[ owim @ 21.08.2010. 05:56 ] @
Koliko su uspešni Telekom, kao tek okrnjeni državni monopol, i VIP Mobile, donosilac "loših praksi poslovanja" i marketing trošadžija?

Telekom: 4. na listi preduzeca sa najvecim prihodima
Citat:
Prihod NIS-a je bio 305 milijardi dinara (3,7 milijardi evra), prema listi koju je objavila beogradska Ekonomist medija grupa. Na drugom mestu je Delta holding sa prihodima do 148,5 milijardi dinara i to je prva privatna kompanija koja se našla na tako visokoj poziciji. Elektroprivreda Srbije je na trećem mestu sa prihodima od 145,9 milijardi dinara. Slede Telekom Srbija (105,3 milijarde)...

http://www6.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=394219


VIP: 6. najveci gubitnik

Citat:
Kada je reč o kumuliranim gubicima, Železnice Srbije su godinama na prvom mestu i ’ljubomorno’ ga čuvaju. Na drugom je sada NIS, zatim EPS, TENT iz Obrenovca, Zastava automobili iz Kragujevca je na petom, šesti je VIP.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=29&nav_id=448475
[ espresso @ 21.08.2010. 08:59 ] @
Zaključujemo da je gorivo skupo jer su ovima iz Nisa velike plate. Ustvari, u Nisu toliko preliva da masa njihovih zaposlenih decenijama krade na gorivu a da se to ne primeti. Ja znam vozača cisterne koji je sagradio kuću od istakanja goriva. A to je onaj najniži stepen mažnjavanja! Zamislite samo šta rade foteljaši!

Vip ko Vip, valjda je dobro isplanirao svoje gubitke. Mogu ih imati i duže nego što misle ako nastave sa pilićarenjem.
[ MilanTarot @ 21.08.2010. 09:49 ] @
Prihod i zarada nisu isto!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 21.08.2010. 09:51 ] @
Za Vip me i ne cudi da imaju gubitke sa ovakvom ponudom. Ali dobro, nece oni tektako da propadnu.
[ MP3MP3 @ 21.08.2010. 10:44 ] @
Pa koliko cenu treba da imaju na prepaidu da bi imali zaradu. Realno u ovom trenutku su naj nepovoljniji, osim u nekim extramnim situacijama korisnika. Svejedno da li gledamo promocije operatera ili bez promocija.
[ MilanTarot @ 21.08.2010. 10:54 ] @
Citat:
MP3MP3: Realno u ovom trenutku su naj nepovoljniji


Najnepovoljniji? Hm.. za 200 dinara dobijes 200 dinara kredita zatim po izboru dodatnih 1000din za saobracaj u mrezi koji vazi 7 dana, ili 1000sms koji vaze ka svim mrezama 7 dana, ili cenu poziva ka svim mrezama od 1.5din, i na sve to dobijes jos jedan bonus po njihovom izboru. Koji operater ima povoljniji prepaid od ovog?
[ Davor Vlajkovic @ 21.08.2010. 11:35 ] @
Na primer:

http://www.telenor.rs/sr/O-Tel...miks-na-servisu-Moj-meni/?pn=1

http://www.mts.telekom.rs/inde.../pocela-je-mts-voicemania.html

Vip je najskuplji i najgluplji operator u Srbiji, jer i pored takvih cena ne umeju da naprave profit u delatnosti koja važi za rudnik zlata (isto kao i Hypo banka :)
[ __Mrgud__ @ 21.08.2010. 11:42 ] @
A niko ne računa kapitalne troškove Vipa za izgradnju mreže?

Dokle god se izgradnja ne završi - teško da će imati bilo šta sem operativnog gubitka...
[ owim @ 21.08.2010. 12:28 ] @
"Prihod i zarada nisu isto"

Naravno da nisu. Medjutim, ova dva izvora koja sam koristio bila su
zanimljiva paralela za poredjenje. Gubitasi: Zeleznice Srbije, EPS...
i onda VIP. Neocekivano, zar ne? :)
[ Boris Tadić @ 21.08.2010. 14:09 ] @
Čitajte knjige, od tog i takvog poluinformativnog orgijanja vam se samo može slošiti.
[ septimus @ 21.08.2010. 21:08 ] @
VIP je "gubitas" jer su ulaganja u sirenje mreze veca od "zarade".
Ako je cist profit od poslovanja u pitanju - onda je za prvi kvartal VIP zaradio ~25mil eur.

Ne mesajte babe i zabe :)


Citat:
Tokom drugog kvartala 2010. godine Vip je povećao prihode za 40,8% na 25,9 miliona evra u poređenju sa 18,4 miliona evra iz drugog kvartala 2009. godine, što je rezultat povećanja broja korisnika i povećanja ukupnog mobilnog saobraćaja koji je generisan od strane Vipove korisničke baze.

Vip je uspeo da smanji operativni gubitak (EBIT) na 13,3 miliona evra sa 22,8 miliona koliko je on iznosio prošle godine u istom periodu, kao i negativni EBITDA (prihod pre kamate, amortizacije i poreza) koji sada iznosi 2,1 miliona evra sa 7,4 miliona koliko je on iznosio u drugom kvartalu 2009. godine.