[ 1vi @ 16.08.2010. 14:58 ] @
Pre neki dan gledam ovaj aparat i meni kao laiku za foto aparate ucinilo mi se kao dobra kupovina. Cena je 9.999,00 din. Kredit-na 12 rata po 1.004,52 din.
Ono sto mi se ucinilo kao extra za ovaj novac je: Zoom 5x Optički / 4x Digitalni i Rezolucija 14Mpix. Sta mislite vredi li pazariti ovaj aparat.
Kompaniju koja ga prodaje necu navoditi, ali ima svoj oglas na ovom Forumu.
[ alexandarv @ 17.08.2010. 08:27 ] @
Iz navedenog se jasno vidi da je to ODLICNA kupovina... ali za banku za vas - tesko. Nemojte da vas zavaraju megapikseli - taj aparat nema opticku stabilizaciju slike (nema ga nijedan u tom cenovnom rangu)... predlazem kada vec uzimate na rate da minimum uzmete Canon PowerShot 3000is, razlika je 3000 sto necete primetiti kada ide na rate...
[ 1vi @ 17.08.2010. 17:34 ] @
OK. Hvala.
[ Manve @ 15.09.2010. 21:10 ] @
Pošto je ova tema vezana za OLYMPUS FE-47,da ne bih otvarao drugu postaviću ovde pitanje.
Naime, zbog povoljne kupovine i ne baš prevelike zahtevnosti pazario sam ovaj aparat. Pazario sam i Ansmann brzi punjač koji bi trebao da napuni baterije od 2100mAh za nekih dva do tri sata, baterije su Kodak,sa zaštitom od samopražnjenja i ko zna čime već. E sad problem. Posle svakog punjenja broj fotografija koje mogu da uradim je mizeran,ne više od 50 i to ako mi se posreći. Posumnjao sma na baterije i kupio druge,klasične AA punjive baterije. Odradio "formiranje" od desetak sati,da napomenem da nikad baterije ne dopunjujem već da ih uvek ispraznim do kraja pa tek tad napunim. Isti problem. Interesuje me, da li to ovaj aparat guta baterije kao lud? Ako je tako, ići ću da ga vratim. Hvala unapred na podeljenom iskustvu.
[ ArtCool @ 15.09.2010. 22:46 ] @
Ne znam sta ti konkretno guta baterije ali znam da nisi trebao uzimati brzi punjac za baterije koje se pune u proseku 10-14 sati zavisno od punjaca ali uvek u tom opsegu.Tehnologija je takva da Ni-Mh baterije ne trpe torturu, tako se baterija samo "sokira" i dobijes vrlo kratki zivotni vek.
Ako si hteo brzo punjenje trebao si kupiti aparat sa lithium-ion baterijama.

Ako ti aparat sa 50 snimaka i kod alkalnih baterija svuce ceo kapacitet onda je nesto drugo po sredi...
[ BiiigMuzzy @ 16.09.2010. 03:55 ] @
Ne... punjac (u sta sumnjam) ili baterije ti nisu ok, nebitno da li puni brzo ili sporo.

Ja koristim "brzi" punjac (Triax 6178 )... on puni za 2-3 sata. Dva (tri) pakovanja eneloop baterija punim njime i koristim ih za blic. Rade savrseno. Pre toga sam punio klasicne NiMH baterije, jos od 2005. Tada su radile savrseno na Fujiju S5600. Sada su vec matore i ne uzimam ih u obzir. Vazno je da "pametni" punjac u pravo vreme iskljuci punjenje, jer prepunjavanje steti NiMH baterijama... ne steti im velika struja punjenja.

A alkalne baterije su opste poznate da ne daju neki veliki broj snimaka.

@Manve: Koje su to "Kodakove baterije sa zastitom od samopraznjenja"? Koje su to "klasicne AA punjive"? Ja sam koristio "obicne" Sanyo (sluzile me 2-3 godine, 2500mAh valjda bile), a kao eneloop koristim takodje Sanyove i imam jedan paket EneReady (Triax ili koja vec marka). Uzimaj proverenu marku - Sanyo. Gledaj da budu eneloop.

Pozdrav!

[ NShappy @ 16.09.2010. 06:26 ] @
Ovako na prvu loptu je jako teško reći da li ti nevaljaju baterije, punjač ili aparat. S' time da ako ti ne valja punjač, verovatno si upropastio i baterije.

Daj datalje koji punjač je u pitanu i koje konkretne baterije.
[ Manve @ 19.09.2010. 09:12 ] @
Rešen problem,punjač je bio u pitanju.