[ MrNash @ 12.08.2010. 16:49 ] @
Desktop aplikacija poziva web servis napisan u c#-u.
Na nekim racunarima sve prodje bez problema dok na drugim dobijem poruku:

There is an error in XML dokument (1, 1195).

Svi racunari imaju instaliran Soap Toolkit 3.0 i .NET Framework 2.
Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok?
[ NrmMyth @ 12.08.2010. 18:09 ] @
Sigurno bi pomoglo malo više informacija o konkretnom erroru... :)
[ MrNash @ 12.08.2010. 19:03 ] @
Sta te jos interesuje?
To je kompletan tekst greske koji mi program vrati.
[ mmix @ 12.08.2010. 21:17 ] @
Zasto soap toolkit? to je zastarela tehnologija, sam .NET ima bolji engine koji je WS-I kompatibilan.
[ MrNash @ 12.08.2010. 21:41 ] @
Web servis je u C#-u ali se poziva iz Visual FoxPro aplikacije a za to je neophodan SOAP na klijentskoj masini.
Mislim da nije problem u tome nego da je nesto u vezi .Net Frameworka.

Sa aplikacijom se instalira .net framework 2 sp 2. Na nekim racunarima odmah sve bude OK dok na drugim
prijavljuje navedenu gresku. Kada deinstaliram .net framework 2 sp 2 i instaliram .net framework 2 (bez service pack-a)
onda sve bude OK.

To mi nije jasno, zar .net framework 2 sp 2 ne treba donosi poboljsanja i da obuhvata sve funkcionalnosti prethodne verzije?
[ mmix @ 13.08.2010. 12:59 ] @
Ne mora da znaci, ako je ista menjano u webservices delu sigurno je uvedeo strozije poravnanje sa WS-I standardom. Mada bi trebalo da je .net 2.0 potpuno WS-I 1.1 kompatibilan i bez SPa i sa. Problem je pre u soap toolkitu koji je bajata proprietary verzija iz doba kad se cdebelo eksperimentisalo sa WS standardima.

Moja topla preporuka, batali soaptoolkit. Ako foxpro mora da pozove web servis napravi mu proxy COM objekat u c#-u (fox -> (COM) -> proxy class -> (WS-I SOAP Request) -> web service), posto foxpro moze da konzumira COM objekte.