[ vizia-pro @ 17.08.2010. 12:57 ] @
Imam problem da verifikujem intezinu viza internet karticu na paypal (karticu koju su svi preporučivali na forumu)kad got pokušam piše: You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again.Nalog na paypalu mi je Bosanski. Pliz pomagajte što pre!!!!!
[ Davor Vlajkovic @ 17.08.2010. 13:35 ] @
Proveri billing adresu, telefon itd., ti podaci moraju da budu 'srpski', tj. identični onima u Intezinom sistemu.
[ tdjokic @ 17.08.2010. 14:00 ] @
Moze da bude i neka banalna stvar - recimo jedna banka ili institucija kao PayPal brojeve vidi kao xxx xxx xxx a druga kao xxxxxxxxx, zatim ima onaj broj na kraju, Validation code, i kod njega ima nesto, zaboravio sam sta je bilo tacno, jedni ga zovu nekim drugim imenom, mozda si ga ispustio.

@ Davor Vlajkovic: Ne secam se vise kako je bilo kad sam ja verifikovao, ali mi se cini da sam verifikovao bas sa slovenackom adresom i telefonom, pa tek nakon verifikacije promenio. Valjda je to sustina ovog naseg "zaobilaznog" registrovanja?
[ Davor Vlajkovic @ 17.08.2010. 14:18 ] @
Ja sam se registrovao tako što sam stavio Hrvatsku kao državu i Srbiju kao pokrajinu ;) Dodao isto Intezinu Visa Internet karticu sa srpskom adresom, radi bez greške.
[ vizia-pro @ 17.08.2010. 14:29 ] @
Hvala na tako brzom i velikom odzivu!!!
Ma upisao sam broj kartice i u drugoj koloni gde traži onaj kod od 3 broja ali mi prijavljuje kao da nisam upisao tačan broj kartice.A kad pokušam sa visa elektron karticom normalno piše da nije podržana od strane paypala.
Imali kakvo aktiviranje kartice kao ono kod telefonskih kartica itd. pošto mi je to nova juče sam je preuzeo...
[ vizia-pro @ 17.08.2010. 14:35 ] @
Pokušao sam sa razmacima između 4 broja i probao bez razmaka i opet ništa.Otvorio nalog i na Austriju i verifikovao drugi imeil napisao moju adresu i isto i kao na Bosanskom nalogu netačan broj kartice.
[ tdjokic @ 17.08.2010. 15:05 ] @
Citat:
vizia-pro:  pošto mi je to nova juče sam je preuzeo...
Mozda je u ovome problem, mozda je jos nema u sistemu, kao sto se nekad dogadja sa uplatama - ti uplatis pare a kad ih trazis preko neta u banci ih jos nema.
[ mr. ako @ 17.08.2010. 15:15 ] @
Probaj da nesto kupis sa njom, na nekom drugom sajtu - cisto da vidis da li ce tamo da prodje...
[ vizia-pro @ 17.08.2010. 15:32 ] @
Probao sam i nije uspelo pa sam onda zvao intezu i proverili su nije bila aktivirana neka greška je do njih.Moram čekati do 17:30 otad bi trebalo da funkcioniše.Jedno bitno pitanje:Dali mi je bolje da aktiviram Austrijski ili Bosanski nalog na PayPal?
[ view @ 17.08.2010. 16:17 ] @
zaobidji bosanski ili hrvatski nalog jer tu ne mozes ti da primis ni jednu uplatu vec samo ti da placas drugima,registruj na sloveniju i sve funkcionise bez ikakvih problema.
[ vizia-pro @ 17.08.2010. 16:55 ] @
Već imam nalog na Austriju i Bosnu ali nisu verifikovane kartice,dali da registrujem na treći email ako je bolje Sloveniju.Pošto će me na Austrijski odma provalit bar tako mislim
[ giveinfonet @ 17.08.2010. 17:19 ] @
e pazi sad... karticu si vec pokusao na par naloga da dodas... sad ti paypal lagano moze da blokira dodavanje te kartice uopce... (postoji limit)
[ vizia-pro @ 17.08.2010. 17:48 ] @
Dodao sam je na Austrijski nalog i prihvaćena je sad mi traži da je verifikujem da je moja tako što ću u nalogu iz banke videti neka 4 koda i tako ću potvrditi da je moja kartica.Moguli to da vidim odma onlain na sajtu inteze da ne idem u banku?Traži mi Partija i LIB ili Korisničko ime i Lozinka a šta mu je to u stvari?
[ view @ 17.08.2010. 18:20 ] @
mozes da vidis na intezinom sajtu ali od banke treba da dobijes partiju i lib a posle prvog logovanja sa tim kreiraces svoje korisnicko ime i sifru i tako ces imati uvid u sve transakcije kao i taj cetvorocifreni kod za paypal
[ MagicMaster @ 18.08.2010. 10:01 ] @
Bolje ti je da pozoveš intesu. Tako je najbrže.
[ morpheusxxx @ 18.08.2010. 12:31 ] @
Citat:
vizia-pro: Pokušao sam sa razmacima između 4 broja i probao bez razmaka i opet ništa.Otvorio nalog i na Austriju i verifikovao drugi imeil napisao moju adresu i isto i kao na Bosanskom nalogu netačan broj kartice.


