[ europe @ 18.08.2010. 10:34 ] @
Pre neki dan na obicnom ne administratorskom useru u systray mi se instalirao neki "Securiy Suite", koji je izgledao kao neki antivirus.

Javljao je da imam tridesetak malwera i takvih stvari, i nudio se da ga kupim.

Kada sam pokusao da ga skinem sa Msconfigom, Msconfig nisam mogao da pokrenem bio je blokiran. Takodje je bio blokiran i Regedit i Add Remove, cak i Free Commander i maltene svi programi .

Problem sam resio tako sto sam na administratoru pustio antivirus, i on je nasao par virusa, pa je tako i obiacan user proradio.

Sad se pitam sta bi bilo da mi se taj "Security Suite" zakacio na administratora.

Da li u registrima negde pise sta se podize pri startupu, ali ne na tekucem nalogu, nego na nekom drugom.

Hkey_Current_User govori samo sta se prilikom startupa podize na tekucem nalogu, a ja sa obicnog usera nisam mogao regedit ni da pokrenem.

Dakle pise li negde u registrima sta se podize prilikom startupa na nalogu na kom nisam trenutno ?
[ Aleksandar Maletic @ 18.08.2010. 11:06 ] @
Klasican Fake AV si pokupio...skini Malwarebytes' Anti-Malware odavde http://download.cnet.com/Malwa...8022_4-10804572.html?tag=mncol , update-uj ga, zatim ga pokreni iz Safe Mode-a i odradi Full scan...kada zavrsi idi na Ok, Show Result i Remove Selected...takodje, taj log koji ce ti izbaciti na kraju kopiraj nam ovde da pogledamo...
[ maksvel @ 18.08.2010. 11:09 ] @
hkey_current_user se učitava iz hkey-users. Znači da u hkey_users možeš naći ostale naloge.

E sad, ako pod običnim nalogom startuješ regedit sa Run As Administrator, ne bi li onda trebalo da current user ostane taj obični korisnik svakako??
[ europe @ 18.08.2010. 11:30 ] @
Aleksandre hvala na pomoci u vezi antimalware iz Safe Mode, probat cu.



Maksvel to me i zbunjuje, dok u HKEY_LOCAL_MACHINE i HKEY_CURRENT_USER nalazim ovu putanju za Run i RunOnce:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

u HKEY_USERS nema Run i RunOnce.

Pa odakle onda cita ?
[ Aleksandar Maletic @ 18.08.2010. 12:34 ] @
Jel si pokusao da deinstaliras taj AV koristeci Safe Mode?
[ kristi1 @ 18.08.2010. 12:43 ] @
HKCU se odnosi samo na jednog korisnika, znaci sadrzi podesavanja za taj nalog
HKLM sluzii kao sablon, recimo ako si radio neka podesavanja u HKLM pa si otvorio novi nalog, onda ce njegov HKCU da koristi ta podesavanja i bice prioritetan.

Mozda ga cita sa sledecih lokacija:

c:\documents and settings\All Users\start menu\programs\startup
c:\documents and settings\USERNAME\start menu\programs\startup

Takodje mozda se upisao kao drajver

[Ovu poruku je menjao kristi1 dana 18.08.2010. u 13:56 GMT+1]
[ europe @ 18.08.2010. 12:53 ] @
Jesam Aleksandre uspeo sam.

Jos uvek me zanima ovo pitanje oko registrija.

Krist1, shvatam to sto si napisao, ali ne mogu da nadjem kako dok sam na jednom korisniku da u registrima nadjem sta se butuje na drugom.
Pretpostavljam da to mora da pise negde u HKEY_USERS, ali gde ?

U HKEY_USERS ima DEFAULT i neke oznake sa S_???? recimo S-1-5-18 ?
[ goran9888 @ 18.08.2010. 14:50 ] @
Proanaliziraj malo bolje sledeci link.

-> http://www.windowsnetworking.c...wsProgramStartupLocations.html
[ europe @ 19.08.2010. 13:43 ] @
O'cay ljudi, hvala na trudu, izgleda da će mi ovo biti dovoljno.