[ markelja @ 19.08.2010. 17:06 ] @
Nabavio sam iMac G3 600 MHz na kome je instaliran Tigar ali na nemackom jeziku, isto tako nemam pristup administratorskom nalogu, sta mi je valja ciniti?
Ima li nacin da se bez deinstalacije to popravi iii mora ponovna instalacija, a ako mora gde nabaviti OS?
[ madamov @ 20.08.2010. 07:37 ] @
Ako imaš instalacioni CD (DVD), podizanjem sa njega možeš resetovati administratorski password.

Što se nabavke OS-a tiče, nemoj ovde, nije po pravilima, ali ću ti reći da je lako "dobavljiv" tamo gde se inače nabavlja softver. B)
[ markelja @ 20.08.2010. 15:07 ] @
Uspeo sam da po jednom uputsvu na webu odradim posao sa admin sifrom bez instalacionog diska. Obrise se neki fajl iz terminala ....
Isto tako sam interfejs podesio da mi bude na engelskom, ali neke poruke prilikom logovanja su i dalje na nemackom, kao i npr. office 2004.
Sto se tice ponovne instalacije, moze li da se izvrsi preko CD ili se Mac OSX dolazi samo na DVD u, jer ovaj racunar koji sam nabavio nema dvd citac?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.08.2010. 19:24 ] @
Imaš Tigra i kao DVD i kao CD verziju (1 DVD ili 4-5 CD-ova, ako se dobro sećam).
[ madamov @ 20.08.2010. 20:13 ] @
4 CD-a, ali teže za pronaći. I to mislim samo klot verzija 10.4. 10.4.6, poslednji retail Tiger koji može da butuje sve mašine sa PPC procesorima je samo na DVD-u, još nisam video razbijeno na CD-e.