[ Nebojsa Milanovic @ 16.08.2010. 11:16 ] @
Ovo bi mogao da bude vrlo zanimljiv aparat za veliki krug naprednijih korisnika.

Koliko vidim, po prvi put se objedinjuju vredne osobine xxD i xxxD klase, a zadržava plastično telo. Trebalo bi da ima i obrtni ekran što je odlično, kao i poboljšano upravljanje u odnosu na xxxD.





Mene zanima kakav je AF i tražilo, kao i ima li nekih poboljšanja u vezi sa video-fokusom.

Evo teme za iznošenje informacija o njemu.
[ ludi_splićo @ 16.08.2010. 12:15 ] @
Prvi put da Canon radi pravi midrange DSLR, stvarno je do sada bilo malo takovih rješenja.
[ Nikola Dasic @ 18.08.2010. 13:22 ] @
Citat:
a zadržava plastično telo


??

Ok, verovatno si mislio da preuzima plastično telo od xxxd klase, mada mi taj koncept nije baš jasan.

xxd je klasa, 7d nije, već specifičan model koji istupa iz xd klase po malom senzoru. Kako će se zvati naslednik 7d? Možda mark1,2,3...
[ Nebojsa Milanovic @ 18.08.2010. 13:32 ] @
To je moja pretpostavka da će tako biti, jer kada tako ne bi bilo, to bi bio praktično isti aparat kao 7D, koga Canon već ima.

Onako kako ja vidim taj aparat, to bi bilo nešto kao Nikon D80/D90 u svojoj klasi, znači najnapredniji plastični aparat (jasno, daleko je to od čiste plastike).

Znamo kako je Nikon D90 prošao, i dalje je recimo najprodavaniji aparat u Japanu (btw. zanimljivo da u prvih 5 ima 3 Nikona i 2 Canona), i logično je da i Canon želi da napravi takav aparat, jer ga naprosto do sada nije imao.

A ako bi zaista to uradio, znači spakovao 7D u plastično kućište i dodao obrtni ekran (i možda još po neku novotariju) - cenim da bi takav aparat počistio konkurenciju u klasi.
[ maxa11 @ 18.08.2010. 13:44 ] @
interesantna situacija...naslednik D90 dobija magnezijumsko telo, a naslednik 50D dobija plastično. zamena klasa??
[ ludi_splićo @ 18.08.2010. 17:33 ] @
Ja nebi bija tolkio siguran da će 60D biti plastičan, mislim da će bar djelomično biti metalan i to ne nužno od slitine magnezija. Isto tako pravi nasljednik dosadašnjih modela serije xxD je 7D. Budući modeli xxD serije će, kao što je Nebojša već rekao, popuniti prazninu u ponudi između xxxD serije kojima je mnogima premalena i mnogima preteških ili prevelikih magnezijskih polu-profi tijela, a imati će i pentaprizmu.
[ StORM48 @ 18.08.2010. 19:28 ] @
Ova podela u Canon gami već jeste dovoljno konfuzna, a sa novim xxD konceptom može postati samo konfuznija.

Ja ne vidim poentu da se npr. 550d predstavlja kao entry-level (iako bi on to zapravo i trebao biti), a ispod njega (ne zaboravite!) postoji i 1000D! Koja je poenta toliko različitih kategorija, koja se međusobno vrlo malo razlikuju (1000d je (pra)stari model, pa ga ne treba porediti sa 550d), a i cenovne klase im nisu nešto posebno adekvatne. Pritom, 7D nosi sasvim pristojnu cenu, ali zato 550d bespotrebno bije po ušima. Naspram njega stoji 1000D koji se dobija skoro kao kusur, a gde je tu mesto i za novi xxD, pojma nemam. I pritom, svi imaju isti senzor (?!)

Njima bi daleko bilo pametnije da izbace Canon D700 (kapirate na šta mislim), kao što bi konkurenciji bilo pametno da konačno sazida neki Nikon 5D Mark II. Ovo drkeljanje u međuklasama mi je totalno nejasna rabota, koja ionako konfuznu ponudu čiji još konfuznijom.

