[ miodragpro @ 17.08.2010. 19:29 ] @
Naime imam problem sledećeg opisa:
Moj Mac mini ima problema prilikom učitavanja sadržaja DVD diska(ovog puta instalacionog Mac OS-a) tačnije neće nijedan da učita sem XP Professional i to originala.Sve drugo pada u vodu a iskreno da teram XP nešto mi i nije neki veliki prioritet.
Moje pitanje namenjeno vama je:Šta dalje da radim da li da vršim nabavku polovnog optičkog uređaja ili postoji i neka druga alternativa?
PS Problem i ne bio toliko veliki meni da ne treba da uradim instalaciju OS-a.
Unapred hvala.
[ madamov @ 17.08.2010. 20:10 ] @
Ne čita ni svoj originalni instalacioni DVD?

Ako je crkao, možda je najbolje da kupiš neki eksterni USB. A sistem možeš da instaliraš i sa USB flasha ili eksternog diska.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.08.2010. 20:57 ] @
Pomaže i kupovina onog nekog običnog DVD cleanera, koji na DVD-ju ima četkice, pa fizički očisti laser.
[ miodragpro @ 18.08.2010. 08:08 ] @
@madamov Jedino što je uspeo da pročita je XP Professional original i ništa drugo (čak ni mac os originalni disk) zašto je to tako iskreno pojma nemam.
@putniče
Probaću i sa DVD cleaner-om
Što se tiče same instalacije imam samo jednu nedoumicu a to je instalacija preko USB eksternog HD-a iz XP,naime kada iz boot camp-a računar restartujem iz Target Disk moda on boot traži preko fire wire-a a ne preko USB-a.Na ovom linku postoji uputsvo ali za instalaciju sa mac os-a.Pa ako nije problem dojavite na koji način mogu da tu zamisao sprovedem u delo
Ne pitajte me zašto teram XP na mac-u
[ miodragpro @ 19.08.2010. 06:33 ] @
Ovo je rešenje za moj problem http://support.apple.com/kb/HT2129 ,ostaje mi još samo da to i odradim.
U svakom slučaju javljam kako je prošlo.
[ madamov @ 19.08.2010. 10:30 ] @
Može i remote install, ali može i sa eksternih diskova. Ukratko, uradi se restore instalacionog DVD-a uz pomoć Disk Utility-a na particiju na eksternom uređaju, pa se butuje sa tog eksternog uređaja.

Target mode je moguć samo preko Firewire, ne i preko USB-a.
[ symbian_6p @ 12.09.2010. 21:09 ] @
ako imas nekog blizu tebe da ima Mac....jako je lako preko target moda sa njegovog Mac-a,da se pokrene instalacija...ja sam radio vise puta nekim drugarima sto su nabavljali neke G3 i G4 na kojima nije radio disk,ali su imale fireware....onda je jako lako...a u medjuvremenu sam nabavio i eksterni dvd sa fireware....ako si blizu Smed.Palanke,tu sam....javi se....
[email protected]