[ vlada131 @ 11.08.2010. 12:10 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=451192

Citat:
N.N. minirao stub dalekovoda struje
11. avgust 2010. | 12:41 | Izvor: Beta Kruševac -- Nepoznata osoba minirala je u kruševačkom naselju Sušica betonski stub električnog dalekovoda.

Zbog oštećenja više sela u okolini Kruševca nekoliko sati bilo je bez struje, saopšteno je danas iz policijske uprave u tom gradu.

Stub se od siline eksplozije prepolovio i oštećeni su provodni izolatori na susednom stubu, a u incidentu nije bilo nastradalih, navodi se u saopštenju.

Policija je obavila uvidjaj i u toku je potraga za počiniocem.

Iz Elektrodistribucije u Kruševcu je rečeno da je kvar otklonjen nakon nekoliko sati i da je tokom jučerašnjeg dana uspostavljeno normalno snabdevanje strujom.


Šta sve čovek neće da pročita u vestima...
[ a1200 @ 11.08.2010. 13:09 ] @
Verovatno su nekome stavili stub na njivu ili pored vikendice... bez ikakvog pitanja. To im je specijalitet.
[ NoneVi @ 11.08.2010. 13:29 ] @
Citat:
a1200: Verovatno su nekome stavili stub na njivu ili pored vikendice... bez ikakvog pitanja. To im je specijalitet.


mogu da ti postave dalekovod na tvoju njivu, a da te ništa ne pitaju?

[ Suns @ 11.08.2010. 13:42 ] @
U Srbiji da...
[ Pirossi @ 11.08.2010. 13:46 ] @
u Srbiji može i kad ti nešto ne odgovara da to lepo miniraš.
[ Onaj @ 11.08.2010. 15:39 ] @
Citat:
NoneVi: mogu da ti postave dalekovod na tvoju njivu, a da te ništa ne pitaju?


Mogu i da sarane nekoga tu i da te ništa ne pitaju.
[ Shadowed @ 11.08.2010. 17:03 ] @
Citat:
Stub se od siline eksplozije prepolovio i oštećeni su provodni izolatori na susednom stubu, a u incidentu nije bilo nastradalih, navodi se u saopštenju.

WTF su provodni izolatori?!
[ Miroslav Cvejić @ 11.08.2010. 17:04 ] @
Oksimoroni koji dižu cenu radova.
[ mmix @ 11.08.2010. 20:53 ] @
Ne moze tek tako da ti stavi u njivu, ne preterujte, skoro je neki lik dobio presudu protiv epsa za milionsku odstetu plus nalog suda da ED izmesti stub sa njegove njive gde su postavili bez pitanja i posle odbili da ga kompenzuju.
[ a1200 @ 11.08.2010. 21:41 ] @
A posle koliko godina (decenija) je dobio tu presudu. O tome se ovde radi... ljudima je lakse da sami porushe nego da idu na decenijski postupak koji ce da ih kosta zdravlja i zivota (nesrazmerno mnogo novca, vremena i zivaca).

Posto sisitem ne funkcionishe, oni primenjuju ono sto funkcionishe... a to je shok metoda. Pa posle dok/ako se ustanovi ko/zasto/kako, pa dok/ako ga tuze, dobiju/ne dobiju presudu... njemu ce proci ceo zivot, a on taj stub nece morati da gleda u roku od odmah - jer ga je digao u vazduh.

...
Primer iz zgrade moje keve... Dosli dobri ljudi iz Telekoma i stavili neki stub za telefone (za susedne kucice u dvoristu), ali na nash krov. To naravno bez ikakvog pitanja stanara zgrade. Ok za stub, ali onda jedno 20 kablova prebacili preko ivice zgrade, tako da padaju direktno niz zgradu i onda dijagonalno idu vazduhom ka tim kucercima. E sad, ovima na nizim spratovima to je samo vizuelno smetalo, jer odjednom kad pogledas u nebo sa terase vidis necije spagete od kablova. Ali zeni na poslednjem spratu, tik ispod tog stuba, su kablovi bukvalno visili preko terase... i sta ta zena da radi, da se sudi 200 godina. Ne, ona je fino uzela makaze i presekla sve kablove koji su padali njoj tik uz terasu i direkno joj smetali.