Pozdrav
[ EmirHozic @ 18.08.2010. 23:15 ] @
ko zeli da mu se zamanta od konfuzije neka pregleda sony-jevu ponudu slrova plus najave

canonu treba jeftiniji od 7d a ubibaju cvrst i slikom solidan aparat
[ maxa11 @ 19.08.2010. 07:22 ] @
kod Canona je još i koliko-toliko jasno koji aparat kojoj klasi pripada četvorocifreni-trocifreni-dvocifreni-jednocifreni, ali se Nikon potpuno izgubio u oznakama. 3000-5000-90-300-700-3???? šta je ovde šta???
[ StORM48 @ 19.08.2010. 10:05 ] @
Pa dobro... sasvim je očigledno da nomenklatura u Nikonu nije osmišljena s nekim planom, nego su lupali brojeve kako je ko stigao.

Zato su sada u situaciji da kupac mora da prvo pokrene Wikipediju i detaljno prouči istorijat Nikona od prvog dana, pa do danas, kako bi shvatio zbog čega D100 i D90 nisu poređani hronološki, nisu čak ni ista klasa, a i višecifarni broj ne znači uvek bolje itd. A imaju i realan problem kako će nazvati naslednika D90, jer su došli do kolizije među nazivima klasa.

Kod njih je tek ludnica, ali je tu u pitanju nomenklatura, a sada kod Canona počinje da se javlja konfuzija u vezi samog položaja pojedinih klasa u gami. Pogotovo što i Canon ima klase čiji se brojevi u nazivu sukcesivno povećavaju. Najbolji sistem obeležavanja imaju Canonova jednocifrena tela, jer se tačno zna koje telo šta predstavlja i gde mu je hronološka pozicija.

Pozdrav
[ ludi_splićo @ 19.08.2010. 10:32 ] @
Mislim da je jasn stvar kako će se zvati nasljednik D90, D7000 ili koji veći broj, jbg istrošili se dvocifreni.
[ Nikola Dasic @ 19.08.2010. 13:46 ] @
Luda kuća
[ Nebojsa Milanovic @ 26.08.2010. 01:02 ] @
Evo još malo curenja, ali ono što vidim me razočarava, očekivao sam više..

AF isti (onaj prepotopni kao kod 550D), za statusni ekran sam znao da će postojati, ali može i bez njega (kod 550D onaj senzor u kombinaciji sa glavnim ekranom radi odličnu stvar), burst nepotrebno prejak....

Citat:
Canon EOS 60D Specifications

* 18 MP. 17.9 affective
* APS-C
* 100-6400 (Hi: 12800)
* 1/250 flash sync
* sdxc/hc
* h.264
* 1080 – 30/25/24
* 720 – 50/60
* 3″ Screen, 1MP
* 14 bit
* 11 min video
* 5.3FPS
* digic 4
* 9 AF points
* 63 zone (metering)


http://translate.google.com/tr...c%3D237681&sl=iw&tl=en

Pošto AF nije bolji, a to je bilo najvažnije polje gde sam očekivao poboljšanje, utisak donekle može da popravi samo ako bude imao kontinualni video fokus...

[ Predrag Supurovic @ 26.08.2010. 06:25 ] @
Canon je objavio 60D

http://www.dpreview.com/previews/canoneos60d/

http://www.dpreview.com/news/1008/10082620canoneos60d.asp#press
[ cozmo_im @ 26.08.2010. 07:43 ] @
Ahahahaha, 1149 evra samo telo pa ko je lud to da kupi pored nekih drugih sa slicnim specifikacijama koji kostaju duplo manje.
[ ludi_splićo @ 26.08.2010. 09:47 ] @
Stvarno su pretjerali sa cijenom, ali danas smo osim toga doživili da svašta može nosit L oznaku.

[ EmirHozic @ 26.08.2010. 10:22 ] @
aparat koji ima fotografiju kao i 550 a video kao 7 i jos plasticno kuciste
mislim da canondzije imaju pravo biti razocarani
[ StORM48 @ 26.08.2010. 12:17 ] @
60D je izmamio vrlo kiseo osećaj kod mene, još kada su se pojavile prve glasine o njemu, pre par meseci. Ovo nije ništa drugo, do stagnacija.
Sad imamo dva D90, sa različitim logotipima. "Sjajno"

Da ne budem pogrešno shvaćen, D90 smatram za odličan aparat, ali ne mislim da će Canon svojom verzijom tog tela uspeti da uradi bilo šta pametno. Prvo, telo jeste "ergonomskije" nego 550D, ali se u osnovnim parametrima vrlo malo razlikuju, posebno što je xxD izgubio ključni kvalitet, a to je vrhunska čvrstoća tela. Plastika, nikad i nikakva, ne može da nadomesti magnezijum.