Kod te Intesine kartice mora da prodje 24h da bi bila aktivna..... provereno !!!
[ tdjokic @ 18.08.2010. 14:18 ] @
Citat:
morpheusxxx: Kod te Intesine kartice mora da prodje 24h da bi bila aktivna..... provereno !!!
http://www.elitesecurity.org/p2672698 Ja kad ne procitam celu temu a nesto odgovaram obavezno navedem da nisam sve procitao. Evo, covek je vec saznao u cemu je bio problem a i ovo sto ti kazes sam mu i ja sugerisao vec ranije.

Lepo je sto hoces da pomognes ali ne treba kucati na otvorena vrata
[ mr. ako @ 18.08.2010. 16:12 ] @
^ Amen to that!
[ trgovac88 @ 19.08.2010. 08:54 ] @
Kako povlačite novac u toj situaciji (Slovenija + Intesa kartica)?

Vidim da Slovenija podržava withdraw na karticu - na taj način?

[ vizia-pro @ 26.08.2010. 16:09 ] @
Citat:
trgovac88: Kako povlačite novac u toj situaciji (Slovenija + Intesa kartica)?

Vidim da Slovenija podržava withdraw na karticu - na taj način?


Dobro je čovek pitao svi vi znate što koristite ovu karticu kako to ide pa vas molim jer i mene to interesuje samo što je kod mene Austrijski paypal nalog. Pa se plašim da mi se uplati povelika suma na taj nalog da mi ga ne zatvore sa sve novcem preko 3000 eura. Pa i ako to nebi bilo kako ga maći sa paypalovog naloga (podići) HVALA...
[ vizia-pro @ 06.09.2010. 16:43 ] @
Dajte ljudi savet! Imam Austrijski nalog na Paypalu sa verifikovanom (18.07.2010) intezinom internet karticom sa pravom adresom iz Srbije. Pitanje glasi: Dali smem platiti izlicitiranu robu sa Ebay koja košta 1010 eura a da mi ne blokiraju tu lovu na računu, znate koja je kriza a zima dolazi. Još jedno pitanje: Kad plaćam dali moram prebaciti lovu na Paypal sa kartice pa platiti ili će to sam Paypal odraditi sobzirom da je vezan sa mojom karticom...Pliz za odgovor sa iskustvima...

IMAM LIMIT NA 2500EURA

[Ovu poruku je menjao vizia-pro dana 06.09.2010. u 18:15 GMT+1]
[ giveinfonet @ 06.09.2010. 17:02 ] @
Paypal ce sam uzeti pare sa kartice na koju je vezan. Provjeri dali imas limit dizanja na kartici...
[ tdjokic @ 06.09.2010. 17:24 ] @
Citat:
vizia-pro: Još jedno pitanje: Kad plaćam dali moram prebaciti lovu na Paypal sa kartice pa platiti ili će to sam Paypal odraditi sobzirom da je vezan sa mojom karticom...Pliz za odgovor sa iskustvima...
Na zvanicnom PayPal sajtu pise da je placanje sa kartice, bankovnog racuna i novca na PayPalu ravnopravno. Prema tome, ne bi morao rucno da prebacujes pare na PayPal. Steta je, sto nisi probao malo te transakcije sa malim iznosima, nesto bez veze da si kupio, evro-dva...

Ne verujem da ce ti blokirati racun u prvom pokusaju (ako je prvi). A ako imas u Austriji i neko stalno ili privremeno boraviste i neki dokument otuda, pa si u stanju da im posaljes fotokopiju toga, onda bi to bilo jos bolje ako ipak nesto zakoce.
[ yo018 @ 22.03.2011. 15:57 ] @
i ja sam stavio Sloveniju kao drzavu a Srbiju kao pokrajinu i mislio sam da ce uspeti da mi verifikuje account ali on je odma prepoznao gresku kad sam ukucao broj visa kartice,da se ne uklapa po njihovim pravilima,i nisam uspeo da verifikujem account,kad sam pre izvesnog vremena ponovo pokusao da ukucam broj visa kartice i ona zadnja 3 broja radi verifikacije accounta izbacilo mi je obavestenje da je broj te kartice vec u njihovoj bazi podataka tako da mi i dalje stoji da sam unverified,najverovatnije je razlog sto Srbija i dalje nije u njihovoj dozovoljenoj listi zemalja za isplate,bas sam im poslao i mail u vezi ovog problema,videcemo sta ce i dali ce da odgovore.
[ tdjokic @ 22.03.2011. 18:29 ] @
Citat:
yo018: i ja sam stavio Sloveniju kao drzavu
Pre 15-tak dana se javilo nekoliko ljudi sa slicnim problemom. Izgleda da su uveli selekciju prema zemlji u kojoj je izdata kartica. Doduse, juce se javio covek koji je morao da pravi novu karticu i kaze da mu je isti ovakav "okolo, naokolo" postojeci PayPal nalog to prihvatio, ali i sam vidis da ipak postoji neki problem.

