[ random @ 23.01.2004. 16:00 ] @
Yahoo! IM Gateway (transport) je postavljen i željno čeka da ga mučite.
[ drdrksa @ 23.01.2004. 18:14 ] @
Za sada radi OK.
[ NLO @ 23.01.2004. 18:23 ] @
meni neradi:
[ drdrksa @ 23.01.2004. 19:27 ] @
Sad nece ni meni. Javlja istu gresku.
[ random @ 23.01.2004. 20:38 ] @
Ok, supervise nije bio podešen kako treba. Ispravljeno.
[ NLO @ 23.01.2004. 22:04 ] @
sad ga kao registruje, al nishta, nit se pojavi u listi nit prijavi neku greshku...
[ random @ 24.01.2004. 14:09 ] @
Ok, neka mi se neko javi preko Jabbera kad sam online, pa da debagujemo.
[ drdrksa @ 24.01.2004. 16:49 ] @
Sada radi ok. Sasvim ...
[ dostanov @ 24.01.2004. 18:03 ] @
Meni prikazuje Yahoo usere kao Offline, a kada pogledam u Yahoo Messenger, useri su Online.

Inace, registracija je prosla bez problema, pokupio je listu usera, i status servisa je LogOn. Kao client koristim JAJC.
[ Dachaz @ 30.07.2004. 00:19 ] @
Meni je do pre nekoliko dana radio besprekorno, sada mi samo stoji u rooster-u i ima ikonicu koja simbolizuje prekinutu vezu, ili tako nešto.
[01:16:46] *** yahoo.elitesecurity.org/registered is Offline
[ kalkulus @ 10.09.2004. 00:42 ] @
ni meni ne radi vec neko vreme sa istim simptomima
[ Dodge @ 30.09.2004. 18:13 ] @
I kod mene isti simptomi.
Mislim da treba apdejtovati gateway veziju 2.32. Probao sam nekoliko drugih i svaki 2.31 mi ne radi i daje iste simptome a 2.32 radi korektno. Trenutno koristim yahoo.syndicon.de .
[ random @ 30.09.2004. 20:58 ] @
Apgrejdovao sam transport na verziju 2.32.
[ Dodge @ 03.10.2004. 18:26 ] @
Izgleda nije u tome problem, meni i dalje ne radi ...
[ boki @ 12.10.2004. 00:21 ] @
neradi meni vec 2-3 meseca... jel ima uopste nekome da radi?
[ Tyler Durden @ 16.02.2005. 19:42 ] @
Meni takodje ne radi? Registracija prodje OK, ali nece da me uloguje.

Moze li da se to popravi?
[ random @ 16.02.2005. 22:30 ] @
yahoo.elitesecurity.org ne radi već neko vreme, a nove verzije nema. Pokušajte da koristite yahoo.dev.elitesecurity.org u međuvremenu.
[ Tyler Durden @ 17.02.2005. 17:40 ] @
Nece yahoo.dev.elitesecurity.org. Registrovanje jednostavno nece da prodje.. samo beskonacno vrti
[ Ivand @ 03.03.2005. 22:17 ] @
Mozda neko obavestenje kada ce proraditi yahoo transport na es-jabber serveru ?
[ random @ 04.03.2005. 18:48 ] @
Čim izađe verzija koja radi.
[ random @ 04.03.2005. 20:55 ] @
UPDATE: Ispravio sam (barem se nadam) sitan bug koji je uzrokovao da yahoo.dev transport pada stalno. Možda sad bude bolje?
[ random @ 04.03.2005. 21:16 ] @
Hmmm. Izgleda da i dalje puca kad neko pokuša da se registruje.

Code:
DEBUG: socket       got   <iq type='set' to='yahoo.dev.elitesecurity.org' id='ab4ea' 
from='[email protected]/Psi'>\n
<query xmlns='jabber:iq:register'>\n<username>***blaise</username>\n
<password>***</password>\n</query>\n</iq>
DEBUG: dispatcher   ok    Got iq stanza
DEBUG: dispatcher   ok    Dispatching iq stanza with type->set props->[u'jabber:iq:register'] id->ab4ea
Invalid debugflag given always
Invalid debugflag given nodebuilder
Traceback (most recent call last):
  File "yahoo.py", line 1097, in ?
    connection.Process(1)
  File "/usr/local/lib/python2.4/site-packages/xmpp/dispatcher.py", line 71, inProcess
    self.Stream.Parse(data)
  File "/usr/local/lib/python2.4/site-packages/xmpp/simplexml.py", line 196, inendtag
    self.dispatch(self._mini_dom)
  File "/usr/local/lib/python2.4/site-packages/xmpp/dispatcher.py", line 154, in dispatch
    else: handler['func'](self,stanza)
  File "yahoo.py", line 661, in xmpp_iq_register_set
    if each.getName() == 'username':
AttributeError: 'unicode' object has no attribute 'getName'