I sta su uradili debili iz telekoma... pa dosli ponovo i sproveli kablove drugacije, ali da sada ne smetaju nikome. Tj. da nepadaju ljudima preko terasa i prozora.



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 11.08.2010. u 23:00 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2010. 21:46 ] @
Pa sa ovim ce samo sebi nabiti bedu na vrat - mozda cak fasovati i zatvor.

A siguran sam da ce na istom mestu ponovo nici stub.
[ a1200 @ 11.08.2010. 21:57 ] @
Treba da se dokaze ko je... pa treba da mu se sudi, pa da se na kraju ustanovi da li ima ili nema dokaza...

Drzava je u rasulu, ja se sudim i znam kako to funkcionishe - tj. koliko sve ne funkcionishe, i koliko se njihovim neradom i nesprovodjenjem zakona ustvari tolerishe i pospeshuje bahatost i bezobrzaluk. U fazonu, tuzi me... a ja cu da radim sta hocu - a za 10+ godina, ko ziv ko mrtav.
[ Count Zero @ 11.08.2010. 22:17 ] @
Ima po američkim filmovima kad lik u odlasku samozadovoljno dobaci "Sue me!", u fazonu "Šta mi možeš".
Dobra "izreka", ali za naše podneblje.
[ superbaka @ 11.08.2010. 23:13 ] @



[ Lesli Eldridz @ 11.08.2010. 23:34 ] @
Nema to veze sa njivama, nego je taj hteo samo da se osveti drzavi zbog necega. Mozda su mu napisali neku kaznu za radnju ili nesto. Nici ce novi stub, to je tacno, ali taj stub kosta i neko mora da ga plati. To je mozda neko ko je citao razmisljanja nekih po forumima kako doakati "liberalnim" . Osama je budala pa napada zivu silu za koju njih bas briga, a "liberalne" jedino boli kad im udaris u tako nesto, dalekovod, most, brana itd. Verovatno nece nikad da ga nadju zato sto je izabrao neko mesto gde nema nikoga a on licno nema veze sa tom njivom, cak ni sa tim mestom. Steta sto bar negde ne postavi kratki tekst o tome zasto je to uradio. Ja mislim da je ovo tek pocetak. Prvo je Nebojsa Rambo upao u upravu prihoda noseci kalasnjikov i kantu benzina pa ih tamo polivao i pretio da ce da ih zapal zato sto su mu napisali kaznu od 100 ili 200 hiljada kad je zakasnio sa placanjem poreza jedan dan (kad je vec to radio buio je budala zato sto nije naterao one koje je tamo zatekao da oni plate tu kaznu bar da resi to) , evo sad dalekovod... Dobra ova sloboda.
[ stil @ 12.08.2010. 07:47 ] @
Citat:
Shadowed: WTF su provodni izolatori?!


Nešto slično ovome. Čisto da stekneš ideju o čemu se radi.

http://www.epa.co.rs/katalog.html


[ 3way @ 12.08.2010. 07:59 ] @
Citat:
a1200: A posle koliko godina (decenija) je dobio tu presudu.