Opet cu reci ono sto sam na par mesta rekao a neki su me zbog toga i kritikovali jer upucujem na jedan konkretan sajt. To je tacno, ali to radim zbog nas, ne zbog onoga tamo. Da je neki drugi posrednik bolji ja bih upucivao na tog drugog, ali boljeg ne znam. Ako neko zna, slobodno neka nam kaze. Kupujes nesto na netu i nailazis na nekoliko situacija:

- sajt prihvata za placanje vecinu kartica, PayPal, mozda jos nesto, salje robu u Srbiju, sve super, ali su takvi sajtovi u manjini. Mnogo cesce su neke od sledecih situacija:

- sajt prihvata za placanje vecinu kartica, PayPal, mozda jos nesto, NE SALJE robu u Srbiju
- sajt prihvata za placanje iskljucivo PayPal, salje robu ovamo, onda mozes da molis nekoga ko vec ima PP da ti to kupi
- sajt prihvata za placanje iskljucivo PayPal, NE salje robu ovamo, nema nacina da kupis to nesto

Za ove situacije postoje posrednici. I tu se javlja varijanta da Srbije nema na listi zemalja u koje salju ali mislim da bi bili elasticni po tom pitanju.

Posrednika ima prilicno. Uglavnom je njihova usluga relativno komplikovana i skupa a cesto i oni sami traze PayPal ili neke od onih nezgodnih nacina slanja novca direktno preko banke i slicno.

Srecnim sticajem okolnosti ovde sam saznao za sajt www.forwardit.us i preko njega vec nesto vise od godinu dana kupujem razlicite stvari i zadovoljan sam uslugom. Osnovna prednost im je sto primaju Google checkout za placanje, a njega je sasvim jednostavno dobiti osim ako imas neku od retkih kartica koje ne primaju (Maestro!). Koliko je meni uspelo da vidim, i provizija im je najniza i NE komplikuju ako trazis da ti se salje preko najjeftinijeg nacina - obicne poste (USPS), pa ako imas potrebu za nekom kupovinom preporucujem ti njega. Provizija je 9,9 dolara po sajtu sa koga kupujes, ako kupujes sa 4 razlicita sajta onda 4 puta 9,9 dolara, nezavisno da li na svakom sajtu kupujes 1 ili 15 artikala, za svaki sajt samo jednom platis 9,9 dolara. Ako je vrednost porudzbine preko 200 dolara onda mora da se plati jos 3,9%, valjda trosak za banku. U tu cenu je uracunato i udruzivanje robe u jedan paket, pakovanje i predavanje na postu. Postarinu placas posebno, po izboru nacina tranporta.

Na sajtu je sve kao zvanicno, trazi se registracija i takve stvari, a moze im se pisati i obicnim mejlom, pa ako nekoga zanima neka mi se javi na PP da mu dam taj mejl.
[ yo018 @ 22.03.2011. 22:02 ] @
pa meni konkretno ne treba za kupovinu nego za podizanje novca,znaci da sa paypala povucem na karticu,ali sad ne znam kako cu da resim ovaj problem verifikacije accounta zato sto je broj moje visa kartice vec registrovan tamo u njihovoj bazi jos kada sam se prvi put registrovao kod njih i taman kad sam dosao do zadnjeg poteza da sumiram sve on je prepoznao da broj te kartice spada u zemlju koja nije odobrena kod njih i nije mi zavrsio do kraja,i sad kad god pokusam da ukucam ponovo broj moje visa kartice radi verifikacije accounta on mi uvek to izbaci,da je ta kartica vec registrovana kod njih i sad pojma nemam kako uopste,cak i ako se desi da odobre Srbiju,da odradim verifikaciju mog paypal accounta,jos ne odgovaraju na mail sto sam im poslao u vezi ovog problema,nadam se da necu morati da uzimam novu visa karticu kod neke druge banke pa ponovo da radim sve ispocetka registraciju na paypal.
[ tdjokic @ 22.03.2011. 22:11 ] @
Za podizanje novca nema sanse na taj nacin. Tako su bar rekli svi ljudi u mnogim temama oko toga. Za placanje jos i nekako ali za podizanje je mnogo strozi rezim.

I ne radi se samo o verifikaciji nego sto oni i kasnije imaju pravo da te povremeno proveravaju - traze dokumenta da dokazes da li zaista stanujes na adresi koju si prijavio kao svoju - neke priznanice od placanja nekih obaveza, struja, telefon, nesto tako, samo da se vidi da si ti zaista ti i da zivis zaista tamo gde si napisao. Sa njima nema zezanja.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 22.03.2011. u 23:25 GMT+1]
[ yo018 @ 22.03.2011. 23:27 ] @
ma neka proveravaju sta hoce,samo neka odobre Srbiju kao zemlju i to je to,napisacu im sve tacne podatke pa neka proveravaju,samo ne znam sto su mi registrovali ovu visa karticu u njihovu bazu tamo kad nema Srbije na listi,mozda zato sto sam prilikom registracije naveo Sloveniju kao drzavu u kojoj zivim a posle sam dodao i Srbiju pa najverovatnije zbog toga ne mogu da verifikujem paypal account,zato sam im poslao mail da mi isprave to (ali nema da odgovaraju), pa kad bude bilo Srbije na listi da mogu bez problema da verifikujem account,ovako sam se samo zeznuo opasno sto sam napisao Sloveniju misleci da cu da ih zeznem na taj nacin i nekako verifikujem i karticu i account na paypal,ovako ispada samo alertpay i moneybookers najsigurnije varijante za podizanje novca a nema nista od webmoney-a i paypal-a.
[ yo018 @ 23.03.2011. 14:57 ] @
evo odgovorili su,po ovom citanju su kao pokazali neki interes da uvedu PayPal u Srbiju pa cemo videti kad ce to biti,evo odgovora njihovog:

Thank you for contacting PayPal in relation to verifying the account you
have opened.

