[ nemanjal @ 22.08.2010. 18:34 ] @
Nadam se da nisam promasio temu na ovom forumu i da sam na pravom mestu.
Potreban mi je PDF reader za mobilni telefon. Posedujem fly_ying f003 mobilni telefon (kopija Iphona). Podesio sam mu sve parametre za rad u GPRS i MMS rezimu saobracaja, i sve radi OK. Ostalo mi je samo da mu instaliram PDF citac koji nikako ne mogu da nadjem na netu. Odnosno, nasao sam neke citace sa esktenzijom .jar i .jad, instalirao ih, ali nece da pokrenu ni jedan PDF dokumenat. Stalno mi javljaju da je PDF dokumenat prevelik. U pitanju je neki Young pdf reader i jos neki (ne mogu mu se setiti imena). Posle toga sam se malo vise okrenuo potrazi preko neta i naletim na MicroReaer. Skinem ga upakovanog u zip arhivu, ali naravno, nisam mogo da ga otpakujem u telefonu. Ne znam sta da radim. Da li neko od vas ima neki programcic koji bi mogao instalirati, a koji bi posluzio sa citanje pdf dokumenata.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.08.2010. 19:43 ] @
Otpakuješ zip na kompjuteru, pa ili prebaciš jar na telefon ili ga okačiš negde pa pristupiš fajlu sa telefona. Ovo drugo ti je najlakše. Ako nemaš gde da ga okačiš, pošalji ga meni, pa ću ti ga okačiti negde da ga možeš preuzeti otpakovanog.
[ nemanjal @ 22.08.2010. 21:41 ] @
Postavicu zipovanu datoteku na forum.
[ nemanjal @ 22.08.2010. 21:59 ] @
uspeo sam ja da odzipujem fajl i da ga prebacim na racunar, medjutim, tu verziju MicroReadera mi nije hteo instalirati. Da li neko zna neki drugi PDF citac, a koji bi mogao da se instalira na mom telefonu?
.
[ nemanjal @ 23.08.2010. 15:42 ] @
Potrebna mi je pomoc da instaliram PDF citac na kineskoj kopiji Iphona, model FLY-f003.
[ miki069 @ 24.08.2010. 01:12 ] @
Prve PDF čitače koje si instalirao su OK.
Svaki PDF dokument je preveliki za kineza.
On ima RAM-a maksimalno 64kB ili 128kB i nema gde da raspakuje PDF fajl.
Tu memorijska kartica ne pomaže.
Premalo RAM-a za bilo šta.
Ne muči se džabe.
[ 3way @ 24.08.2010. 01:14 ] @
Ne znam da li ce ovo pomoci, ali ne moze da skodi...
Imam Nokiu 5800 i neki krsh pdf reader, koji kao radi, al mnogo sporo...
Nasao sam ZXReader koji cita txt i fb2 fajlove, a na sajtu autora mozes da nadjes i program koji sluzi za konvertovanje txt, html i ostalog raznog u fb2 format.
ZXReader je Symbian, ali cenim da moze da se nadje neki citac tih fajlova pisan u Javi...
[ miki069 @ 25.08.2010. 08:42 ] @
Aj ponovo:

Nemanjal je, kao što je i napisao, već instalirao java PDF čitač, nekoliko verzija.
Ali mu pri otvaranju dokumenta javlja da je PDF dokument preveliki.
Napisao čovek "Stalno mi javljaju da je PDF dokumenat prevelik".

Dotični telefon ima oko 100kB RAM-a.
Slobodno oko 20 do 30kB.
PDF dokument se pri otvaranju raspakuje u RAM a ne na memorijsku karticu.
Navedena količina RAM-a je nedovoljna da otvori bilo šta.
[ 3way @ 25.08.2010. 08:45 ] @
Razumem ja sta je on uradio i sta je problem, zato sam i dao ideju sta da potrazi kao alternativu.
[ nemanjal @ 25.08.2010. 08:52 ] @
Ne razumem? Moze da otvori sliku od 2 MB, a ne moze da otvori pdf dokumenat od recimo 150-300 KB. Zar se slika od recimo 2MB pri otvaranju ne transportuje u ram memoriju?
[ nemanjal @ 25.08.2010. 11:10 ] @
Instalirao sam mobilePDF reader. Otvara dokumenta do 350 KB. Problem je samo sto kod mene nece da cita dokumenta pisana na cirilici. On ih otvori, ali u samom dokumentu se nalaze neki brojevi razbacani po celoj stranici.
[ draganing @ 31.10.2010. 17:33 ] @
Da li neko zna da li postoji neki pdf reader za sonyericsson k770i