E sad, voleo bih da jedan komentar dobije jasnije obrazloženje:
Citat:
ludi_splićo: Stvarno su pretjerali sa cijenom, ali danas smo osim toga doživili da svašta može nosit L oznaku.

Ako izuzmemo činjenicu da je cena fakat identična onoj koju je nosio D90 kada je bio predstavljen (te da će, kao takva, pasti ubrzo nakon pojave u rafovima), interesuje me značenje ove opaske o L objektivima?

Ti Splićo još nisi naučio šta L znači? Nije to poput "G" klase Nikonijanskih stakala, koja služe stagnaciji i izbacivanju postojećih funkcija (kao što vidimo, kod Canona je to rezervisano za tela ), uz podizanje cene. Ipak se ovde dobija i vrhunski kvalitet izrade, u paketu sa bitno poboljšanom optikom. Svako unapređenje VEĆ fantastičnog 70-300 IS je odličan korak napred, a pride - ovo NIJE isti objektiv ili njegova unapređena verzija. Ovo je potpuno novi objektiv, koji je preuzeo samo raspon starog.

Pozdrav
[ Zoran Rodic @ 26.08.2010. 12:23 ] @
Za ovo je direktni krivac totalna pasivnost konkurencije koja nije izbacila ništa slično što bi pariralo paleti 550d, 7d i 5d Mk II ... pa je i samome Canonu bilo jako teško da izmisli neki, po inerciji mašinerije i ustaljenog rasporeda .... smislen aparat.
Sumnjam da se ovo može nazvati razočarenjem ili lošim aparatom, ... nego naprosto, moglo se i bez njega.

Tako ti je kad nemaš konkurenciju
[ ludi_splićo @ 26.08.2010. 12:41 ] @
Kada bi neki ovdje znali što znači G kod Nikonovih objektiva, to je samo oznaka da objektiv nem prstena blende dok profi serija kod ovih modernih objektiva se propoznaje po zlatnom prstenu oko objektiva.
Znači od FX profi objektiva Nikon ima u ponudi:
- AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED
- AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- AF-S Zoom-Nikkor 17-35mm f/2.8D IF-ED
- AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED
- AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR
- AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II
- AF VR Zoom-Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6D ED
- AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II
- AF Nikkor 14mm f/2.8D ED
- AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED
- AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G
- AF-S VR Nikkor 200mm f/2G IF-ED
- AF-S NIKKOR 300mm f/2.8G ED VR II
- AF-S NIKKOR 400mm f/2.8G ED VR
- AF-S NIKKOR 500mm f/4G ED VR
- AF-S NIKKOR 600mm f/4G ED VR
- AF-S VR Micro-Nikkor 105mm f/2.8G IF-ED
- PC-E NIKKOR 24mm f/3.5D ED
- PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED
- PC-E Micro NIKKOR 85mm f/2.8D

Nešto sumnjam da će past cijena 60D ali živi bili pa vidili. Da je Nikkor izbacija ovakav 70-300 os moje strane bi doživija jdnak komentar.
[ StORM48 @ 26.08.2010. 12:52 ] @
E Splićo veseljače... znam ja vrlo dobro šta G znači, kao i šta su ne-G objektivi imali. To se zove stagnacija, a za Nikonov 70-300 ne bi mogao misliti isto što i za ovaj L, kad Nikon nema ništa slično, ni u L, niti van L klase, kako god okreneš. Plastičan primer - imaš Nikkor 50mm f/1.4D koji je optički solidan. Onda izbace Nikkor 50mm f/1.4G koji je optički jednak (čitaj: ni najmanje bolji od konkurencije, iako 20 godina noviji), ali mu je izbačen prsten blende i otud mu "G" i veća cena.

No, to je ovde nebitno. Bitno je da Ti PONOVO ocenjuješ ono što nisi video, a nisi video ni stari ne-L 70-300. Ništa novo, rekao bih.

