[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2010. 01:27 ] @
http://www.theregister.co.uk/2010/08/20/apple_jailbreak_patent/

Citat:

Apple eyes kill switch for jailbroken iPhones

Apple has applied for a patent covering an elaborate series of measures to automatically protect iPhone owners from thieves and other unauthorized users. But please withhold the applause.

The patent, titled “Systems and Methods for Identifying Unauthorized Users of an Electronic Device,” would also protect Apple against jailbreaks and other unauthorized hacks to the device, which were recently excepted from copyright enforcement.


Posle, sada ocigledno uzalud protracenih, napora usmerenim ka zadrzavanju jailbreakovanja na listi zabranjenih DMCA aktivnosti, Herr Stefan von Jobs i njegova gestapo ekipa smisljaju nove nacine kako da se razracunaju sa izgubljenim dus.... pardon, jailbreakovanim iUredjajima..

Stizu nove ideje - for your own good :)
[ Srđan Pavlović @ 21.08.2010. 01:31 ] @
Znas onu narodnu: "Izgubilaaaa sve sam bitkeee, al jos vodiim rat!" :D

http://www.youtube.com/watch?v=o4lY7tWpmcM
[ combuster @ 21.08.2010. 01:33 ] @
Ovo kad procitam Systems and Methods mi zvuci kao:

Odobrite tehnike mucenja blasphemer-a od strane Apple inkvizicije. The Rack je ponovo u modi...
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2010. 01:34 ] @
Uvek sam se pitao zasto Veliki Steva ne upotrebi silu svog RDF-a i da isprogramira njegove verne fanove da se brutalno razracunaju sa jailbreakerima :-)

Bice i to uskoro.... iSChutzStaffel :-) Ima da naprave UnibodyAluminumsku noc :-)
[ combuster @ 21.08.2010. 01:44 ] @
Citat:

iSChutzStaffel :-) Ima da naprave UnibodyAluminumsku noc :-)


Ne znam sta to znaci ali zvuci totalno gay :D
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2010. 01:48 ] @
Hmm... ili mozda ovako?

http://www.latfh.com/page/9

[ Srđan Pavlović @ 21.08.2010. 01:56 ] @
a jeeeb... gde izvlacis ove... :)
[ combuster @ 21.08.2010. 02:01 ] @
Ovoga kao da su izvukli iz necijeg d00peta :)

Al' je primeran Apple user :) l8 rofl :)
[ mmix @ 21.08.2010. 08:45 ] @
Prerano je, za sada drze samo IT policiju u saci, kad preuzmu kriminalisticko i tuzilastvo/sudove onda ce.

A slika je carska, bolja je od ona dva bradata rednecka u kaficu sa iMacom :)

[Ovu poruku je menjao mmix dana 21.08.2010. u 12:42 GMT+1]
[ burex @ 21.08.2010. 14:18 ] @
Shvatite njihovu poziciju - iOS uređaji su prazni k'o čaše posle fajronta, i treba ih napuniti sadržajem koji se plaća! Jailbreakovanjem će ljudi dobiti funkcionalnost koja se inače dobija plaćanjem popriličnog broja kešovine, i to je za Stevu jedan veliki no no. Odavno je AAPL stock zavistan od prodaje na iTunes-u i AppStore-u...
[ xtraya @ 23.08.2010. 09:54 ] @
Citat:
Shvatite njihovu poziciju - iOS uređaji su prazni k'o čaše posle fajronta, i treba ih napuniti sadržajem koji se plaća! Jailbreakovanjem će ljudi dobiti funkcionalnost koja se inače dobija plaćanjem popriličnog broja kešovine, i to je za Stevu jedan veliki no no. Odavno je AAPL stock zavistan od prodaje na iTunes-u i AppStore-u...


pa sta ces, cim je "iServices" cucla pocela da daje milione, najbolje da ce da dozvole dev.team-u da im uvaljuje patchovane kernele ...
[ bttp @ 31.08.2010. 20:58 ] @
Ne kapiram, u jailbreakovanim iPhone tweak aplikacijama (tipa SBSettings) postoji opcija da se isključi (disable) Apple KillSwitch. Mislim da će uvek postojati neka countermeasure za takve namere.
[ Ivan Dimkovic @ 31.08.2010. 21:22 ] @
Ma Apple je sigurno aplicirao za ovaj patent pre odluke da se jailbreakovanje izopsti iz DMCA.

Da je epilog te debate bio drugaciji, siguran sam da bi Apple krenuo da se razracunava sa ljudima koji su se drznuli da "otkljucaju" njihovo cedo.

I sve to, od kompanije koja je sebe nazivala spasiteljom od 1984...

Oh the irony :)