[ alfa-pro @ 11.08.2010. 17:07 ] @
Cao svima.
Potrebna mi je vasa pomoc oko odluke sta biste mi preporucili.
Zelim da pocnem da ucim neki programski jezik
Predhodno znanje od programiranja koje imam to je.

Php, Asp, JavaScript, MySql i dizajna Html, Css

Zelim da predjem na nesto drugo pa me nekako C++ plasi naslusao sam se prica i prica da je tezak boli glava da mi je bolje da krenem sa Paskalom ili C-om pa tek onda na C++...

Da li sa paskalom mogu raditi sve vrste programa kao i sa C++ ?

Znam da je sve to jako tesko okusio sam vec i znam da se ne moze programirati za 2 meseca...

Zanimaju me vasi predlozi i iskustva..
Unapred hvala
[ X Files @ 11.08.2010. 17:16 ] @
Subjektivno, izabrao bih .NET platformu i C# jezik, koji ide uz sve to.

Zasto? Ne znam... rekoh, subjektivno.
[ Mihajlo Cvetanović @ 11.08.2010. 22:04 ] @
A objektivno C je mnogo zeznutiji od C++, ako se C++ koristi kako je zamišljen, a ne kao "C sa klasama". Zanimljivo, zar Pascal još postoji? Realno, izbor je između Jave i C#.
[ alfa-pro @ 12.08.2010. 08:34 ] @
Pa onda da pocnem C++ ....

Imate neki tutor na srpskom i PDF formatu
[ Goran Arandjelovic @ 12.08.2010. 13:12 ] @
Citat:
Mihajlo Cvetanović: A objektivno C je mnogo zeznutiji od C++, ako se C++ koristi kako je zamišljen, a ne kao "C sa klasama". Zanimljivo, zar Pascal još postoji? Realno, izbor je između Jave i C#.


Ovo je veliko AKO... i uzevši to u obzir, C je mnogo jednostavniji. E sada, ako se koristi C++ bez klasa, šablona... (tj. ako neko ne piše svoje šablone), onda jeste mnogo jednostavnije koristiti C++ iz prostog razloga što ima malo restriktivnija pravila i neće dozvoliti neke gluposti koje bi C progutao.
[ NrmMyth @ 12.08.2010. 22:01 ] @
Citat:
X Files:Subjektivno, izabrao bih .NET platformu i C# jezik, koji ide uz sve to.

Zasto? Ne znam... rekoh, subjektivno.

Ja bih isto predložio... :)

Ali ako si mlad i imaš viška vremena onda uči C/C++ isplatiti će se u konačnici.