Ništa, probaću u nedelju da namestim sve od početka iz CVS-a, xmpppy lib i irc i yahoo transporte.
[ random @ 28.03.2005. 04:56 ] @
yahoo.elitesecurity.org transport ponovo radi! Stvar je bila u tome što se Yahoo-ov login server promenio negde u zadnjih godinu dana, sad sam samo podesio transport da koristi aktuelni server i izgleda da radi.
[ time @ 25.01.2006. 13:20 ] @
sta li se sad dogadja sa oim transportom?regovao sam se bez problema ali nikako nece na "log on" :( da li nekome radi?
[ deysun @ 26.02.2010. 15:13 ] @
Citat:
sta li se sad dogadja sa onim transportom? regovao sam se bez problema ali nikako nece na "log on" :( da li nekome radi?


isti problem, ista pitanja, godina 2010.
[ bachi @ 17.09.2010. 20:02 ] @
Pa očigledno da su se digle ruke od es jabber servisa, ili grešim?
[ random @ 22.12.2011. 16:20 ] @
Nisu se digle ruke od es jabber servisa kao takvog.

Ali ovde pričamo o transportima ka drugim (ne-XMPP) IM mrežama, kao što je Yahoo!, koji su inherentno nepouzdani, i od toga da te transporte stalno "krpim" sam odavno digao ruke.
[ bachi @ 23.12.2011. 07:40 ] @
Činjenica da na post odgovaraš posle više od godinu dana i te kako znači da su se digle ruke od ES Jabber servisa. No, nije to tvoja krivica, niti administracije sajta, već malo korisnika koristi Jabber, a da to nije gtalk, mada MSN i Skype i dalje rulaju među userima i nema toliko zainteresovanosti za jabber.
[ random @ 24.12.2011. 14:51 ] @
Znači samo da neko vreme nisam bio aktivan na forumu, a elitesecurity.org XMPP servis sve vreme funkcioniše i ima aktivne korisnike.

Na globalnom planu, XMPP je i dalje itekako relevantan: pored Google Talk-a, Facebook omogućava korisnicima pristup svom chatu putem XMPP klijenta, a od skora je i Microsoft ponudio nešto slično za MSN, odnosno Live Messenger.
[ bachi @ 25.12.2011. 12:33 ] @
@random

Ne kažem da nije relevantan, samo ne onoliko koliko bih ja
želeo. Znam za Facebook, ali to ne računam, jer FB ne podržava
federaciju servera, a upravo je to ono što mene privlači kod xmppa, gde
ja sa svojim jabber nalogom, mogu da chatujem sa drugim koji je na ko
zna kom serveru.

Ispravi me ako grešim, ali za MSN je ista priča, niko sa
messengera ne može da doda mene koji sam na drugom jabber serveru, niti
ja bez transporta mogu da dodam direktno MSN kontakt, jer nema server
federacije?
[ random @ 26.12.2011. 17:00 ] @
Tako je, ni Facebook ni MSN trenutno ne podržavaju XMPP federaciju. Očigledno je da su želeli da omoguće developerima da lako naprave klijente koristeći obilje gotovih XMPP biblioteka, ali ne i da omoguće svojim korisnicima komunikaciju sa korisnicima drugih servisa. Za sada.

Ovo nije samo problem vezan za XMPP i IM, već deo šireg problema -- danas većina masovno korišćenih Internet servisa novije generacije funkcionišu kao "ograđene bašte", u smislu da nisu javno dobro, već se sav sadržaj nalazi na serverima u vlasništvu privatne firme koja operiše servisom, i koja ima potpunu kontrolu nad svim razmenjenim sadržajem (razlozi su ad targeting, lak data mining, moderacija/cenzura, nadgledanje i dr.).

Dakle problem nije u nedostatku otvorenih standarda, već u tome da se poslovni interes ne poklapa sa interesom korisnika. Povukao bih paralelu između situacije u softverskoj industriji 80ih i 90ih, gde su veliki igrači kao što je Microsoft držali veliki broj korisnika u šaci korišćenjem principijelno sličnih poslovnih strategija. Međutim, vremenom, razni grassroots pokreti za razvoj slobodnog i otvorenog softvera (kao što su GNU, Linux, BSD...) su, malo po malo, naterali jedan značajan deo industrije da igraju fer igru.

Verovatno će slično na duže staze biti i sa IM servisima, i sa društvenim mrežama. Zbod "društvene" prirode ovih servisa, oni su podložniji tzv. "network effect"-u, pa se može očekivati da taj proces tranzicije ka otvorenosti i federaciji kod njih duže potraje.


[Ovu poruku je menjao random dana 26.12.2011. u 19:43 GMT+1]