I have reviewed the account and can see that you have opened
a Slovenian PayPal and you currently reside in Serbia.

Unfortunately, we don't currently offer services in Serbia.
Our PayPal system does not work from Serbia.

The account that you have opened cannot be used and has to be closed.
Here's how to close your PayPal account:

1. Go to www.paypal.com and log in to your account.
2. Click 'Profile' near the top of the page.
3. Click the 'Close Account' link located under 'Account Information'
and follow the instructions. (Don't see this step? Follow the
instructions below.)

Meanwhile, I forwarded your interest to use our services in Serbia to
the relevant department.

The more request we receive to have a country introduced, the quicker it
is implemented. I am not able to give a specific timeframe, but I
guarantee you that we are actively working on it.

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Bhowna
PayPal

Copyright © 1999-2011 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349


Tako da saljite im mejlove u vezi toga da odobre Srbiju i oni ce se kao vise iscimati,barem po ovome sto su napisali,da uvedu Srbiju u njihovu bazu za isplatu,vreme ce sve pokazati sta ce biti od toga,ja se nadam da ce biti sto pre.
[ tdjokic @ 23.03.2011. 15:23 ] @
Svaka cast i tebi i njima! Ipak se nesto pomera. Doduse vrlo malim koracima, ali sta da se radi.
[ yo018 @ 23.03.2011. 17:47 ] @
pa nadamo se da ce biti nekih pomaka po pitanju nase zemlje kod paypal-a,ja cu da ugasim ovaj trenutni account sto imam kod njih da bi izbrisao sve podatke sto sam uneo kad sam se prvi put registrovao,pa kad uvedu Srbiju (a ja sam siguran da hoce samo je pitanje vremena kad) da mogu ponovo bez problema da ubacim sve podatke za verifikaciju accounta,kartice i svega ostalog.
[ vizia-pro @ 25.03.2011. 00:16 ] @
Ugasi taj nalog i ponovo se registruj ali sa drugom email adresom ja ti savetujem da napraviš na hotmail.com da ta emejl adresa sadrži tvoje ime to je upečatljivije ili prezime a može i oboje ali nikako ne pišeš Srbija u adresi samo (ime,prezime,ulica i grad) kao što piše i na intezinoj internet kartici a zemlja ostaje naprimer Austrija(super prolazi).Pozdrav i srećno!!
[ yo018 @ 25.03.2011. 13:25 ] @
ma dzaba brate prepoznace automatski da broj visa kartice koju budem ubacio pripada zemlji koja nije u njihovoj listi,vec sam pokusao sa Slovenijom nije uspelo,sta mi sad vredi da pisem Austrija,ako je nekom uspelo super,svaka cast na snalazljivosti,ugasicu taj nalog i nadam se da necu imati nikakvih problema,kad ubace Srbiju naravno,da upisem iste podatke kao prvi put,videcemo.
[ vizia-pro @ 25.03.2011. 14:15 ] @
Plašim se da ćemo dugo čekati dokle ubace Srbiju u paypal a i kad se to desi treba da prođe određeni period u početku dozvole da se samo plaća a ne i da se prima novac.Zato ti uradi kao što sam ti napisao probaj ništa ne gubiš.Meni funkcioniše na Austrijsku registraciju i istu karticu koju ti imaš a sa istim podacima imam i Bosanski ali druga kartica koji ne koristim.

[Ovu poruku je menjao vizia-pro dana 25.03.2011. u 20:16 GMT+1]
[ yo018 @ 26.03.2011. 19:37 ] @
ma ne moze kralju,evo ponovo sam probao sa Austrijom i isti slucaj,cim sam uneo broj kreditne kartice odma mi izbacio da se broj kreditne kartice ne moze potvrditi i da se paypal kreditne kartice mogu koristiti samo od strane kavlifikovane zemlje,nemam pojma kako si ti uspeo da verifikujes tu tvoju visa karticu na Paypal,to mi stvarno nije jasno,i jos podizes pare,ono svaka cast na snalazljivosti,nama ostaje da cekamo Srbiju i to je to.
[ sonnybg @ 27.03.2011. 23:06 ] @
Ocigledno od pre par dana intesine kartice vishe ne prolaze na paypal-u. Ja sam probao i Slovenija i Hrvatska i nista , ranije mi je kartica odmah prolazila, verifikovao bez problema a sada vise ne.

Jel zna neko da li na paypalu moze da prodje kartica neke druge Banke u Srbiji? npr Raifeisen ili neka druga. Ako neko zna neka odgovori hitno je!
[ yo018 @ 28.03.2011. 11:45 ] @
pa ja mislim vrlo tesko,odma ce prepoznati da je kartica iz Srbije i nece dovrsiti proces,ja imam visa karticu iz Pireous-ove banke,probacu da vidim nekako sa webmoney-jem,da preko njega podignem novac posto je on dozvoljen u Srbiji.
[ 7Alex @ 20.05.2011. 05:58 ] @
Postepeno povecavajte sumu koju trosite ili podizete sa PP racuna.

Znaci prvo 30-40 dolara pa 80-100 dolara pa nekoliko kupovina preko 100 i tako dalje.