Pozdrav
[ ludi_splićo @ 26.08.2010. 12:58 ] @
Kolko sam ja imao prilike vidjet od F1,4-2 nema oštrijeg objektiva niti kod Canona, niti kod Pentaxa, niti bome kod Sonya, od ovoga Nikkora 50 F1,4 G, pa ti i dalje pričaj priče za malu djecu. Meni je jasno da se ti sa objektivom nisi družio i onda pričaš ovako napamet, usoatlom ako ne vjeruješ meni pogledaj bilo koji test dotičnog objektiva.
[ maxa11 @ 26.08.2010. 13:01 ] @
Citat:
Zoran Rodic:

Tako ti je kad nemaš konkurenciju :)


Meanwhile, the Imaging side (cameras, lenses) acheived a reasonable result, with a 9% operating profit on 570 billion yen (which represents a drop of about 5% year-to-year). Nikon sold 3.67 million DSLRs (13% more than last year; Nikon attributed it to strong sales of the D3s, D3000, and D5000), 5.45 million lenses (12% more than last year), and 11.5 million Coolpix (11% more than last year; Nikon attributed this to the S220). Nikon calculated its market share in DSLRs last year at 34%, and its Coolpix share at 11% of the market.

za prošlu fiskalnu godinu (01.04.2009. - 31.03.2010.).

ako 34% tržišta nije konkurencija, onda...
[ Zoran Rodic @ 26.08.2010. 13:25 ] @
Pa da, o tome i govorim.
Zašto onda očekivati da Canon digne sam sebi lestvicu kada još niko nije sustigao 5dmkII, 7d i 550d.
Vidiš da im svima dobro ide i ovako.

Kao što rekoh, nema konkurencije ... zato i imamo 60d ...
[ Nikola Dasic @ 26.08.2010. 13:28 ] @
Dobro Makso, hajde da izbegnemo bukvalnosti.
Konkretni Canon modeli u tačno određenom periodu vremena nemaju konkurenciju. Nikon još nije izbacio nova tela, recimo naslednika D90, koja bi stavila Canon-u do znanja da 60D ne može tako površno da se doradi.
Canon jeste otkinuo (napretka što se tiče) sa 7D i 550D, ali je ovaj 60D zaista razočarenje.
Kao da se šef razvojnog centra Canon-a trgao i rešio da napravi konkurenta D90-ici, sa zakašnjenjem od tačno 2 godine.
Lično, 40D nisam želeo da menjam sa 50D (iz poznatih razloga), te sam se nadao toj 60-ici, ali po svemu sudeći biću primoran da se preselim na 7D. Čvrst APS-C je sada samo jedan jbg, a to znači da nemam izbora. Ne volim kad nemam izbora. ;)
[ StORM48 @ 26.08.2010. 13:34 ] @
Samo jedna ispravka, neko je negde pomenuo da je AF u 60D jednak onome u 550d, što nije tačno. Iako imaju po 9 tačaka, AF kod 60d je bolji. Drugačiji je senzor, sve tačke su krstaste i, ukratko, to je onaj senzor koji je korišćen u xxD telima do juče. Naravno, nije reč ni o kakvom čudu, ali je to ipak bolje od 550d.




Splićo, 1.4G sam probao skoro još kada je izašao (pri zameni koju je prijatelj napravio sa 1.4D > 1.4G), a uskoro ću Ti prirediti jedan tekst sa slikama, pa ćeš moći sam da proveravaš ovo što si ovde napisao.

Niko nije došao do tog zaključka koji si ovde izneo. Verovatno se Tvoj WWW razlikuje od mog

Zaista, briljira koliko je "savršen": LINK

Dok u slučaju one mušičave Sigme, u retkim slučajevima kada je ispravna, još i možemo da pričamo o nekim prednostima, ovde boljitka nema. Jedina prava prednost tog stakla je što se može koristiti sa AF-om na telima niže klase, za razliku od D verzije. Međutim, ja sve to ne smatram nedostatkom, nego malo upada u oči to veličanje, a da nikad dodirnuo nisi nešto bolje. Po meni, jako su retki loši normalci (ma koji da je brend), te po meni treba birati samo po pouzdanosti. Jasno je da u tom slučaju mesta nema jedino za "čuvenu" EX 50-icu.

Pozdrav
[ ludi_splićo @ 26.08.2010. 13:37 ] @
Za tebe i tu pro-Canon stranicu slike govori više od tisuću riječi.

[ Nebojsa Milanovic @ 26.08.2010. 13:55 ] @
Izgleda da smo se malo zatrčali sa očekivanjima od 60 D, jer on ništa značajno ne dodaje na 550 D.

Nakon prilično, ali ne i fundamentalno očerupanog 550D (ali sa vrlo dobrom cenom) - dobilo smo malo manje očerupani model (ali očerupan za ono najvrednije), ali sa dosta jačom cenom.

