[ Topnik_15 @ 11.08.2010. 20:42 ] @
Dobar dan..
Trebam savjet iskusnih.. Znaci neka kamera do 400 € za snimanje svadbi .. A da ne izdaje i da je kvalitetna .. Preporucite mi sta da uzmem !? ;)
Hvala
[ savicsrdjan @ 12.08.2010. 19:34 ] @
nova ?
[ Topnik_15 @ 12.08.2010. 21:07 ] @
a druze.. Prije svega hvala sto si zainteresovan da pomognes :)
Pa preferiram da je nova. Al to mi odmah govori da ce slabija biti kamera (jacini) , a polovna znaci za iste pare mozda dobijem bolju (jacini) al kvaliteta i oprema..

Znaci meni sve sto treba je da preporucis koju u tom rangu . A sad cu vidjeti novu ili polovnu..

Znaci za svadbe . Da zadovoljava za te uslove :)

Hvala jos jednom ;)
[ vizia-pro @ 13.08.2010. 16:22 ] @
Za 400 eura nemožeš ništa da kupiš a da bi snimao svadbe jer je to odgovoran posao a konkurencija je podigla bar kod nas visok standard.Najeftinije što bi mogao je sony VX2100E (kamera koja se najviše koristi za svadbe) a ona je nova 2000 eura a polovna da nešto vredi od 1200-1500eura.Idemo redom onda panasonik DVX102BEN, sony DSR 170P itd.Polako i HD zauzima maha, ja sam ove sezone već imao 6 svadbi u fulHD-u i ta vrsta kamera je daleko skuplja.Nemožeš ti otići nekom da snimaš svadbu kad tamo bar 3 gosta snimaju sa istim ili boljim kamerama, moraš imati poluprofi ili profesionalnu opremu ako hoćeš da razviješ posao...
[ Topnik_15 @ 13.08.2010. 17:59 ] @
Haha.. x) Znam razmisljao sam ja i o tome.. Al' ovo je Bosna , ovdje jedva tko da ima i fotoaparat xD :D Ajde samo mi preporuci neku za 400 € a da zadovoljava to .. Moram nekako poceti ,a kasnije cu razmisljati o toj kameri..
Uglavnom hvala ;)
[ Stranger2 @ 15.08.2010. 14:59 ] @
Ukoliko ne dobijes bolji savet, mozda pomogne:

- Uzmi kameru u ruku i pogledaj kako ti lezi u ruci. Posebno obrati paznju na polozaj tastera ili poluge za zumiranje. Moraju biti na takvom mestu da zumiranje koristis intuitivno. Ako je poluga pretvrda ili su tasteri na nezgodnom mestu, nemoj kupovati tu kameru.

- Proveri kako snima u slabije osvetljenim prostorijama. Mora biti u tome dobra ili ces morati da nosis i reflektor.

- Obavezno nabavi i stalak za kameru. Za pocetak imas jeftine za oko 20 evra a mozs i pozajmiti od nekog polovni.
[ Topnik_15 @ 15.08.2010. 22:42 ] @
Hvala ti druze.. Prosvijetlio si me ;)

Tako cu i uraditi i sta kazes na kameru : Panasonic SDR-S50EP ??
Ima prejak zoom , i ima iA ..

Hvala ti jos jednom ..
[ Stranger2 @ 16.08.2010. 15:30 ] @
Citat:
Tako cu i uraditi i sta kazes na kameru : Panasonic SDR-S50EP ??

ako mislis na ovu http://www.panasonic.co.uk/htm...7698/index.html?trackInfo=true

Prvo sto sam primetio je da nema FireWire (i.Link) prikljucak sto znaci da ne mozes direktno da prebacis digitalni video na racunar. Dosta velika mana (ili moras imati citac kartica za racunar).
Takodje snima samo na memorijske kartice sto je mozda preskupo resenje za tebe.

Dobro, posto ti trazis jeftinu kameru tu ce morati biti nedostataka pa cu pokusati da ti nabrojim par stvari koji treba da zadovolji:

- Da ima FireWire prikljucak (ako snima na DVD ili memorijske kartice onda ne mora)

- Da koristi medij koji je jeftin za tvoje potrebe. Ako imas racunar mozda je kamera sa hard diskom najbolje resenje jer nista ne trosi.

- podatke o digitalnom zumu ignorisi. Koristi samo opticki zoom.

- USB prikljucak je neupotrebljiv. Iskoristi se samo da je koristis kao webcam. Ignorisi i taj podatak.

- Male dimenzije koje su prednost kod amaterskih kamera (jer zene mogu da ih stave u tasnicu ili u dzep) ali za profi upotrebu su nedostatak. Tako da ne izbegavas krupnije kamere.

- i ono sto sam rekao u prethodnoj poruci. znaci nemoj je kupovati na osnovu slike vec moras da je uzmes u ruku i isprobas. Komande zooma da se mogu lako i intuitivno koristiti i da si zadovoljan snimkom pod slabijim svetlom.

***Sigurno ovde ima ljudi koji znaju o kamerama vise od mene. Obavezno pogledaj forum: http://www.elitesecurity.org/f154-Digitalne-kamere

- Stalak (tronozac) za kameru najbolje neka bude jedno 20-25cm nizi od tebe. Tako da kada stalak stoji na zemlji da snima otprilike iz visine ociju a kada hodas da ne moras skidati kameru sa stalka vec da samo malo podignes stalak iznad zemlje i hodas sa njim.
[ nedjog @ 17.08.2010. 14:13 ] @
Ovaj izbor koji si predlozio nije nesto ni za kucni video, a ne snimanje svadbi. Mozda da namaknes jos toliko novca koliko imas pa kupis nesto ozbiljnije polovno iako je i to mac sa dvije ostrice.
Kada se upustis u snimanje svadbi, osim volje i zelje da zaradis, moras imati i nekakvog iskustva. Svadbu covjek u vecini slucajeva pravi jednom u zivotu i veoma tesko se odlucuje da mu taj posao odrade amateri. Pusti tu pricu ovo je Bosna. Ja sam iz Hercegovine i ovdje se znanje i umijece cijeni, a i ti si blizu Hrvatske a i sam znas kako se taj posao profesionalno radi u Hrvatskoj.
Svaki savjet dobro dodje i ja sam ovdje prije dvije godine na forumu pitao kolege koju kameru da uzmem (meni to nije prva vec treća kamera). Dvoumio sam se izmedju Sony HDR-FX 1 ili 7, i na preporuku kolega na forumu se odlucio za kameru SONY HDR fx 1000. Dobro to je mnogo oybiljnije i skuplja kamera ali vise ljudi uvijek vise i zna