Jer ako im odmah trazite 1000 ili vise oni ce vam blokirati racun.

imate dosta tema o PP nalozima na www.talkgold.com pa kada se registrujete mozete se konsultovati sa srecnicima koji imaju i paypal i mnogo vise od toga


Pozdrav
[ dj bojan @ 27.06.2011. 14:41 ] @
Ima li nekih novosti koja kartica prolazi verifikaciju ???


Citat:
sonnybg: Ocigledno od pre par dana intesine kartice vishe ne prolaze na paypal-u. Ja sam probao i Slovenija i Hrvatska i nista , ranije mi je kartica odmah prolazila, verifikovao bez problema a sada vise ne.

Jel zna neko da li na paypalu moze da prodje kartica neke druge Banke u Srbiji? npr Raifeisen ili neka druga. Ako neko zna neka odgovori hitno je!



?????????????
[ slsimic @ 21.07.2011. 08:08 ] @
Ako su na Paypal-u napravili bazu sa spiskom banaka iz Srbije, a po broju svake kartice se zna koja banka i odakle ju je izdala,
onda mož` da se slikamo :)
Meni su "ograničili" PayPal nalog pre 10ak dana zato što je kartica iz Srbije
a koristio sam je i plaćao PayPalom više od godinu dana.
Objašnjenje... "ne može iz Srbije"

hm, majku im... :(
[ slsimic @ 29.07.2011. 10:23 ] @
Mozda je ovo resenje... s obzirom da se "kartica" izdaje od strane engleske banke
http://virtualvisaworld.bravehost.com/

Jel neko ima iskustva?
[ tdjokic @ 29.07.2011. 11:33 ] @
Citat:
slsimic: Mozda je ovo resenje... s obzirom da se "kartica" izdaje od strane engleske banke
http://virtualvisaworld.bravehost.com/

Jel neko ima iskustva?
Cudno je sto tamo pise nesto "godina 2006" i "2007" u tekstu, da li to uopste jos radi?

Druga stvar je cena - malo je mali limit 200 dolara po jednoj takvoj kartici, ako je ista kao te 2006 godine, za taj novac ti posrednik radi sta hoces, kupuje sa svih sajtova i slicno i ne moras stalno da se cimas iznova sa kupovanjem kartice. Posrednik je bolji za sajtove koji ne salju robu ovamo ali je losiji za one koji salju, jer ako se ide preko posrednika onda imas dva puta placanje postarine - prvo od prodavca do posrednika, pa od posrednika do tebe, mada je nekad i to besplatno.
[ slsimic @ 01.08.2011. 09:03 ] @
http://www.njuz.net/paypal-u-s...-agenciju-za-otvaranje-naloga/

Moći će paypal ali preko vladine agencije...
a WesternUnion će na tenderu biti proglašen za posrednika
i naplaćivaće 26% (dvadesetšest procenata) provizije

o zemljo!


:D
:D



[Ovu poruku je menjao slsimic dana 01.08.2011. u 10:18 GMT+1]
[ tdjokic @ 01.08.2011. 10:20 ] @
Citat:
slsimic: Moći će paypal ali preko vladine agencije...
Ja dugo nisam znao za www.njuz.net, pa za svaki slucaj pitam tebe - da li se salis ili ozbiljno govoris, buduci da je taj sajt nekakav humoristicki sajt, to je sve zezanje, bar sam ja tako shvatio definiciju a realnost mi pokazuje da je to istina.
[ drdrksa @ 01.08.2011. 14:42 ] @
U pitanju je njuz, ljudi :)
[ Braksi @ 10.08.2011. 01:26 ] @
da bi platio paypalom ne moras imati novac na samom paypal racunu, vec je dovoljno da imas trazenu sumu na kartici od tvoje banke koju si vezao na paypal. Znaci paypal je takodje bankovni racun i ono sto ljudi imaju problema je kad tebi neko placa pare legnu na taj racun pa ih ti onda prebacujes na karticu uz proviziju !

Ja sam jednom iz zezanja napravio paypal button i sam sebi platio i sve je islo OK. Sad sam narucio paypal debitnu karticu i to ce biti prava stvar jer lova koja ti legne na racun mozes direkt da je koristis sa karticom.

Jedino jos da mi krene biznis pa da ima sta podizati....
[ tdjokic @ 10.08.2011. 01:56 ] @
Citat:
Braksi: da bi platio paypalom ne moras imati novac....
Izvini sto pitam, nije iz zle namere - znas li ti kakva je trenutna situacija sa paypalom u Srbiji? Ti pricas o finesama a nama su ovde ukinuli paypal skoro 100%, mada ga nikad nismo ni imali legalno, ali i od onog ilegalnog nema nista, izuzev - prema navodima nekih ljudi - sa nekim specificnim karticama koje ovde nisu bas rasirene i poznate. Dakle, za nas obicnu raju nema nista od paypala.
[ Braksi @ 10.08.2011. 02:06 ] @
hteo sam samo da mu kazem kako paypal funkcionise u zemlji gde psoluje pa da zna sta da ocekuje ako se radi pomocu stapa i kanapa kao u Srbiji. Uzgred ja licno nisam nesto euforican oko paypal i verovatno ga nikad ne bih otvorio da mi nije trebao za ebay. Sama cinjenica da rade sta hoce i kako hoce potpuno ih diskvalifikuje kod mene, al ok ima nas raznih.
[ slsimic @ 02.09.2011. 12:53 ] @
Citat:
tdjokic... izuzev - prema navodima nekih ljudi - sa nekim specificnim karticama koje ovde nisu bas rasirene i poznate.

