM... ) -- a i ostali ljudi su ti dali DETALJNO UPUTSTVO gore kako da ga POTPUNO ISKLJUCIS pomocu kreiranja filtera!

Tako da to sto si rekao, jednostavno NIJE TACNO!


Poz,
Marko


P.S.
Ovaj sto je sredjivao temu, uradio je strasan posao! XD
[ Aleksandar Vasic @ 17.08.2010. 14:10 ] @
Hvala kolegi Aleksandru na sređivanju teme, zato molim vas držite se iste :)