Ima na 60 D korisnih detalja, npr. pentaprizma, bolji hvat, bežična kontrola bliceva, nekad će značiti i burst (mada sa tim AF-om retko), jača baterija, WB u Kelvinima, obrtni ekran itd....

Međutim, imam dve zamerke: prva je velika i zaista mislim da kupce time prave majmunima, a to je da još uvek mora da se vrti točak da bi se započelo video snimanje !?!? To je kriminalno sakaćenje ovog aparata, jer je to elegantno rešeno i na više nego duplo jeftinijem Nikonu D 5000!

Druga zamerka je sitnija, ali takođe važna, a to je pozicija ISO dugmeta: Umesto da je stavljeno negde na kraj niza, najbliže kažiprstu, gde će se najlakše napipati - ono je u sredini niza?! Glupost, neko će reći mala, ali iritirajuća...

Dakle, glavni je problem što ovaj aparat ne dodaje ništa fundamentalno na 550 D. Za sve iole važnije kontrole, bilo za foto, bilo za video, u krop svetu jedino rešenje ostaje 7 D....
[ maxa11 @ 26.08.2010. 15:39 ] @
Citat:
Nikola Dasic: Dobro Makso, hajde da izbegnemo bukvalnosti.
Konkretni Canon modeli u tačno određenom periodu vremena nemaju konkurenciju.

sad malo idemo u off-topic, ali kad smo vec poceli...
ako mislis na danas i sledecih mozda mesec-dva, u pravu si. sada je 60D ista klasa kao i vec 2 godine stari D90, tako da konkretno OVAJ model nema jaku konkurenciju. ali vec sa pojavom D95 (naslednik D90), nece biti tako. D90 ce imati magnezijumsko telo, novi senzor od 16Mp, itd...znaci, definitivno ga dizu klasu iznad, da bi ga jasno odvojili od D5000. do kraja godine bi konacno trebalo da se pojavi i naslednik D300 koji ce biti direktna konkurencija 7D.
C i N ne izbacuju aparate simultano, vec naizmenicno, tako da je cas bolji jedan, cas drugi. a da ne pricamo da do pre godinu dana nisu ni bili direktna konkurencija jedan drugome, jer nisu imali aparate u istim klasama.
tako da se bas ne bih slozio sa onim da Canon nema konkurenciju.
[ StORM48 @ 26.08.2010. 17:28 ] @
Citat:
ludi_splićo: Za tebe i tu pro-Canon stranicu slike govori više od tisuću riječi.

Slika?

Ah pa da... taman sam pomislio da si i Ti konačno nešto "uslikao", kad ono - opet neke fantazije.

Pozdrav
[ Nebojsa Milanovic @ 26.08.2010. 20:31 ] @
Dajte neki link sa nekim ilustrativnim semplom, ja na dpreview ne mogu bukvalno nijednu karakterističnu a upotrebljivu fotku da nađem. Neverovatno kakve slike stavljaju...
[ Zarko Silic @ 26.08.2010. 21:17 ] @
ISO 400:





100 % krop, kompresija 91%



[ Zarko Silic @ 26.08.2010. 21:29 ] @
ISO 3200:








100% krop kompresija 91%:




[ StORM48 @ 26.08.2010. 22:02 ] @
Senzor je isti kao i u 7D/550D, pa su i rezultati adekvatni.

Međutim, meni je problem da shvatim poentu pravljenja još jednog D90 i to u trenutku kada se očekuje da sam D90 doživi značajan skok u smislu poboljšanja nekih funkcija/karakteristika, koja su do sada bila nesvojstvena toj klasi Nikona. Plastično telo? WTF? VF koji je hibrid 550D i 50D? Zašto?

Pozdrav
[ Zoran Rodic @ 26.08.2010. 22:52 ] @
Celu zbrku pravi 7d koji je zapravo posebna linija high-end klase, i u toj klasi je sam za sebe.
Iznad njega je 5dmkII a ispod je 60d, koji je sasvim logičan naslednik 50d, sa svim prednostima nad njime i svim različitostima u odnosu na 7d.
Canon je odlučio da nastavi tu liniju, i to je to ... uostalom, stavite side by side, 7d i 60d da pa će vam se samo sve reći

550d je Mid-range klasa aparata, i on iskusno čeka 600d i 650d

7d u celoj priči visi zbog svog imena, kao što visi 1000d, onako sam za sebe, čekajući taj 2000d kako bi pokopala ovu Nikon ''Guide mode'' ediciju.