Znaju li se te kartice koje jos rade... da probamo te da otvorimo...
[ tdjokic @ 02.09.2011. 14:45 ] @
Moraces da pogledas jos neke teme o PyaPalu ovde.

Osim toga, u tim drugim temama se pojavio zracak svetlosti na kraju tunela, citirano je neko zvanicno saopstenje PayPala gde se po prvi put spominje i Srbija kao zemlja koja ima PayPal, uz napomenu da se na tome ubrzano radi i da ce biti veoma skoro, mozda 24 septembra OVE godine, da se ne mucis sa ovim specijalnim karticama. Cini mi se da je jedna Amex a ima jos jedna, ali je sve to prilicno komplikovano.
[ 7Alex @ 05.09.2011. 22:02 ] @
Pa jesu li rekli ODAKLE moze? Kartica (tj racun) moze da se otvori i u nekoj od drugih zemalja samo da kazu koja ?


[ tdjokic @ 05.09.2011. 23:39 ] @
Citat:
7Alex: Pa jesu li rekli ODAKLE moze? Kartica (tj racun) moze da se otvori i u nekoj od drugih zemalja samo da kazu koja ?
Moze i ne moze. Ovde ima nekih desetak tema o tome, tesko je sve to obuhvatiti i izgleda da malo ko gleda sve te teme, jer se pitanja ponavljaju.

Otvaranje racuna je pocetak. Kasnije, kad se prijavis na PayPal, oni te neko vreme puste na miru, a onda lepog dana traze dokaz da zivis tamo gde ti je racun - racun za struju, telefon, neki drugi dokument i - gotova prica. Znaci, jedini pouzdan nacin da dobijes PayPal uslugu danas kao Srbin je da se odselis iz Srbije. Sve ostalo je improvizacija i moze, ali nije sigurno, i zahteva nekad dosta snalazenja i sredstava.
[ slsimic @ 07.09.2011. 12:00 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...09&dd=07&nav_id=540235

ako im je verovati...

pitam se samo sta ce biti sa nama "blokiranima" :)
[ 7Alex @ 07.09.2011. 14:35 ] @
Molim ako možete postavite to "obaveštenje" od PayPal-a.

Šta su to konkretno poslali na email adresu pod kojom ste se registrovali na PayPal-u ???



Da li je to tipsko obaveštenje ili je svako od vas dobio različito obaveštenje ???
[ slsimic @ 08.09.2011. 08:59 ] @
Ako misliš na "obaveštenje" da više ne mogu da koristim PayPal onda evo...

Citat:

----------------------------------------------------------------------
We need your help
----------------------------------------------------------------------


Dear (ime i prezime),


We need your help resolving an issue with your account. To give us time to
work together on this, we've temporarily limited what you can do with your
account until the issue is resolved.

We understand it may be frustrating not to have full access to your PayPal
account. We want to work with you to get your account back to normal as
quickly as possible.

What's the problem?

We need a little bit more information about you to help confirm your
identity.

Case ID Number: PP-001-broj...

How you can help

It's usually pretty easy to take care of things like this. Most of the
time, we just need a little more information about your account or latest
transactions.

To help us with this and to find out what you can and can't do with your
account until the issue is resolved, log in to your account and go to the
Resolution Center.

Yours sincerely,
PayPal


Naravno da je tipska poruka ali verovatrno generisana tako što je neki tamo revizor video da je Srbija u Bosni (u mom konkretnom slučaju )
Poslao sam im račun gde se vidi da je sve tačno kako je navedeno... ime, prezime, ulica, broj, grad...

Posle mi je stiglo obaveštenje da mi "žalba" nije usvojena

Citat:

Dear (ime i prezime),

To protect all members of our online community, we must part ways with you.
We've reviewed your PayPal account and determined there is excessive risk
involved in doing business with you. To minimize the disruption to your
business, you can continue to log in to your account for the next 180 days.

If you have a negative balance, please add money to your PayPal account. If
you choose not to add money and bring your balance to at least zero, we
reserve the right to collect the money through legal means.

Please go to the Resolution Center to resolve any outstanding buyer
complaints or chargebacks. If you would like to refund any of your buyers,
reply to this email with the transaction details. We'll send a refund on
your behalf using money from your PayPal balance.

Here's how to view the status of a buyer complaint:

1. Go to www.paypal.com and log in to your account.
2. Click 'Resolution Centre' near the top of the page.
3. Select 'Open Cases' from the drop-down list next to 'View.'
4. Click 'Status' next to the transaction.

After 180 days, we'll contact you with information on how to withdraw any
money in your PayPal account. You'll be able to transfer money to your bank
account or request a check. You can't withdraw it now because we want to
make sure that you have money in your account to cover any new payment
reversals.

If you'd like more information about our policies, please read our User
Agreement. Click 'Legal Agreements' at the bottom of any PayPal page, and
then click 'User Agreement for PayPal Service.'


Sincerely,
Shane
PayPal Account Review Department
PayPal, an eBay Company

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you
will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account
and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.


[ 7Alex @ 08.09.2011. 13:51 ] @
Ako si samo plaćao preko PP onda oni nemaju nikakav rizik poslovanja jer je sve vezano za tvoju kreditnu karticu.