I da li je ta odsteta uopste realizovana...
Eno, pre neki dan u novinama - liku zazidali auto u dvoriste. I sudio se sudio ko zna koliko i pre godinu dana dobio presudu da se zid srudi i da mu 'puste' auto. Da li je u proteklih godinu dana zid srusen? Imate jednom da pogadjate...
[ Shadowed @ 12.08.2010. 09:46 ] @
Stil, fala, saznah u medjuvremenu, ali je naziv totalno besmislen. Ne moz' biti prvodan a izolator :)
[ Lesli Eldridz @ 12.08.2010. 09:53 ] @
Ko mu zazidao i kako? Gluposti. To u stvari tako i treba da se desava takvima koji ne umeju sami da "oslobode" svoje dvoriste pa neka posle oni tuze njega sto je srusio zid, nego cekaju da im ga nekakav sud oslobodi. Daj neki link bas me zanima sta je to?
[ vladd @ 12.08.2010. 09:53 ] @
Pa to je verovatno "strucan", esnafski termin. Ili je "sprovodni" izolator, pa sprovodi zicu a izoluje struju..

U svakom slucaju, kako je napisano deluje kao kontroverzna licnost, "mrsav a debeo..."

Poz
[ Lesli Eldridz @ 12.08.2010. 09:55 ] @
Citat:
a1200: Primer iz zgrade moje keve... Dosli dobri ljudi iz Telekoma i stavili neki stub za telefone (za susedne kucice u dvoristu), ali na nash krov. To naravno bez ikakvog pitanja stanara zgrade. Ok za stub, ali onda jedno 20 kablova prebacili preko ivice zgrade, tako da padaju direktno niz zgradu i onda dijagonalno idu vazduhom ka tim kucercima. E sad, ovima na nizim spratovima to je samo vizuelno smetalo, jer odjednom kad pogledas u nebo sa terase vidis necije spagete od kablova. Ali zeni na poslednjem spratu, tik ispod tog stuba, su kablovi bukvalno visili preko terase... i sta ta zena da radi, da se sudi 200 godina. Ne, ona je fino uzela makaze i presekla sve kablove koji su padali njoj tik uz terasu i direkno joj smetali.

I sta su uradili debili iz telekoma... pa dosli ponovo i sproveli kablove drugacije, ali da sada ne smetaju nikome. Tj. da nepadaju ljudima preko terasa i prozora.

Evo dokaz. Tako se to radi, toj zeni svaka cast, to je pravi liberal a ne ovi sto za svaku sitnicu kukaju da ih brane nekakvi sudovi.
[ Marko_L @ 12.08.2010. 10:16 ] @
Koliko god bio protivnik nasilnog rešavanja problema, uopšte me ne čudi kada se EPS-u desi tako nešto. Ti ljudi su totalno neažurni. Ja sam recimo 2 meseca pokušavao da prijavim kvar na mernom uređaju (nije prebacivao tarife, pa 24h vrteo skupu struju), zvao svakodnevno i nebitno u koje vreme pozovem ili se niko ne javlja ili su svi tehničari na terenu, pa nema kome da se prijavi kvar. Izgleda da je jedino vreme kada može da se dobije neko tehničko lice između 8:00 i 8:05 ujutru. Na mejlove naravno niko ne odgovara. I onda kada sam posle 2 meseca uspeo da ih dobijem, izašli su na teren samo da bi konstatovali da kvar postoji i onda sam čekao još 2 meseca da se to sredi. Mogu misliti kako se ponašaju kada je nešto krupnije u pitanju.
[ 3way @ 12.08.2010. 10:24 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Ko mu zazidao i kako? Gluposti. To u stvari tako i treba da se desava takvima koji ne umeju sami da "oslobode" svoje dvoriste pa neka posle oni tuze njega sto je srusio zid, nego cekaju da im ga nekakav sud oslobodi. Daj neki link bas me zanima sta je to?


Evo ti ga na
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...msiji-zazidali-ladu-u-dvoristu
[ Lesli Eldridz @ 12.08.2010. 10:30 ] @
I ovome isto tako i treba. Ako bas nece da rusi ovaj zid jeftinije bi prosao da nadje nekoga da mu izvuce kola dizalicom, nego sto se potuca po sudovima.
[ angelico2 @ 12.08.2010. 16:42 ] @
Pa šta je tu čudno sprovodi struju kroz žicu izolirajući taj deo :)