Ponavljam, moglo se bez ovog modela ... ali nemojte ga trpati u koš sa d90 ... njega je pojeo 550d, još onomad.
Naprosto udješ u Canon prodavnicu, gde ovog momenta imaš paletu kojoj samo nedostaju 2000d i 1DsMkIV, što je problem još mesec dva.

Uostalom, ko zna da slika, praviće dobre slike i sa 60d ... uopšte ovo nije loš aparat, osim za one koji grupne portrete pucaju sa f22.
Nije bio ni 50d, pa nema ko nije pljucno na njega.
[ EmirHozic @ 26.08.2010. 23:17 ] @
nisam nikondzija ni canondzija ali da je 550 pokopao nikon d90 to mi je malko kakica
ne treba pretjerivati u promociji branda u koji smo ukrhali pare i pare(ma koji to brand bio)
[ radisasvr @ 27.08.2010. 06:23 ] @
Evo ja jesam kenondzija,imam 550D,i tvrdim da nije pojeo nikon D90.

1.Kvalitet slike -mala prednost 550D (ali mala)
2. Video - osetno bolji na 550D (ovo na osnovu specifikacija,nisam snimao sa D90)
3. Kontrole - prednost D90 ( mada je i 550D jako solidan ,postoje skoro sve precice na telu koje su potrebne)
4. Bezicno upravljanje blicevima - ovde nesumnjiva prednost D90 ,kome je to potrebno


Sve u svemu meni vise odgovara 550D pa sam ga izabrao za sebe ali to nikako ne znaci da je "pojeo" D90.

Pozdrav.
[ maxa11 @ 27.08.2010. 07:51 ] @
Citat:
Zoran Rodic: Iznad njega je 5dmkII a ispod je 60d, koji je sasvim logičan naslednik 50d, sa svim prednostima nad njime i svim različitostima u odnosu na 7d.

nije logičan ni najmanje, jer je spušten u klasu ispod. ne može da bude logično degradiranje klase, i to jedne odlične i vrlo cenjene klase.

Citat:
Zoran Rodic:7d u celoj priči visi zbog svog imena, kao što visi 1000d, onako sam za sebe, čekajući taj 2000d kako bi pokopala ovu Nikon ''Guide mode'' ediciju.

ne, ovo nije ostrašćenost i zaslepljenost jednim brendom. 2000d ga nema ni u najavi, d3100 nije još ni stigao u prodavnice, ali već se zna da je 2000d tri klase iznad

Citat:
Zoran Rodic: Ponavljam, moglo se bez ovog modela ... ali nemojte ga trpati u koš sa d90 ... njega je pojeo 550d, još onomad.

a po čemu se to 60D toliko razlikuje od D90, pa nisu u "istom košu"? sada su apsolutno ista klasa i direktna konkurencija jedan drugome. odnosno, bili bi da se 60D pojavio pre 2 godine, kad i D90. naravno da je sada 60D bolji, jer nisu ista generacija.
a to da je 550D pojeo, obrisao patos, tresnuo o zemlju i sl. D90 je više nego preuveličano. bolji jeste, ali ni približno toliko da bi se ovako okvalifikovalo. opet, jer je razlika 2 godine.

Citat:
Zoran Rodic
Naprosto udješ u Canon prodavnicu, gde ovog momenta imaš paletu kojoj samo nedostaju 2000d i 1DsMkIV, što je problem još mesec dva.

zar postoje i druge prodavnice fotoaparata? još neko ih pravi??? ma neee....
[ beske @ 27.08.2010. 07:56 ] @
Citat:
maxa11:  d3100 nije još ni stigao u prodavnice...

u Refotu se ne bi bas slozili sa tobom
[ cozmo_im @ 27.08.2010. 08:43 ] @
Ma 60D je promasaj samo zbog cene. Sve ostalo vec vidjeno, nista sto drugi nemaju vec. Ne znam koj su moj izbacivali taj model.

Dajte nesto novo (i Canon i Nikon), ovo je sve same ol' s*it.
[ bttp @ 02.09.2010. 21:51 ] @
Citat:
zarsilic: ISO 400:


Kakva oštrina na ISO400. To je mašina, koja god da je :)