Za bosnu se može i povlačiti novac na PP račun kada otvoriš , sada su oni dobili i tu opciju.

Samo još jedna stvarčica.... Da li si možda poručivao neku robu tako da je ta "Adresa sa Srbijom u Bosni" bila vidljiva na paketima koji su ti stizali ?


Ima dosta zaludnih službenika koji nemaju šta pametnije da rade po poštama i bankama pa se možda u tom grmu krije "zec"

Tako da taj "revizor" na koga sumnjaš može biti neko iz tvoje banke.
PP lepo zarađuje jer im je provizija dosta visoka a uključuje i kursne razlike tako da ne vidim neki razlog da te isključe sem da im je neko iz banke ili pošte javio




































[Ovu poruku je menjao 7Alex dana 08.09.2011. u 15:13 GMT+1]
[ 7Alex @ 08.09.2011. 14:17 ] @
Koliko sam primetio PP ima veoma striktnu politiku poslovanja i u svetu ali svako ko se pridržava pravila može da koristi PP bez nekih velikih problema.

Postoji mogućnost da ti odblokiraju PP nakon 180 dana tako da ćeš opet imati potpuno operativan račun kod njih.
Njima svakako nije u interesu da gube klijente pa makar kako malo tržište bilo u pitanju
[ markolakicevic @ 24.01.2012. 00:16 ] @
Izvinite što pišem van teme.
Da li je moguće sada u 2012, uzeti tu visa intesie internet karticu i registrovati se na bosanski paypal i vršiti kupovinu sa ebay?
Vec sve više puta rekli da ovaj metod ne radi, ali
Napominjem: meni treba paypay, samo za kupovinu preko ebay-a, znaci samo da platim, uplate sa stranih racuna ( osim iz banke naravno ) necu da vršim.
Da li je moguće?

HVALA PUNO!
[ view @ 24.01.2012. 00:36 ] @
Noista te ne kosta da probas ta kartica je besplatna i treba ti pet minuta u banci da podneses zahtev za tu karticu mada mnogi su rekli da vise ne moze ta kartica da se verifikuje na pypal ali siguran sam da radi za mnoge druge sajtove jer je i sam ponekad koristim vec skoro 4 godine.
[ markolakicevic @ 24.01.2012. 00:50 ] @
Citat:
view: Noista te ne kosta da probas ta kartica je besplatna i treba ti pet minuta u banci da podneses zahtev za tu karticu mada mnogi su rekli da vise ne moze ta kartica da se verifikuje na pypal ali siguran sam da radi za mnoge druge sajtove jer je i sam ponekad koristim vec skoro 4 godine.

Hvala na brzom odgovoru!
Koliko se otprilike ceka ta internet kartica?
Koju mi je zemlju najbolje da izaberem da bi mi kartica trajala sto duze msm na pay pal?
[ view @ 24.01.2012. 01:22 ] @
pa ja sam cekao na karticu nekih 10 - 15 dana,ne znam kakva je sada situacija ja sam odavno izvadio a pre isteka mi je dosla nova.
Sto se tice paypal-a,ne znam kako sada funkcionise nadam se da ce ti neko odgovoriti ko je skoro otvarao paypal,znam iz price da su ljudi otvarali naloge cak na francusku i nemacku ali mozda je manje rizicno da to ipak bude slovenija,hrvatska ili bosna..u nekim temama sam citao da nisu uspeli da otvore nalog sa visa internet karticom vec sa amex karticom koju takodje mozes dobiti u nasim bankama.

Ne bih trebalo da imas problema sa paypalom ako ne privlacis mnogo paznju i nemas promet veci od 3000$ godisnje jer ces onda morati da verifikujes nalog sa slanjem skeniranom licnom dokumentacijom mada i to je nekima polazilo za rukom ali sada se situacija malo promenila tako da je pitanje da li ces uopste uspeti da se registrujes.
[ markolakicevic @ 24.01.2012. 01:52 ] @
Ja sigurno preko 100-200 evra na payppal necu imati to je 100 %.
Sutra idem u intezu da popunim zahtev.
Jos je ostalo pitanje: Koju zemlju da odaberem kao prebivalište, a kao boravište da stavim Srbiju? Potrebno mi je samo za placanje, meni niko nece uplacivati. Po meni je Bosna savršena, zato što je siromašna zemlja, sumnjam da ima mnogo clanova paypala, pa samim tim zašto bi najveć a svestka banka obraćala pažnju na jednog čovečuljka koji kupuje hard disk za pedeset evra iz Bosne ??? Necu da mudrujem, molim vas ispravite me ako grešim.
Hvala
[ tdjokic @ 24.01.2012. 05:50 ] @
Citat:
markolakicevicNapominjem: meni treba paypay, samo za kupovinu preko ebay-a, znaci samo da platim, uplate sa stranih racuna ( osim iz banke naravno ) necu da vršim.
Da li je moguće?

