[ Vladica Savić @ 18.08.2010. 12:50 ] @
Pozdrav drugari,
imam jedan poprilicno konfuzan problem koji nazalost ne mogu da simuliram.

Naime, imam ASP LinkButton kontrolu, na njoj imam OnClientClick event za validaciju da li bi mogao da vrsim submit forme ili ne, i imam onclick event koji mi poziva server side metodu.
E, sad sve to radi savrseno kod mene i svih kolega gde smo testirali, znaci, IE6 (i to tri razlicite podverzije), IE8, Chrome, Opera, Firefox, Safary, cak i glupi Lotus Notes. E, medjutim, problem se javlja kada klijent pokusa da pokrene istu web aplikaciju. Tj. ucita se stranica, i kad klikne na dato dugme, dobije poruku tipa "Page can not be displayed".

Ima li neko bilo kakvu predstavu sta bi to moglo da bude?
[ Vladica Savić @ 18.08.2010. 12:51 ] @
Da napomenem samo da oni testiraju u IE6 takodje i to cak identicnoj pod verziji na kojoj smo i mi testirali.
[ deerbeer @ 18.08.2010. 12:53 ] @
Citat:

E, sad sve to radi savrseno kod mene i svih kolega gde smo testirali, znaci, IE6 (i to tri razlicite podverzije), IE8, Chrome, Opera, Firefox, Safary, cak i glupi Lotus Notes. E, medjutim, problem se javlja kada klijent pokusa da pokrene istu web aplikaciju. Tj. ucita se stranica, i kad klikne na dato dugme, dobije poruku tipa "Page can not be displayed".

Proveri da nisi hardkodovao neke putanje ...
[ Vladica Savić @ 18.08.2010. 13:18 ] @
U kom smislu mislis da nisam harkodirao putanje?
Aplikacija se nalazi na serveru, ja kao klijent mogu da joj pristupim, ne zavisi vise app od mene i mog development racunara.
[ deerbeer @ 18.08.2010. 13:33 ] @
Pa da si zakuacao negde u kodu putanju ili url :
npr http://mojkompjuter//app/Nesto.aspx , a na serveru ta putanja naravno ne postoji .
To mi je prvo palo napamet kada sam procitao ovo :
Citat:

E, sad sve to radi savrseno kod mene i svih kolega gde smo testirali, znaci, IE6 (i to tri razlicite podverzije), IE8, Chrome, Opera, Firefox, Safary, cak i glupi Lotus Notes. E, medjutim, problem se javlja kada klijent pokusa da pokrene istu web aplikaciju. Tj. ucita se stranica, i kad klikne na dato dugme, dobije poruku tipa "Page can not be displayed".

Ako nije to , onda mozda nisi dobro instalirao aplikaciju na server
[ Vladica Savić @ 18.08.2010. 13:36 ] @
Opet nisi razumeo :)
Kad sam rekao kod mene radi sve ok i kod kolega mislio sam na aplikaciju koja je na tom istom serveru kojem i klijent pristupa.
Znaci ne nesto kod mene u lokalu, vec na produkcionom delu.
[ mmix @ 18.08.2010. 13:42 ] @
Da li testeri sacekaju da se stranicu ucita potpuno pre nego sto kliknu dugme?
[ Vladica Savić @ 18.08.2010. 14:18 ] @
Verovatno, imam isuvise malo podataka sa njihove strane.
[ Vladica Savić @ 18.08.2010. 14:21 ] @
Sta mislite, dal bi moglo da bude nesto do podesavanja njihovog ie-a? Neki security deo ili sl.?
[ dusans @ 18.08.2010. 15:45 ] @
Probaj da ima das adresu u obliku IP-a cisto da vidis da nije do nekog dns-a.

Pozdrav!
[ mmix @ 18.08.2010. 17:55 ] @
Puca mu na postbacku, da je dns related ne bi u startu ucitao stranicu.

