[ Valerij Zajcev @ 17.08.2010. 12:59 ] @
Koristim wamp i jos nisam pustao nijednu skriptu na nekom realnom serveru pa me zanima nesto, mozda je glupo. Za neke stvari koje raduckam po PHP-u ponekad sam morao u apache config fajlu da promenim neke parametre kao i u php.ini fajlu. Zanima me ako nesto sto moram da promenim u tim konfiguracionim fajlovima postavim na neki pravi server, da li ja imam neke svoje instance tih fajlova pa kada ih promenim menjam samo za sebe, ili to mora neki admin da promeni ili ... ?
[ dakipro @ 17.08.2010. 13:22 ] @
Zavisi sta menjas tj sta ti treba od 'nestandardnih' podesavanja, na ozbiljnijim hostovima se neka podesavanja mogu promeniti instrukcijama u .htaccess fajlu, neki hostovi imaju namenski php.ini fajl koji moze menjati neke stvari po domenu, a negde cak mozes nesto menjati iz kontrol panela. Ako pak nista od toga ne uspe, u krajnjem slucaju kontaktiras podrsku sa opisom tvog problema.
U svakom slucaju, najbolje je unapred znati sta tvoja aplikacija zahteva pod obavezno, pa pre nego uopste zakupis hosting proveris da li su te opcije dostupne ili se mogu naknadno bez previse zongliranja ukljuciti/iskljuciti.