HVALA PUNO!
Mislim da niko nije ni primao novac na ovaj nacin - registracijom na strane drzave. Ono sto su ljudi govorili da vise ne radi se odnosi upravo na placanje, tj. kupovinu preko ebay-a. Mozes da probas, ali PayPal te nece registrovati skoro sigurno.
[ the_tosic @ 24.01.2012. 09:26 ] @
Ja sam pre nedelju dana otvorio PayPal, za adresu sam stavio Bosna i nisam mogao da registrujme ni jednu od 2 internet kartice (1. otvorena ~2006 2. otvorena prosle godine)
[ markolakicevic @ 24.01.2012. 10:01 ] @
Citat:
the_tosic: Ja sam pre nedelju dana otvorio PayPal, za adresu sam stavio Bosna i nisam mogao da registrujme ni jednu od 2 internet kartice (1. otvorena ~2006 2. otvorena prosle godine)
Jel si probao as american express? ili sa Payoneer?
Da li znas proceduru koja mora da se prodje da bi se otvorile ove kartice?
Hvala
[ view @ 24.01.2012. 12:21 ] @
ja imam payoneer karticu i tako koristim paypal ali koliko vidim i intezina mi je jos uvek validna i bas sam sada obavio neku malu transakciju cisto da probam ali ja sam paypal otvorio pre nekoliko godina.

Payoneer karticu mozes dobiti ako otvoris 2chekout ili odesk ili neki freelancer nalog pa izaberes nacin placanja preko payoneer kartice.
[ meraklija @ 25.01.2012. 20:15 ] @
Da li sam ja nesto propustio ili je paypal poceo da prepoznaje zemlju porekla kartice?

Pokusavam da verifikujem novu karticu, jer je stara istekla, i dobijam poruku:
Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.

Godinama vec koristim paypal sa intesinom karticom i ovo mi se sada prvi put desilo!
[ tdjokic @ 26.01.2012. 06:49 ] @
Citat:
meraklija: Da li sam ja nesto propustio ili je paypal poceo da prepoznaje zemlju porekla kartice?
Jesi, propustio si - nekoliko tema na ES-u sa recimo 50-ak postova bas o tome. Od pre nekoliko meseci ne radi vise nista osim Amex i Pionir kartica. Kao sto post pre tvoga govori, rade jos stare Intesine ali cim dobijes novu - nema vise. Tako bar ljudi ovde govore, ja nisam ni probao novu.
[ meraklija @ 26.01.2012. 09:23 ] @
Strasno. Da li onda moneybookers radi? Tamo nisam registrovan tako da nemam informaciju, ali oni imaju Srbiju u ponudi.
[ markolakicevic @ 26.01.2012. 10:23 ] @
Ja sam se registrao na entropay, isto virtuelna visa, mastercard vise ne dobijamo u Srbiji ( najbori smo )......
Sada ne znam da li da rrizikujem i uplatim tamo svotu novca, jer nisam siguran da ce paypal verifikovati.
MB radi koliko ja znam.......
tdjokic Jel ova fora sa entropay-om i dalje radi?
[ tdjokic @ 26.01.2012. 11:18 ] @
Citat:
markolakicevic: tdjokic Jel ova fora sa entropay-om i dalje radi?
To ne poznajem uopste.
[ markolakicevic @ 26.01.2012. 11:30 ] @
Molim vas izvinite što sam naporan, ali jedino vas mogu da kontaktiram pa je zato problem.
Sada sam se preko Odeska registrovao na payoneer. Javili su mi da ce za nekoliko dana odobriti prvo payoneer karticu, pa ce onda za najvise mesec dana stici mastercard na moju adresu. Znaci prakticno sada nista ne trebam da radim osim da sacekam da mi odobre nalog? Ako sve prodje kako treba ( mada sumnjam da hoe ) i ako bog da, stigne mi payoneer kartica, ja onda mogu lako preko neke banke uplaiti tih 20 $ koliko kosta kartica i na primer jos jedno 10 $ da imam slobodno na racunu?

Posle 5 minuta mi je stigao email kaze da moram da skeniram svoju licnu da bi me verifikovali? Kaze jedna smo od zemlji koje su na "crnoj listi " :D . Je.em te Srbijo
[ easyyu @ 26.05.2012. 01:30 ] @
Kako je zalosno...da ne mozemo da kupujemo i saljemo novac preko neta strasno :(
I meni se ukazala potreba da prosledim novac preko pay pal-a
[ view @ 26.05.2012. 14:45 ] @
Pa nije bas tako uvek ima neko alternativno resenje kao sto je www.skrill.com po meni oni su i mnogo bolji od paypal-a za nas ali nije dovoljno razvijen kao paypal.
[ djordjeno @ 26.05.2012. 20:51 ] @
Citat:
view: Pa nije bas tako uvek ima neko alternativno resenje kao sto je www.skrill.com po meni oni su i mnogo bolji od paypal-a za nas ali nije dovoljno razvijen kao paypal.



Za one koji nisu upuceni, moneybookers je promenio ime u Skrill, sve drugo je ostalo isto. Inace radi perfektno sa vecinom nasih kartica.

[ easyyu @ 27.05.2012. 00:33 ] @
A sa Visa internet karticom Banke Intesa?
Koliko kosta npr trasfer do 150-200eu?
Ili gde ta informacija moze da se nadje?
[ slsimic @ 31.05.2012. 08:22 ] @
Jeste, radi fino.
Jedina mana je sto ga na E-bay ne preferiraju jer je PayPal njihov.
[ vjamovic @ 31.05.2012. 12:25 ] @
Skrill = Moneybookers ima u u podesavanjima opciju posebnog placanja na e-bay
jel neko probao umesto PayPal ?