Pazi, ne znam kako je sad u 4.0 (bas cu da proverim sutra), ali u 2.0 ako je validacija bila na stranici neki fabricki javascript kod se ucitavao na kraju stranice i ako si kojim slucajem kliknuo na element koji izaiva validacioni postback stranica je pucala. Ne kazem da je to situacija ovde ali je mozda to problem, Ko je smiren i saceka da se ucita strana njemu radi, ko je zusar i mis mu brzi od interneta dobije gresku.
[ Vladica Savić @ 18.08.2010. 18:05 ] @
Radjeno je u 3.5. I koliko znam strpljivo klikću, tj. mislim da sačekaju da se stranica učita. Ja ipak mislim da je do nekog podešavanju unutar samog IE-a.
[ vujkev @ 18.08.2010. 20:53 ] @
Da li koriste HTTPS ili ne? Možda je kod vas ta adresa stavljena kao "trusted site", pa IE dozvoljava neke operacije koje po defaultu nisu moguća
[ Vladica Savić @ 18.08.2010. 21:03 ] @
Ne, sve ide bez https.
[ toxi_programer @ 19.08.2010. 13:00 ] @
Da li imaš DataGrid kontrolu možda na toj formi, koja se popunjava na klik tog linkButtona?

Da li imaš uploadFile kontrolu? Ili polja forme u koje korisnici unose jako puno podataka? Ukoliko je to slučaj moguće je da će pomoći ako povećaš "maximum request lenght" u .config fajlu:
Code:

<configuration>
    <system.web>
        <httpRuntime maxRequestLength="broj koji ti odgovara" />
    </system.web>
</configuration>


Moguće da se desi request time out ili session time out. U tom slučaju treba da povećaš dozvoljeno vreme za request i session.

Proveri koliki je viewState, ako je zaista veliki to može da bude problem. (heh, al' ovo čudno zvuči... ).
Poteraj u debug modu pa vidi dal' u kodu postoji neko kritično mesto, koje bi moglo da se izvršava dugo kada se aplikacija deploy-uje. Pristup bazi i slično.
[ Vladica Savić @ 19.08.2010. 15:54 ] @
Da li imaš DataGrid kontrolu možda na toj formi, koja se popunjava na klik tog linkButtona?

Da li imaš uploadFile kontrolu? Ili polja forme u koje korisnici unose jako puno podataka? Ukoliko je to slučaj moguće je da će pomoći ako povećaš "maximum request lenght" u .config fajlu:
Code:

<configuration>
    <system.web>
        <httpRuntime maxRequestLength="broj koji ti odgovara" />
    </system.web>
</configuration>


Moguće da se desi request time out ili session time out. U tom slučaju treba da povećaš dozvoljeno vreme za request i session.

Proveri koliki je viewState, ako je zaista veliki to može da bude problem. (heh, al' ovo čudno zvuči... :) ).
Poteraj u debug modu pa vidi dal' u kodu postoji neko kritično mesto, koje bi moglo da se izvršava dugo kada se aplikacija deploy-uje. Pristup bazi i slično.[/quote][quote]toxi_programer

Nemam ni Grid ni Upload kontrolu na formi, niti polja u koja bi unosili previse podataka.
Doduse, ViewState nije bas mali, ali, hm, koja je to relativno adekvatna duzina ViewState-a koja bi mogla da ne pravi potencijalne probleme. I zar se to ne bi manifestovalo i nama?
[ pl4stik @ 19.08.2010. 18:40 ] @
Ne mora zbog klasicnog uploada da ti se javlja takav problem, ako ti ukupna kolicina poslatih podataka prelazi po defaultu 4mb onda se javlja takva greska .... ali bi se to javljalo i vama ...

Jel ne testiraju oni iz nekog corporate okruzenja ? Mislim svi kroz jedan proxy, racunarima podeljene polise i to ....
[ pl4stik @ 19.08.2010. 19:27 ] @
Imas ovde nacin da proverish da li se sa stranice posalje vise podataka nego sto je definisano u web.configu...
[ branimir.ts @ 18.09.2010. 23:02 ] @
Citat:
. Tj. ucita se stranica, i kad klikne na dato dugme, dobije poruku tipa "Page can not be displayed".


Problem je u konfiguraciji na produkcionom serveru. Proveri konfiguraciju i code behind te strane.
[ Vladica Savić @ 19.09.2010. 07:12 ] @
Obe stranice (aplikacije) su imale isti web config. A ako mislis na podesavanje samo IIS-a to vec ne znam, tj. mogao bih da pogledam cisto, ali ako mi kazes koji property. A ovo je bilo izgleda do klijenta jer su javili nedavno da sad radi sve sto treba (a nista nije promenjeno) jer nisam uspeo da ponovim tu situaciju koju su oni imali. Tako da je izgleda bilo do njihovog korporativnog okruzenja.